Ti druzí

Ti druzí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545467/bmid_ti-druzi.jpg 4 1358 1358

m_martina
28.09.2022 4 z 5

Trochu mi nesedlo téma, ale jinak se kniha čte jedním dechem. Tuto paní spisovatelku mám ráda a její knihy také.

Timkim
14.09.2022 4 z 5

Doposud nejlepší kniha od autorky. Jak jsem byl otráven Jámou, nepřesvědčen Kříďákem, tak tohle se mi líbilo. Sice se mi první polovina zdála moc přímočará a prvoplánová, ale potom se to krásně lehce zamotalo a všechno si sedlo tam kam mělo. Super. Nechám si ještě nějakou rezervu, proto jen 4 hvězdy a ač to bude znít divně, můj hrdina byl Samaritán.

Maki21
07.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Příběh super, nejlepší je jak se v průběhu knihy příběhy postupně propojují a my se dozvídáme vztahy mezi jednotlivými postavami. Malinko mi chybělo nějaké duchovno na které jsme u autorky zvyklý, ale na druhou stranu tady to tajemno představuje stránka z dark webu kde si můžete objednat něčí smrt. A nechyběl pozitivní konec kde dojde k definitivnímu rozuzlení a nezůstane žádná nezodpovězená otázka.

goergina
07.09.2022 5 z 5

Bez nadpřirozeného by to nebyl autorčin styl, to je jasné. Přesto souhlasím s ostatními, že v této knize to bylo navíc. Samotný příběh byl super, líbilo se mi to. Byla jsem zvědavá a knihu hltala. Zápletka, napětí, vzrušení. Vše skvěle dávkováno a propletení postav mě mile překvapilo.

Za mě byla zatím nejlepší kniha autorky “Upálené”. Poslední mě čeká Kříďák, tak uvidíme :-)

Annyshga
03.09.2022 4 z 5

Rychlý spád a málo "omáčky" kolem...Přesně tak to mám ráda od autorky jsem četla všechny knihy a tato se mi líbila nejvíc. Už od začátku nebylo o záhady a napětí nouze a vážně nerada jsem ji pokaždé odkladala. Děj byl vyprávěn z pohledu několika hlavních postav což vždy příběhu dává něco navíc. Původně jsem chtěla hodnotit 5 ⭐ ale celkové rozuzlení příběhu mi přišlo dost přitažené za vlasy. Nicméně koncem to autorka zase zachránila a já byla spokojená

Jakubadavid
02.09.2022 4 z 5

Super čtení. Tato knížka byla od této autorky první, která se mi opravdu moc líbila a četla jsem ji jedním dechem. Ani prvky nadpřirozena mi nevadily.

AkiB
24.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Knížka byla napínavá, celou dobu jsem byla zvědavá, jak to nakonec skončí. Líbilo se mi, jak s každou další stránkou byly věci jasnější a jak byly všechny postavy propojené.
Ztotožňuji se s ostatními, co se týče nadpřirozené linky - vůbec jsem nepochopila, jak to souviselo s celkovým dějem, a hlavně to ani pak nebylo nijak vysvětleno.

SPOILER
Co se týče Isabelly udržovanou na přístrojích - autorka v knize užívala dva pojmy. Jedním z nich je vegetativní stav a druhým je mozková smrt. Oba dva stavy znamenají něco jiného, Isabella tedy nemohla trpět obojím. A další věc, Isabella byla takto udržována na přístrojích více než 20 let, což mi přijde naprosto nereálné. Byla by už dávno zemřela na komplikace spojené s jejím stavem.

PetraDD
19.08.2022 2 z 5

Nelibila se mi nadprirozena linka, proto nectu scifi. Podle me to tam vubec nepatrilo, ale jinak super

pastelka53
18.08.2022 2 z 5

Tak tahle kniha byla jak jedna obrovská koule vánočních světýlek, které chcete rozmotat. Pářete se s tím, zkoušíte všelijaké možnosti, když najednou ... Bum a je hotovo.
Musím ale ocenit propojitost všech postav a konec, který vše dokreslil. Nadpřirozená linka a mě byla ale až moc, možná by se nic nestalo, kdyby byla úplně vynechaná.

Keporkakyně
04.08.2022 3 z 5

Takové nechytlavé.

DenisaV
26.07.2022 4 z 5

Trochu zvláštní příběh. Ačkoliv se mi líbilo, jak do sebe všechno na konci zapadlo, nepřišla mi kniha ani trochu napínavá a spousta věcí byla předem jasná. S ostatními souhlasím, že nadpřirozená linka tam byla absolutně navíc.
Na druhou stranu námět byl originální, ale dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Autorka se snažila, aby všechno bylo se vším propojené a posunulo to dílo na jinou úroveň. Bohužel to bylo hodně našroubované a z příběhu to šlo hodně cítit, takže kvůli tomu musím jednu hvězdičku ubrat. Původně jsem chtěla udělit 3*, ale za ten nápad jsem nakonec ještě jednu přidala.
Není to nijak složité čtení, takže jako jednohubku na večer doporučuji.

PolBara
19.07.2022 4 z 5

Knížka mě dost bavila, líbí se mi styl autorčina psaní. Mnoho postav, ale vlastně spolu souvisely...Čtivé, byla jsem zvědavá na závěr. Zaujal mě nápad se "skupinou" Ti druzí. Rozhodně si přečtu od autorky i další knihu.

Barulinkas
18.07.2022 1 z 5

Nevím,jestli si přečtu ještě nějakou knihu od této spisovatelky tato byla první a prozatím poslední..nuda,nuda a na konci nadpřirozená hovadina... Nápad to byl dobrý...ztracená dcera,bavíme se o nějaké sektě,dark webu...ale to je tak bohužel vše,určitě se z toho dalo více vytěžit...

kob
01.07.2022 5 z 5

Ovlivnění S. Kingem je silně patrné, ale mně se to líbilo.

Danko81
30.06.2022 4 z 5

Docela dobrá a čtivá kniha. Napínavý thriler, i když na mě nepůsobil ani mrazivě, ani děsivě, ani neodložitelně. Líbilo se mi propojení všech dějových linek a postav, nakonec vše zapadlo na místo a dávalo smysl. Jenom škoda napřirozeného prvku, to do děje nezapadalo a bylo zbytečné.

samkko
19.06.2022 1 z 5

Totální, ohraná (očtená) nuda naprosto o ničem s nepřekvapivou zápletkou a to celé téměř bez jakýchkoli emocí. Naprostá ztráta času. Tudor má mnohem lepší předchozí dvě knihy, které byly svým stylem vyprávění, postavami a krutou brutalitou originální a skvělé, zde ale máte pocit jako by to psal úplně někdo jiný. Dvě hvězdy za to, že se to četlo alespoň dost rychle a svižně to utíkalo.

ŠárkaK.17
15.06.2022 3 z 5

Tedy, žádný zázrak. Jak píše dom.ini, příběh byl hodně přitažený za vlasy. Do děje mě to nijak zvlášť nevtáhlo, k zamyšlení nepřinutilo, postavy mi k srdci nepřirostly. Paranormální linka v podstatě trapná a celkem zbytečná. 2,5*

bigben
03.06.2022 3 z 5

Ze začátku pro mě dost beznaděje, postupné vtažení do děje, který byla až moc překombinovaný, ale proč ne...

dom.ini
31.05.2022 2 z 5

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a musím říct (i když mě to opravdu mrzí), že pro mě byla obrovským zklamáním a musela jsem se do ní strašlivě nutit. Děj i přesto, že byl originální a poměrně nepředvídatelný, tak mi přišel vyloženě přitažený za vlasy, nepravděpodobný a nevěřila jsem vůbec ničemu a to mi opravdu hodně vadilo (a použitý nadpřirozený prvek byla poslední kapka). Do dalších knížek autorky se už pravděpodobně nepustím.

Čmeláček
21.05.2022 5 z 5

Výborná kniha, čte se dobře. Takový mišmaš thrilleru a horůrku :))).