Ti druzí

Ti druzí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545467/bmid_ti-druzi.jpg 4 1358 1358

Rihatama
03.02.2022 5 z 5

Pro seznámení s C. J. Tudor jsem zvolila Ty druhé a byla to skvělá volba. Mysteriózní thriller je plný napětí a překvapivých momentů se dvěma prolínajícími se dějovými linkami. Zájem čtenáře je o to jistější, že se jedná o pohřešované dítě - holčičku se světlými vlásky a chybějícím předním zubem - spolehlivá příčina rozjitřených emocí a příčina smrtící spirály. Tudor chytře splétá osudy zdánlivě nespojitých lidí. Až závěr tak odhaluje, proč k nejrůznějších hrůzným událostem došlo a kdo je čím vinen. Ti druzí, kteří se skrývají za domnělou spravedlnost, přivádí člověka do lidského podsvětí, odkud nevede cesta zpátky. Princip je přitom až triviální, protože kdo někdy netouží po skutečné spravedlnosti? Právo lze totiž jen málokdy ztotožnit se slovem spravedlnost. Mysteriózní prvky jsou do příběhu citlivě zakomponovány právě proto, že jeho těžiště tvoří dítě, jehož svět ani zdaleka nebývá přísně racionální. Vážně dobrý literární počin.

"Nejkrutější činy se rodí z té největší lásky."

DeWom
31.01.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem až na pár posledních kapitol přečetla v podstatě za den. Jednoduše jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Každá kapitola u konce navnadila k dalšímu čtení, přesně jak to má být. Jakmile jsem si utvořila celkový obrázek, musela jsem před autorkou smeknout, jak takovou zápletku dokázala vymyslet, aby do sebe všechno logicky zapadalo a působilo to věrohodně.

Co se týče postav, byly vykreslené realisticky, jen některé by si zasloužily trochu víc propracovat, ale to už by kniha byla o dost delší.

Můj celkový dojem z knihy bych popsala jako „uspokojivý“, ale v pozitivním slova smyslu. Uspokojivě napínavý. Uspokojivě záhadný. Uspokojivě mrazivý. Tohle byla má první kniha od C. J. Tudor, a přestože je považována za nejlepší z trojice, kterou už autorka vydala, jistě si přečtu i ostatní knihy.

oleg121
31.01.2022 3 z 5

Veľmi dobré, avšak príliš prekombinované, čím dej stráca na zaujímavosti.

radka2412
24.01.2022 4 z 5

Opět mě C.J.Tudor bavila.
Nemohla jsem knihu odložit. Děj je zajímavý, svižný, i přes to, že začátek byl trochu pomalejší a chvíli trvalo, než jsem se začetla, nelituji.
Jen, co bych maličko vyčetla, tak jako mnozí jiní, byl ten konec trochu přetažený za uši. Ale nakonec i to, Tudor hezkým epilogem zachránila.

LisaBella
22.01.2022 odpad!

Je mi líto, ale kniha mne nezajímala ani chvíli. Ke čtení jsem se přemlouvala a brala to spíš tak, že když přečtu ještě kapitolu, už to budu mít za sebou. Do konce jsem dočetla jen proto, že jsem doufala, že najdu něco, co všichni tak ohromně chválí. Nenašla jsem. Pokud je to nejlepší kniha Tudorové, zcela určitě si další tituly nepřečtu.

wlado
20.01.2022 3 z 5

Pomerne komplikovaná kniha, kde sa postupne odhaľujú príbehy hlavných postáv. Kniha stojí za prečítanie, ale už sa k nej nevrátim.

Dumicek
17.01.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila i když musím uznat,že předchozí kniha mě nadchla více jak tato..ze začátku jsem se nemohla moc začíst,kniha neměla pro mě napětí a něco strhujícího..nakonec se to ale zlepšilo a od poloviny knihy to začínalo být napínavější. Vše se nějak propojí dohromady a dá tomu smysl..konec byl možná až trochu moc,ale dalo se to..

lue
12.01.2022 5 z 5

Tak to byla jízda. Prostě dokonalé, logické, vysvětlené. I když "mystery" trochu ano.

-knihomolka-
08.01.2022 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, nemohla jsem si zvyknout, že s každou kapitolou se měnil příběh na další osobu, nejdřív mi to moc nedávalo smysl a do čtení jsem se celkem nutila. Ale dopadlo to tak, že když jsem se konečně začetla, tak mi všechny postavy a příběhy zapadly do sebe a dočetla jsem ji během jednoho dne. Byla jsem napnutá jak struna a potřebovala jsem vědět, jak to vlastně dopadne. Konec mě potěšil.

Make20
08.01.2022 3 z 5

Knížka se mi líbila. Nemohla jsem se odtrhnout, opravdu napínavé. Jen konec trochu přitažený za vlasy.

Karoley
06.01.2022 5 z 5

Spí. Bledá dívka v bílém pokoji...

Napínavý příběh o ztrátě, bolesti a smrti. Knihu jsem nedokázala dát z ruky, celá napnutá, co se stalo s Gabeovou dcerou Izzy, kdo jsou Ti druzí a co se to proboha děje kolem Alice?
Styl psaní C.J. Tudor jsem si zamilovala a už nedočkavě vyhlížím její další knihu!

PájaReader
05.01.2022 5 z 5

Za mě super. Z Kříďáka jsem byla malinko zklamaná. Jáma mě chytla víc a od téhle knihy jsem se nemohla odtrhnout.

MatoPalkes
05.01.2022 5 z 5

Štipka Cartera, dve štipky Fitzeka, trochu mysteriózne, pekne postupne to zapadalo do seba, oproti Kriedovym správam ešte lepšie. Autorka má talent.

Lorelei13
02.01.2022 5 z 5

Nejlepší ze všech knih od C.J.Tudor a myslím, že už ji ničím nepřekoná.

Kekik
02.01.2022 5 z 5

Dočkala jsem se. Poprvé jsem z knihy C.J. Tudor nadšená.
Po přečtení Kříďáka a Jámy jsem pocítila velké zklamání. Od obou knih (Kříďáka především) jsem měla veliká očekávání, a bohužel nebyla naplněna. Přesto jsem u Jámy psala, že to s autorkou nevzdám, protože co kdyby... A to kdyby přišlo s knihou Ti druzí.

Autorka psát umí. Se čtivostí jsem neměla problém u žádných jejích knih, spíše mě zklamaly obsahově. Tentokrát mně ale příběh naprosto sedl. Tedy až na tu mysteriózní linku, která zde byla naprosto zbytečná. Dovedu si příběh představit bez tohoto prvku. Některé spojitosti jsem odhala, u jiných mi jen spadla brada.
Doma mám i knihu Upálené, kterou mi přinesl na objednávku Ježíšek. Objednala jsem si ji ještě před čtením Ti druzí. Vážně jsem této autorce věřila, i když mě předtím dvakrát zklamala.

Cituji text z knihy, který je na náhrobku malého dítěte. Slova mě hluboce zasáhla.
*Milovaná dcera a vnučka.
Vypůjčená z nebes, navrácená do náruče andělů.*

Plaknel
19.12.2021 4 z 5

Co říct?
Byla to jízda. Pořád bych jen četla, abych se dozvěděla víc... Něco mi tam trochu vadilo a jedna kapitola- to už bylo, celkem až moc přitažené za vlasy. Jinak doporučuji.

Evišťátko
18.12.2021 4 z 5

Upálené a Kříďák byly sice o malinko lepší ,ale ani Ti druzí nepostrádali při čtení napětí.Prvky mysteriozity mi tam až tak nevadily a určitě bych autorku nepřirovnávala ke Kingovi.

Radesan
16.12.2021 4 z 5

Četl jsem prozatím všechny autorčiny knihy a stejně jako u předchozích se mi líbí ona potemnělá atmosféra a hlavně zůstal ten krásný "tlak", kdy už si říkáte, že dočtete kapitolu a půjdete spát......jenomže.. přesně v ten moment, co dočtete kapitolu, autorka nakousne nový fakt, takže čtete dál :D. Hezká práce a už je na Vánoce objednána další kniha "Upálené".

MiroslavKutík
14.12.2021 4 z 5

Nevim proč ale tuto knihu jsem četl moc dlouho a dvakrát ji odložil, ale i tak jsem knihu dočetl.
Příběh to je pěkný číst se to dalo.
Za mě, za přečtení to stojí není to zas tak špatná kniha. A v celků pěkný konec :)

PeM
07.12.2021

Nuda, nezáživné, o ničem....