666Jitka 666Jitka komentáře u knih

Moje kniha biblických příběhů Moje kniha biblických příběhů kolektiv autorů

Kniha pro malé čtenáře, která má dětem zjednodušenou formou přiblížit bibli, ovšem pod vlivem učení Svědků Jehovových. Často jsou jednotlivé příběhy pozměněny tak, aby vyhovovaly tomuto náboženství - ale to asi dělá každé náboženství po svém. Např. ukřižování Krista není vůbec ukřižováním, ale přibitím na kůl s rukama spojenýma nad hlavou - a přitom ukřižování bylo v té době naprosto běžným způsobem mučení a usmrcení. Je to tím, že Jehovisté neužívají žádné symboly, a tedy ani kříž, který se stal pro většinu křesťanů symbolem utrpení Krista. Souhlasím s komentářem darksterka43, že kniha je jakýmsi nástrojem k ovlivňování myšlení a náborem malých dětí do Jehovových řad. Nicméně jsem ráda, že jsem knihu přečetla a mohla si tak udělat svůj názor. Plus knihy jsou hezké ilustrace, teda až na to, že všichni chlapi, andělé a Ježíš vypadají skoro stejně...

14.10.2021 2 z 5

Nejlepší české básně 2018 Nejlepší české básně 2018 J. H. Krchovský (p)

Výběr básní českých autorů, jehož arbitrem byl pro rok 2018 J.H.Krchovský, je určitě zajímavým průřezem českou básnickou scénou.

22.07.2021 4 z 5

Vila mystérií - Temné přízraky minulosti ožívají Vila mystérií - Temné přízraky minulosti ožívají David Hewson

Kniha se mi dobře četla, líbí se mi autorův styl psaní. Příběh mě rychle vtáhnul do děje v očekávání, jak se dále bude vyvíjet a vyplivl mě až na konci. Podle mého názoru dobrá detektivní práce protkaná mysteriózní atmosférou.

14.07.2021 5 z 5

Xantipa – Sokratova krásná žena Xantipa – Sokratova krásná žena Maria Regina Kaiser

Kniha se mi líbila a dobře se mi četla - zajímavý pohled do doby starého Řecka, kdy žil jeden z mých nejoblíbenějších filosofů Sokrates a jeho manželka Xantipa. Těžko dnes soudit, jestli je jméno Xantipa synonymem pro hádavou hašteřivou štěknu oprávněně či ne, každopádně tento příběh měl něco do sebe.

07.07.2021 5 z 5

Mně se kniha líbila a pobavila mě. Autor si s nadsázkou a černým humorem bere na mušku církev, politický a sociální systém ve Švédsku, neziskové organizace, které jsou nejlepší pračkou špinavých peněz a nejlepší byznys sám o sobě, který využívá naivity a často až neuvěřitelné hlouposti svých "mecenášů".

19.07.2020 4 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Úsměvné vyprávění o intelektuální rodině, jejíž součástí je štěně foxteriéra. Kniha popisuje rozličné rošťárny, kterými milý Robinek "obšťastňuje" svou lidskou smečku :-) Poslouchala jsem jako audio verzi v podání Hany Maciuchové.

07.04.2020 3 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

Dobrodružná kniha J.Verna o cestě pana Fogga kolem světa za 80 dní, která potěší všechny generace čtenářů. Poslouchala jsem v audio verzi a bylo to fajn...

31.03.2020 4 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Poslouchala jsem v podání pana Miroslava Horníčka. Příjemný a milý humor, který moc hezky zpříjemnil jeden všední deštivý den ...

20.03.2020 4 z 5

Volání Cthulhu 2 Volání Cthulhu 2 Howard Phillips Lovecraft

Celý soubor spisů HPL je skvost. chronologicky řazené povídky svědčí o tom, jak se jeden z mistrů tohoto žánru vyvíjí. Jeho celou tvorbu mám velice ráda ...Dalším velkým + je, že knihu doprovází ilustrace Františka Štorma.

Stín z času Stín z času Howard Phillips Lovecraft

Celý soubor spisů HPL je skvost. chronologicky řazené povídky svědčí o tom, jak se jeden z mistrů tohoto žánru vyvíjí. Jeho celou tvorbu mám velice ráda. Dalším velkým plus je, že knihu doprovází ilustrace Františka Štorma.

Volání Cthulhu 1 Volání Cthulhu 1 Howard Phillips Lovecraft

Celý soubor spisů HPL je skvost. Chronologicky řazené povídky svědčí o tom, jak se jeden z mistrů tohoto žánru vyvíjí. Jeho celou tvorbu mám velice ráda ... Další velké + pro mě je, že knihu doprovází ilustrace Františka Štorma.

Měsíční močál Měsíční močál Howard Phillips Lovecraft

Celý soubor spisů HPL je skvost. chronologicky řazené povídky svědčí o tom, jak se jeden z mistrů tohoto žánru vyvíjí. Jeho celou tvorbu mám velice ráda ... Dalším velkým + je, že knihu doprovází ilustrace Františka Štorma.

Embéčkem kolem světa Embéčkem kolem světa Michal Vičar

Nehodnotím zde odvahu dvou mladých mužů vydat se na takovýto výlet starým autem, ale literární počin z uskutečněné cesty vzniknuvší. Cestopis jsem poslouchala Čro Dvojce a zpříjemnil mi dvě velmi horká odpoledne. Dozvěděla jsem se i pár zajímavostí, občas jsem se usmála a při příjezdu do Spojených států jsem myslela, že mě trefí šlak - to musí mít člověk nervy ze železa, aby zvládl boj s byrokracií a některými lidmi. Co se týče stránky literární, kniha nenudila a rozhodně nebyla špatná, ovšem také nebyla žádný top.

30.08.2024 3 z 5

Hory, peklo, ráj Hory, peklo, ráj Are Kalvø

Pokus o sepsání vtipné a zábavné knihy o turistice a lezení po horách v Norsku mi přišel tak trochu neslaný nemastný. Pevně věřím, že autorovi této nevýživné rádoby humorné knihy jde přeci jenom mnohem lépe stand-up. Kniha by se podle mého názoru dala o polovinu zkrátit. Místy jsem se pousmála a s lecčím, co Are Kalvø popisuje jako nelogické a "proboha proč?" souhlasím, ale též mám pochopení pro lidi, kteří to vidí jinak. Jsem ráda, že jsem knihu poslouchala jako četbu na pokračování v radiu a nemusela jí číst, protože si nejsem jistá, jestli bych jí dočetla.

14.08.2024 3 z 5

Vyvolení stát se popelem Vyvolení stát se popelem Pavel Hewlit

Zajímavý nápad popisovat úděsnosti holocaustu z perspektivy autistického chlapce - člověku je při četbě takových knih vždy strašně, ale tato jako by ty hrůzy místy ještě umocňovala, pokud to tak vůbec lze napsat. Také se přikláním k názoru, že je velmi nepravděpodobné, že by autistický chlapec vůbec mohl toto běsnění přežít, ale beru autorovu myšlenku psát z tohoto pohledu jako umělecký způsob, kterým tolikrát popsaná zvěrstva čtenáři přednese neotřelou mrazivou formou.

26.01.2024 5 z 5

Večerní modlitba Večerní modlitba Mike Carey

Závěrečná kniha série Lucifer jakoby nechala pootevřené dveře i přesto, že syn stanul tváří v tvář svému otci - stvořiteli a opět se rozhodl po svém. Stávající záležitosti Jitřního knížete a dalších hrdinů jsou vyřešeny, pomalu se rodí nový řád a příběh se pozvolna uzavírá - bude mi chybět ...

23.07.2021 5 z 5

Popelnice života Popelnice života Ivan Martin Jirous

Výbor z několika básnických sbírek známé postavy naší undergroundové scény I.M.Jirouse. Knihu jsem dostala jako dárek, který mě moc potěšil. Kniha obsahuje básně z každého Magorova soudku - verše milostné, opilé, politické i existencionální, vyrostlé z hrubého zrna pocitů ze smutné doby, ve které byly napsány, kdy se velká část jeho přátel potýkala s pronásledováním STB, vězením a omezováním osobní svobody. On sám byl 5x odsouzen k odnětí svobody z politických důvodů a neustále sledován ...

28.02.2021 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od autora četla a opět jsem se od srdce zasmála. Skvělé odpočinkové vtipné čtení...

10.05.2020 5 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Výlety pana Broučka jsou úžasnou satirou na maloměšťáckou společnost staré Prahy. Svatopluk Čech svým vytříbeným květnatým jazykem dokazuje, že jeho příjmení je "Nomen Omen" ...

22.04.2020 4 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karl May

Další klasická Mayovka, kdo by neznal tyto dobrodružné příběhy z divokého západu. Nyní jsem poslouchala v audio verzi.

30.03.2020 4 z 5