666Jitka 666Jitka komentáře u knih

Kacířův kancionál Kacířův kancionál Petr Pálenský

Nemohu jinak než naprosto souhlasit s komentáři níže. Opravdu je tento počin spíše umělecké dílo než jen kniha jako taková. Jsem z tohoto unikátu nadšená ...

05.10.2019 5 z 5

Sestra Sestra Jáchym Topol

Tentokrát jsem tuto, (jak jsem již psala), dekadentní, šílenou, do jisté míry až drastickou, expresivní, bizarní, zároveň hluboce emocemi napěchovanou zpověď plnou vášnivých prožitků, představ, snů, halucinací a dojmů poslouchala na radiu Vltava ve vynikajícím podání Tomáše Pavelky.

20.06.2024 5 z 5

Zločin v říši pohádek Zločin v říši pohádek Michael Buckley

Pěkná fantasy kniha spíše pro děti a mládež, která je vcelku napínavá, nenudí a určitě pobaví. Sáhla jsem po ní, protože jsem měla chuť na něco lehčího a byla to dobrá volba - odpočinula jsem si a příjemně se odreagovala v říši pohádek. Knihu pošlu dál mé neteři se synovcem :-)

04.12.2020 4 z 5

Bohové a bohyně starověkých civilizací Bohové a bohyně starověkých civilizací Leon Ashworth

Vcelku pěkně provedená kniha o božstvech starého Egypta, Řecka, Říma a Vikingů. Publikace je takový stručný základ pro někoho, kdo o tomto tématu nic nebo téměř nic neví. Kniha je obohacena velkým množstvím obrázků a fotografií.

07.11.2020 4 z 5

Mýtus Cthulhu Mýtus Cthulhu Norberto Buscaglia

Povedený komiks k poctě jednoho z mistrů hororu H.P.Lovecrafta se mi dobře četl a potěšil mě. Líbí se mi, že je kresba černobílá. Člověk často ani neví, na co se to přesně kouká, ale to vskutku trefně odpovídá tajemnému težko představitelnému světu, který stvořil H.P.L.

24.10.2020 5 z 5

Bowie: Ilustrovaný životopis Bowie: Ilustrovaný životopis Fran Ruiz

Moc pěkně zpracovaný stručný životopis Davida Bowieho doprovázený nevšedními ilustracemi nás provede zajímavým životem tohoto hudebního génia, seznámí nás se zásadními okamžiky a lidmi jeho života a poodhalí kousek z jeho nitra. Kniha je vhodná pro čtenáře, kteří se chtějí o D.B. dozvědět alespoň základní informace.

21.07.2020 4 z 5

Houby z Yuggothu Houby z Yuggothu Howard Phillips Lovecraft

Nové vydání této knihy mě naprosto nadchlo - jak přebásnění, kterého se excelentně zhostil Tomáš Kratochvíl, tak velmi povedené ilustrace Martina Milana. Četla jsem zároveň s publikací, kterou ve stejném roce vydal Volvox Globator - v tomto vydání básně téměř doslova přeložil Viki Shock a knihu ilustroval mistr František Štorm.

10.06.2020 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Celou sérii Píseň ledu a ohně jsem četla jedním dechem. Neuvěřitelně realistické postavy, dokonalý popis jednotlivých míst jako by to ani nebyla fikce, děj plný překvapivých zvratů a neustálé napětí, jak bude sága pokračovat. Zajímalo by mě jestli se autor dostane k napsání posledního dílu, který by vůbec nemusel skončit tak, jako seriál !?

30.05.2020 5 z 5

Diamantová sekera: Baltské pohádky Diamantová sekera: Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Tato kniha baltských pohádek patřila v mém dětství k mým nejoblíbenějším.

10.05.2020 5 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Kniha se mi moc líbila. Četla jsem jí podruhé - po 13-ti letech a opět jsem si to užívala. Napínavé, strašidelné, čtivé ...

23.02.2020 5 z 5

Romaneta (3 romaneta) Romaneta (3 romaneta) Jakub Arbes

Romaneta Jakuba Arbese byl pro mě velmi příjemně strávený čas. Všechny tři příběhy mě zaujaly a líbily se mi. Některé části by však nemusely být tak rozvláčně popisované.

19.01.2020 4 z 5

Jaroslav Dušek je pro mě inspirací, jeho myšlenky a názory jsou mi velmi blízké. Besedy s ním mě vždy nabijí pozitivní energií a jakousi nadějí na lepší zítřky, v tom smyslu, že každý z nás je svého štěstí strůjce... To platí i o této knize.

04.01.2020 5 z 5

27 kostí 27 kostí Jonathan Nasaw

Dočteno za dva dny - obvykle čtu jiný druh knih, ale občas si dám takový pro mě odpočinkový kousek. Kniha se velmi dobře čte, propletenec příběhů několika hlavních postav a řádící sériový vrah, člověka nutí číst dál, protože zvědavost, jak to dopadne je silná. Věc, kterou bych knize vytkla, je naprosto odbytá anebo žádná korektura - jsou tam desítky překlepů a chyb.

03.01.2020 4 z 5

Lunapark v hlavě Lunapark v hlavě Lawrence Ferlinghetti (p)

Ferlinghettiho avantgardní sbírka básní je prosycena láskou i smutkem, vzpomínkami dávnými i nedávnými, politickými postoji a osobními zkušenostmi, osamělostí a skepsí, humorem i cynismem, radostí i neštěstím, zkrátka je jako iluzorní lunapark v hlavě, který tam má svým způsobem každý z nás. Neočekávejte tradiční poezii, neb tyto básně jsou na svou dobu značně inovativní, a ani v dnešní době nemusí být leckomu pochopitelné.

20.06.2024 4 z 5

Hororové povídky Hororové povídky Dan Angus (p)

Audiokniha čtená samotným autorem mi zpříjemnila několik cest autem. Hororové příběhy pro náctileté neurazily, ale ani nevyděsily - mohla jsem se v klidu věnovat řízení. Některé povídky měly dobrou myšlenku, ale myslím, že by se z toho dalo vytáhnout více. Souhlasím s názorem, že autorův přednes nebyl nic moc, dost mě tahal za uši - četl to tak nějak toporně...

05.01.2021 3 z 5

Dvojité dno Dvojité dno J. H. Krchovský (p)

Moc se mi líbí básně J.H.Krchovského - často mám pocit, jako by mi mluvil z duše...

21.12.2020 5 z 5

Písař - Anupův hněv Písař - Anupův hněv John Petrie

Nečekejte klasický historický román, protože je tato kniha spíše detektivka z období vlády Amenofise III. (Amenhotepa III.), na jejímž pozadí jsou vykreslena některá fakta z této doby. Kniha se vcelku dobře četla - jako oddechovka dobré. Pokud však jde o přesnost např. jmen bohů nebo jmen skutečných postav atd., je kniha plná nepřesností. Také korektura trochu pokulhává.

19.11.2020 4 z 5

Sen ve snu: Edgar Allan Poe a umění v českých zemích Sen ve snu: Edgar Allan Poe a umění v českých zemích Otto M. Urban

Naprosto skvostný katalog k probíhající výstavě Sen ve snu: Edgar Allan Poe a umění v českých zemích, na jehož zrodu spolupracovali V.Hulíková a O.M.Urban, kteří jsou sami o sobě zárukou kvality, a další nadšenci. Výstavu jsem osobně navštívila a při její prohlídce jsem celou dobu měla husí kůži, protože to byla temná, mrazivá a tajemná nádhera. Měla jsem v plánu jet na výstavu ještě jednou, ale vzhledem k situaci okolo COVID, se mi to asi nesplní :-(( Na památku však budu mít tento úžasný katalog, který mě vždy znova provede s duchem E.A.Poea v zádech a dopodrobna mi opět připomene celou tuto úchvatnou snovou podívanou.

13.11.2020 5 z 5

Ďábel vchází do dveří Ďábel vchází do dveří Mike Carey

Nikdy jsem moc nebyla na komiksy, ale poslední dobou jim opravdu přicházím na chuť a toto literárně-grafické umění si mě pomalu a jistě získává - o tom svědčí i fakt, že se moje knihovna o několik moc pěkných komiksových knih a sešitů rozrostla. Komiks Lucifer - Ďábel vchází do dveří jsem dostala od kamarádky k narozeninám už v roce 2007, ale teprve teď jsem se odhodlala jej přečíst a líbil se mi moc. Hned jsem si přes DK zakoupila další díly a ty, co mi ještě chybí, se budu snažit postupně doplnit.

04.11.2020 5 z 5

Béowulf Béowulf Santiago García

Moc pěkná obálka a pro mě celkově dost zvláštním způsobem zpracovaný komiks Béowulf. Hodně červené a černé barvy, místy mi připadalo, že se nacházím spíš někde ve vesmíru a že Béowulf bojuje spíš s Vetřelcem nebo Predátorem ...

26.09.2020 4 z 5