Adele02 Adele02 komentáře u knih

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Ve třídě to je snad jediná knížka, kterou si všichni přečetli :-) a já to teda taky zkusím

15.06.2013 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Podle hodnocení prvního dílu by i tohle mohlo být fajn.

15.06.2013 5 z 5

Prožila jsem něco neuvěřitelného Prožila jsem něco neuvěřitelného Věra Řeháčková

Krásně se četla. Patří k mým oblíbeným.

10.06.2013 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Úplně úžasně se četla, to se čte, čte, čte a najednou prázdná stránka. Willův příběh mně opravdu dostal, doporučuju všem.

06.06.2013 5 z 5

Příšerná parta je zpět Příšerná parta je zpět Lisi Harrison

skvělá série a krásné ukončení... nejhezčí knížka ze série

Kde je vlk, tam je hra Kde je vlk, tam je hra Lisi Harrison

super super super, předposlední díl se povedl :)

S příšerami v jedné lavici S příšerami v jedné lavici Lisi Harrison

tohle je skvělá knížka pro všechny puberťačky, vřele doporučuji

Osudová proměna Osudová proměna Franziska Gehm

Tenhle díl mě trochu zklamal, byla jsem zvyklá na "jiné" upíří ségry...

16.05.2013 2 z 5

Ledový hrad Ledový hrad Simon Furman

Naštvaná Astrid je nejvíc.
A úplně nejvíc miluju studovat ne ty detailnější kresby postav vpředu, ale ty vzadu. Vždycky geniální.

06.06.2024 4 z 5

Rozhodující bitva Rozhodující bitva Rick Riordan

(SPOILER) Ona rozhodující bitva byla super, když na ni došlo. Ale - uf, prokousat se k ní! Vím, že už nejsem cílovka, ale když jsem teď znovu četla první díl, hodně mě bavil i tak. Škoda, že to nevydrželo přes celou sérii.
Podobné zápletky si o tajemství a utajování věcí říkají, jasně, ale tady se doslova v každé kapitole něco naznačilo, ale utnulo nějakým velice náhodným zjevením nebo zmizením, aby na to postavy přišly až za padesát stran. A to bylo prostě neskutečně otravné - buď čekáte, až se to konečně řekne, nebo vám to dojde mnohem dřív než postavám a pro změnu čekáte, až si to milostivě uvědomí i ony. Sadie mě štvala už ve dvojce, tady byla neskutečně stereotypně otravná. A - ew. Přes spojení Walta/Anupa a to, jak se tu k tomu přistupuje, se nějak nemůžu přenést.

S egyptskou mytologií to je pořád stejně kreativní, ale strašně, strašně zdlouhavé, zpomalené zbytečným oddalováním děje tajnůstkařením a jo, místy na palici. Je to middle-grade, jasně, ale jak říkám - jednička mě hodně bavila i teď. Mrzí mě, že si to tu laťku neudrželo.

06.05.2024

Ledové království: Srdce z ledu Ledové království: Srdce z ledu Elizabeth Rudnick

Až příliš to zavánělo middle-grade, což je strašná škoda. Autorka si dost často nahrávala na daleko obsáhlejší a hlubší zápletku, kterou bohužel pohřbila nutnost jít podle filmu. Ale oceňuju příležitost podívat se na věc z Hansova pohledu; tam jsem toho asi taky čekala trochu víc, ale celkově jsem spokojená.

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Asi 3,5*. Recept na lásku je vtipný, milý příběh s krásnou kresbou a řeší důležitá témata. Jenže pak tam je tolik věcí přitažených za vlasy, že jsem z toho byla spíš rozpačitá. Že se v kuchyni pohybuje tady pět kuchařů a nikdy se nevaří pro lidi, ok. S Watsonem to je pak taky hodně pohádkové (a trochu to ubírá vážnosti, kterou nastoluje Benova situace doma nebo s přáteli). Lovestory ale klouzala hrozně po povrchu a já fakt nenávidím takovéhle zacházení s alkoholem v knihách - Ben jde dvakrát ven s přáteli a dvakrát se ožere tak, že si nic nepamatuje. A samozřejmě Liamovi nikdy nepřizná, že se mu líbí, dokud není namol. Ale jinak to bylo cute, to jo.

Krvavá komnata Krvavá komnata Angela Carter

2,5*
Nejdřív jsem byla jako: ok, random furry fetiš povídky, cajk.
A pak přišla Sněhurka.
Ugh.

Volání Cthulhu 1 Volání Cthulhu 1 Howard Phillips Lovecraft

(během výuky nám bylo řečeno, že naše každodenní otázky blednou v porovnání s hrozbou, jakou představuje Cthulhu, a na tom asi něco bude)

Nicméně už několik let hraju Terrarii, takže... bylo fajn konečně zjistit o Cthulhu něco víc. Okultismus par excellence.

17.12.2023 2 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Klidně bych se přiklonila k 4,5*, protože tohle bylo ve výsledku mnohem lepší, než jsem myslela, že bude. Dynamika mezi Elin a Épinem je boží (sám Épine je poměrně netradiční a v tomto duchu rozhodně osvěžující postava). Ten svět je skvělej, je vidět, že toho skrývá ještě dost, co se ukáže v dalších částech (místy to je znát, ale ne že by to bylo na škodu, naopak to funguje dobře, rozhodně to podnítilo mou zvědavost). A ten konec?! Sem s dalším dílem!

17.12.2023 4 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Váhám mezi 3* a 4*. Čekala jsem fantasy okořeněné erotikou, a ona je to spíš erotika okořeněná fantasy (které spočívá v tom, že postavy mají nadpřirozené schopnosti, jejich svět takřka není popsán a funguje velmi podobně tomu lidskému"). Což o to, začátek byl velmi slibný a celkově je to neskutečně čtivé, příběh mě bavil, ostatně jsem to přečetla v rámci 24 hodin. Přestřelky mezi hlavními postavami byly vtipné, jen posledních sto stran najelo na neskutečné tempo, kdy mezi událostmi chyběla větší návaznost i důsledky a trochu mě to ztratilo. Rušily mě faktické chyby (nad tím, že Lis při brigádničení v univerzitní knihovně obsáhne práci minimálně tří oddělení, přimhouřím oko, ale když Lis v knihovně listuje Romainovou dizertačkou dokonce vydanou v knižní podobě, zatímco je Romain doktorand pracující na několikrát zmíněné doktorandské" práci...) a jak říkám, koncem už to bylo spíš hrr. Ale jako celek mě to bavilo, četlo se to dobře, jen škoda, že se ten fantasy svět tolik upozadil. A nevadilo by mi si přečíst něco o Romainových přátelích.

17.06.2023 3 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Popravdě moc nevím, co si o tom myslet. Všechny pohádky jsou kreativně převyprávěné a měly takovou tu atmosféru pohádek bratří Grimmů, to bylo fajn, ale něco tomu prostě chybělo. Z několika mi spíš bylo tak nějak... divně. Je škoda, že kvůli pohádkovému žánru nebyl prostor pro větší psychologizaci nebo rozebrání motivů, protože si o to děj kolikrát dost říkal. Nejvíc se mi asi líbila O Modrovousovi.

26.05.2023 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Některé knihy prostě můžete číst pořád dokola a vždycky vás něčím překvapí. A je fakt, že Tajemná komnata je nejmíň záživná z celé série, pokud to tak vůbec jde říct, ale copak tomu nejde dát pět hvězdiček, když pokaždé, když tu knihu otevřu, se cítím, jako bych potkala přítele?

22.04.2023 5 z 5

Sen o říši krásy Sen o říši krásy Jiří Karásek ze Lvovic

Nádhera. Parnasistní a dekadentní symbióza par excellence.

22.04.2023 5 z 5

Gazdina roba Gazdina roba Gabriela Preissová

Její pastorkyňa se mi líbila víc, ale i tohle bylo skvělé.

13.04.2023 3 z 5