Aeon Aeon komentáře u knih

Dějiny židovského národa Dějiny židovského národa Paul Johnson

pre komplexnejsi prehlad celych dejin naroda hebrejskeho odporucam. vie sa clovek odrazit potom po vytvorenej linii do obdobi ktoreho ho zaujimaju do vacsej miery - nutny je zaklad a schopnost vidiet suvislosti a komplexnost v geo-socio-politicko-nabozenskej urovni

Píseň o perle Píseň o perle Petr Pokorný

fajn spracovany titul, objasnenie vzniku gnosticizmu ako fenomenu neskorej antiky, velmi fajn su originaly textov od roznych gnostickych skol. pre hlbsie skumanie gnozy vyborne

24.11.2019 4 z 5

Pramene a zmysel ruského komunizmu Pramene a zmysel ruského komunizmu Nikolaj Alexandrovič Berďajev

v skratke vsetko o pozadi vzniku komunizmu ako takeho, jeho vazby na marxa/engels, panslavianstvo a "proeuropsku" liniu aristokracie, jednotlive zvucne mena pred erou vzniku lenina a jeho leninsko-marxistickej filozofie. odporucam vrelo

24.11.2019 5 z 5

Poslední deník Květy Fialové Poslední deník Květy Fialové Josef Kubáník

precital som za 3 dni. velmi fajn kniha. viacmenej som uz vedel vsetko ale chcel som mat jej myslienky vo forme knihy. detailny opis jej osoby prva cast + druha ako skutocne posledny dennik

24.11.2019 4 z 5

Kabala - Nadčasová filosofie života Kabala - Nadčasová filosofie života Vojen Koreis

pamatam si, ked som na tejto knihe frcal este len vo forme elektronickej. to je dobrych 5-6 rokov dozadu. musim dat 4 hviezdicky ale len kvoli tomu, ze toho je malo a uvital by som kludne cele knihy a nie len jeden vyextrahovany celok. drzim palce p. Koreisovi

27.06.2018 4 z 5