ajasin ajasin komentáře u knih

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

U minulé knihy jsem napsala, že autorka zraje jako víno. A trvám na tom. Každá další kniha se mi zdá lepší, propracovanější, překvapivější.

22.02.2019 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Skvělá trilogie, úžasné příběhy. Osobně se mi více líbil druhý a třetí díl, ale možná jsem je jen četla v lepším rozpoložení. A budu se opět opakovat - tohle nejsou "jen" detektivky.

16.08.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Ve svém žánru hodně dobré. Příběh promyšlený, s několika nečekanými dějovými zvraty. Odpočinková četba pro každého, kdo má rád trochu napětí a nemusí si nutně pokaždé četbou zvyšovat intelektuální úroveň.

08.07.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Ve svém žánru ( oddychová detektivka) je to dle mého názoru dobrá kniha. Čtenář nad ní nesmí moc přemýšlet a brát děj tak, jak je psán. Hvězdu ubírám za opakující se motiv z předchozí knihy. To už na mě bylo moc. Také "obdivuji", že hlavní vyšetřovatelé jsou vůbec schopni něco vypátrat, i když jsou neustále pod vlivem buď alkoholu nebo nějakých farmak. Ale to mě neodradí od dalších knih tohoto autora, pokud budou. Mám tenhle žánr, i přes jeho chyby, prostě ráda.

19.02.2017 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Objevila jsem tohoto autora před víc jak rokem díky filmu Žena v kleci. V rychlém sledu jsem přečetla první čtyři knihy a byla lehce " přeolsenovaná". Po téměř roční přestávce jsem se k němu zase vrátila a nelituji . Marco je dobrý, svěže napsaný, napínavý příběh, který pohltí. Dávám čtyři hvězdy, protože pro mě je "Vzkaz v láhvi" srdeční detektivková záležitost a autor ho těžko něčím překoná.

18.01.2017 4 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Knihy Nory Roberts jsou tím čím jsou. Nenáročné oddychovky se špetkou romantiky a napětí.

18.03.2021 3 z 5

Jak si zařídit domov Jak si zařídit domov Jana Pěkná

Zajímavé, přínosné rady. Rozhodně knížka, kterou využijete, pokud si právě chcete nově zařídit cokoliv od pokojíku až po vilu.

28.12.2020 4 z 5

I když jsem podle prvního dílu věděla co mě čeká, přemohla mě, ve chvíli kdy jsem v knihovně uviděla pokračování, zvědavost. Jak to s tou Diane dopadne, hlodal červíček. No, překvapení se nekonalo. Je to jednoduchý, hóódně předvídatelný příběh o ženě, která vše ztratila, ale nakonec …. , nechci spoilerovat. Pokud někdo právě teď potřebujete něco opravdu jednoduchého ke čtení, je to kniha přesně pro vás.

15.09.2020 1 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

Vtipně, zajímavě a i poučně podané dějiny země České, od praotce Čecha až po dobu temna.

30.01.2020 5 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Příjemný, napínavý a tajemný příběh, vyprávěný ve dvou časových rovinách a kde není přehršel násilí, brutálností a netečou potoky krve.

29.07.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Příjemná čtivá kniha o lidských vztazích, životních rozhodnutích a kotrmelcích. Většinu lidí asi někdy v životě napadlo „ co by bylo kdyby“, kdybych se tenkrát rozhodl/a jinak. Ale nejspíš se to nikdy nedozvíme.

27.11.2018 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Ani o druhém dílu nemohu mluvit jinak než v superlativech. Hlavním hrdinkám je mezi patnácti a pětadvaceti. Úžasné a zároveň strašně obtížné období, kdy s člověkem mávají city a emoce, dělá ukvapené soudy, pochybuje o sobě a zároveň je přesvědčen, že už všemu rozumí. Vzpomněla jsem si na tuto etapu svého vlastního života. A i když probíhal o generaci později a v naprosto jiných reáliích, zjistila jsem, že některé aspekty dospívání si asi budou podobné vždy a všude. Velmi mě zaujal úryvek, který jsem si v mírné obměně vypůjčila z románu.
„Je těžké si to připomínat. Dnes nemám pro své tehdejší já špetku pochopení.“

27.10.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Velmi slušná detektivka. Jen konec byl pro mne, milovnici Agathy Christie, trochu moc akční a překombinovaný. Nicméně celou dobu čtení jsem byla napjatá. Příběh mě vtáhl a nepustil. Milovníkům tohoto žánru mohu jen doporučit.

16.10.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Mě kniha bavila. I její netradiční pojetí. Většina autorů by asi střídala kapitoly. Jedna kapitola příběh Veroniky, další Jáchyma. Já začala Veronikou a Jáchym mi pak doplnil tzv. hluchá místa příběhu a pohled z jiné strany. Nakonec se mi Jáchym asi líbil o něco víc.

20.11.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Dobré jako vždy. Sice mi to přišlo zpočátku takové utahané, zdlouhavé, ale pak se to rozjelo. Na druhé straně tento díl oplýval asi nejvíc vtipnými hláškami.
Ale hlavním kladem celé série je, že každý díl je něčím jiný, jedinečný, osobitý. Je vidět, že si autor dá hodně záležet, aby nepsal jednotlivé díly jak přes kopírák.

06.11.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Spousta brutality, krve a násilí na straně pachatele a bryskní úsudek na straně vyšetřovatele. Prostě Keplerovka s Joonou Linnou jak má být.

22.09.2017 4 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Dobře napsané. S vtipem, nadhledem a troškou černého humoru. Nejspíš patří velký dík i překladateli. Zápletka nic překombinovaného, jasná a uvěřitelná. Zrovna tak uvěřitelná je i práce vyšetřovatelů. Za mě super.

12.07.2021 4 z 5

Báječný svět hub - O krásných houbách, nadšených houbařích a českém vítězství Báječný svět hub - O krásných houbách, nadšených houbařích a českém vítězství Jiří Kamen

Při čtení této knihy jsem byla trochu zaskočena. Očekávala jsem knihu o houbách a houbaření, a o tom i byla, ale z úplně jiného úhlu. Popisuje dějiny houbaření. Pionýrské experimentování s houbami, které nadšení houbaři provozovali sami na sobě a někdy i na ostatních, kteří se zrovna nachomýtli poblíž. Úlohu hub v oblastech kde bych to nečekala, jako umění (hudba) nebo politika. Seznamuje nás se slavnými mykology a nadšenými houbaři amatéry ze světa známých osobností. Zajímavé to bylo, ale bohužel něco naprosto jiného, než jsem od knihy čekala.

16.07.2020 3 z 5

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Tohle byla paráda. Tedy, nic pro útlocitné slečinky a afektované paničky a nevím, jak by vyzněla při četbě, ale audiokniha načtená panem Brouskem je naprostá bomba. Pan Osbourne nám líčí svůj život celkem otevřeně, a dalo by se říct, že i se slušnou dávkou sebereflexe. Řekla bych, že si toho pro sebe moc nenechal. A to co si nechal, bychom už nejspíš ani nechtěli vědět.

27.02.2020 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Dobrý příběh po jehož přečtení si většina začne ještě víc vážit vlastních rodičů. Hezky popsané možné využití a zároveň zneužití moderních sociálních sítí.

17.11.2019 4 z 5