ajla5 ajla5 komentáře u knih

Viditelná temnota: Memoáry šílenství Viditelná temnota: Memoáry šílenství William Styron

Kniha plná naděje. Ukazuje, že naděje na léčbu je. Jen jsem doufala ve větší náhled do myšlenek nemocných.

28.02.2016

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

To bylo tak děsivý! Četla jsem ji jedním dechem. A teď nevím, jak to doma zvládnu sama....

14.01.2016 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Kniha je skvělá. Na rozdíl od filmového zpracování. Uvažuji o její koupi.

27.12.2015

Maus II: A tady začalo moje trápení Maus II: A tady začalo moje trápení Art Spiegelman

Jak jinak než děsivé a beznadějné.

27.12.2015

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Přečetla jsem ji za jeden den. Opravdu smutná kniha. Myslím, že to tak opravdu mohlo být. ta Jackova touha po návratu do Pokoje....

26.12.2015

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Filmy byly hrozný. A to oba. V knížce jsem přeskakovala.Myslela jsem, že to nedočtu.

Ale rozhodla jsem se ji přečíst znovu. A je to skvělá kniha, sice mi to stále ruší 70. léta, ale je to přesný popis skutečné lásky. Jen nechápu, proč měla fiflena Jade takové štěstí. A je David šílený? A ten konec, kdy žije běžným životem a vidí ji každým nádechem...

28.07.2015 3 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

To je tak strašný.

29.08.2023

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Já vím, že je to vtipné. Ale vůbec jsem se nezasmála. Nějak mě to minulo.

17.07.2023 3 z 5

Čarodějky ze Salemu Čarodějky ze Salemu Arthur Miller

Strašné. Ta bezmoc.

21.08.2022 5 z 5

Na Zemi jsme na okamžik nádherní Na Zemi jsme na okamžik nádherní Ocean Vuong (p)

Báseň a dopis v jednom. Krásné.

10.08.2022 4 z 5

Pomsta Oleksy Dovbuše - Ukrajinské mýty, pohádky a pověsti Pomsta Oleksy Dovbuše - Ukrajinské mýty, pohádky a pověsti Rita Kindlerová

Ke knize jsem se dostala díky výzvě #klasikomilove.
Jsem ráda, že ty pohádky a pověsti lidé zapsali a ony tak nezaniknou. Kniha mi připomněla dobu, kdy jsem četla Krásu nesmírnou. Ta se mi ovšem líbila více.

22.04.2022 3 z 5

Ony Ony Helle Helle (p)

Krásná kniha. Přišlo mi , že tam s nimi jsem. Smutek, osamělost, vůně hlíny v polích, měnící se světlo. Nechci se rouhat, ale Stefánsson má konkurenci.

24.05.2021 5 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Chvílemi jsem myslela, že se to rozjede, ale v podstatě to byla dost nuda.

18.06.2020 3 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Inu, těšila jsem se a bylo to zbytečné. Hardinův vhled se nekonal. Škoda.

27.05.2020 3 z 5

Slon na Zemplíně Slon na Zemplíně Andrej Bán

Tak to byla paráda. Koupila jsem si ji v rámci čtenářského klubu a rozhodně nelituji. Sama bych po ni nesáhla. Dění na Slovensku mě překvapilo. Držím Slovákům palce.

17.01.2020 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Moc mě to neuchvátilo. Kylandovo vykoupení je pořád top.

20.11.2019 3 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Super napínavý příběh. Jen jsem pak začala mít jistá tušení a konec byl dost uspěchaný.

02.11.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Super kniha. Detektivky moc nečtu, ale bála jsem se jít i na záchod. Napětí až do konce. Doporučuji.

11.09.2019 4 z 5

Neříkej, že nemáme nic Neříkej, že nemáme nic Madeleine Thien

Vím, co se v Číně dělo a děje, ale i přesto mě tahle kniha znovu a znovu rozplakala. Prostě jsem pořád naivní husička.

10.03.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Nalákal mě film. Bylo to trochu jiné, ale rozhodně krásné. Čistá touha na papíru.

05.02.2019 4 z 5