Alethea_k Alethea_k komentáře u knih

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Tak toto beru prozatím jako nejhodnotnější komiks, který jsem kdy "četla". Někdy netřeba slov a dostane vás příběh mnohem víc. Za tohle bych byla ochotná investovat. Kouzelný příběh, po kterém zůstane pouze deprese (pokud máte srdce). :)

16.07.2018 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Nevím, jestli se mi to líbilo víc než Ubulená hromádka štěstí, ale je to skvělý! Komiksy beru jako posvátnou věc, pouze v létě. A tohle je letní povinnost! Snad neexistuje strana, ve které bych nepoznala sebe nebo své blízké. Doufám, že se budou komiksy od této autorky vydávat nadále a ve velkém!

16.07.2018 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Přeslazený klišoidní příběh, ve kterém se ale dá nalézt spousta pravdy. Před půl rokem bych ještě byla jiného názoru, ale teď můžu s klidným svědomím říct, že jsem tým Johnny. Mladší sestra Kitty je skvělá a po dlouhé době jsem se ztotožňovala s pocity jakékoliv postavy. Takže za mě důkaz, že Jenny Han psát prostě umí. Je to lepší než první díl. O hodně! Takže do třetího dílu jdu hned, jakmile ho lapím v knihovně.

08.07.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Překvapilo mne, že se mi cestopis líbil. Doposud jsem nic takového nečetla. Kupředu mě poháněl Ziburův smysl pro humor a motivace dojít dál. V konečném důsledku jsem četla vlastně velice napínavou detektivku i když... s předem šťastným koncem (logika).
Nicméně na další knihy se těším a pokud bude mít Zibura poblíž přednášku, rozhodně na ni zajdu.

06.02.2018 5 z 5

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Můj první komiks a páni!!! Líbí se mi to! Oceňuji "zažloutlé" strany jako vzpomínky a celý příběh, který mi v hlavě ožíval. Zdánlivě jednoduchá oddechovka vhodná na léto, ale dá se tam i tak najít něco víc.

21.08.2017 5 z 5

Něco víc Něco víc Patrick Ness

Po přečtení vlastně na knihu nemám jednoznačný názor. V hlavě mám tak akorát chaos a kontrolka mi bliká: Ness vymyslel něco, co tady ještě nebylo! Je to tak trošku sci-fi ale je to dobrý a funguje to!
Jednoznačně v člověku něco zanechá a hned tak nezapomenete, o čem že to vlastně je.
P.S. na anotaci moc nedejte, stejně vás na nic z toho nedokáže připravit :)

14.08.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Páni! Koruna je to nejkrásnější zakončení celé "série" Selekce. Příběh jako z pohádky, vcelku zbytečná kniha, ale kýče jsou prostě bezva. Celý příběh Eadlyn jsem prožívala mnohem víc, než předtím příběh její matky. MRZÍ MĚ, že Eadlyn zde není již tolik sarkastická, jak si ji pamatuji v prvním díle. Konec mi to celé ale vynahradil. Dopadlo to tak, jak jsem si vysnila a jsem naprosto spokojená. Konec byl ale poněkud urychlený, takže bych očekávala nějaké podrobnosti o životě se svojí láskou. Celé dva díly jsem doufala, že si vybere právě JEHO. A hele, na posledních několika stranách se to vážně stalo!!!!
!!PRO MILOVNÍKY SELEKCE JE TO POVINNOST!!

03.08.2017 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Na první pohled tuctová YA. Jakmile se ale začtete, zjistíte, že je v knize něco víc. Nebo se v ní to něco dá vidět. Mnohdy se sami sebe ptáme, zda člověk, který páchá násilí na ostatních, je ještě člověkem. Victoria pracuje se stejným tématem, ovšem v podobě příšer a hřešících lidí. Svým surovým vyprávěním zde dává v potaz myšlenku, že mnohdy právě člověk je ta největší zrůda na světě. A v tomto případě příšery mohou být pouhé loutky a být citlivější i empatičtější. V. Schwab nepotřebuje zbytečně popisovat jak kdo vypadá, nebo jaký svetr má kdo na sobě. Děj popisuje jasně, stručně, přímočaře a přitom neuvěřitelně napínavě. Pohrává si s otázkami typu: Jsme skutečně ještě lidé, když provedeme něco špatného / násilnického? Nebo: Existuje na světě stále dostatek dobra ? Myslím, že každý v přběhu vidí něco jiného. Ale nepopírá to fakt, že V. Schwab psát prostě UMÍ!
Díky celému příběhu musí být člověk znechucen všemi špatnostmi i popisem hrubého násilí, které je pácháno - jak na nevinných, tak vinných. Nicméně čtenář si pak knihu vryje hluboko do paměti a nezůstane pouze jedním z tisíců příběhů pro teenagery s otevřeným koncem...

05.07.2017 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Po přečtení Fangirl jsem žila v představě, že Nedej se je jen taková nepovedená parodie na Harryho Pottera. Ale spletla jsem se. Je to příběh, který mě vážně dostal. Myslím, že nikdo si Simona Snowa po dočtení s Harry Potterem už v životě nespojí.

27.02.2017 5 z 5

Básně Básně François Villon

Melancholie, oblíbená smutná píseň a Villon. Ideální kombinace, kterou se nedá nic zkazit.

14.02.2017 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nejde udělat nic jiného než se do knihy nezamilovat. Líbila se mi mnohem víc, než Hvězdy nám nepřály. Možná jsem knihu četla jen ve správnou dobu - ale to je vlastně to nejdůležitější. Už si ji navždy budu pamatovat jako: Ta skvělá Greenovka.

01.01.2017 5 z 5

Listy z Provence Listy z Provence Miroslav Horníček

Neuvěřitelně a zároveň krásně použitý český jazyk, bohužel občas nudí a člověk se musí hodně soustředit, co to vlastně vůbec čte. Nicméně ještě autor dostane šanci. Zas taková "trága" to nebyla.

23.12.2016 3 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Po přečtení příběhu by nejspíš měl být člověk znechucen, nechápat, proč se celý děj vyvíjel tak, jak se vyvíjel. Přesto McEwan dokáže čtenáře přesvědčit, že to má tak být a ne jinak. Chystám se číst další knihy a doufám, že mě nezklamou, stejně jako právě tahle.

04.11.2016 5 z 5

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

Od této knihy jsem, díky poměrně nízkému hodnocení, neměla žádná očekávání. Ale z úplně nevinné love story a holky v problémech se vyklubalo něco, co vás donutí přemýšlet nad opravdu důležitými věcmi. Milovala jsem hlavní hrdinku a myslím, že to je to nejdůležitější. :)

23.08.2016 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Pořád jsem se ptala sama sebe, co všichni na knihách od Bukowskiho mají. Proto jsem se pustila do této sbírky povídek. Po přečtení už to vím. Surovost s jakou píše a zároveň se s ničím ani s nikým nemaže... Všechno do sebe krásně zapadá. Snad si toho od něj přečtu víc.

15.08.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Myslela jsem, že když je u této knihy takový boom, vůbec se mi líbit nebude. Ale dala mi přesně to, co jsem od ní očekávala. Pobavila mě, někdy donutila přemýšlet o životě a obdivovala jsem Radku Třeštíkovou za to, jak dokázala všechny osudy lidí tak propojit a na nikoho nezapomenout. Občas jsem se ztrácela ve jménech, ale pak napsala nějakou větu a já si okamžitě vzpomněla. Ráda si od ní přečtu i ostatní knihy.

06.08.2016 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Do knihy jsem se okamžitě po přečtení prvních řádků zamilovala. Je to prostě nádhera - číst o na první pohled obyčejné věci, která se změní ve fantasy, horor a pohádku. Po přečtení musím na Podivnou knihovnu pořád myslet a říkám si, jestli se to v knize opravdu stalo nebo to byl pouhý sen.

24.06.2016 5 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Konečně jsem u některé z knih mohla vypnout a užívat si krásný příběh. Sice každý od začátku a v průběhu knihy ví, jak to dopadne, ale to ničemu nevadí. Nechat se odnášet vlnami a v mysli jíst zmrzku ještě nikomu neuškodilo, ne? :)

24.03.2016 5 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Vím, že na tyto knihy už nemám věk, ale Deník malého poseroutky je již taková klasika - stejně jako Harry Potter. Někteří šťastlivci vyrůstali společně s Harry Potterem, já zase můžu říct, že jsem vyrůstala s Gregem Heffleyem. :D
Nebylo to psáno nuceně, děj se vyvíjel naprosto přirozeně. Což je u série s tolika díly téměř zázrak. Myslím si, že Výlet za všechny prachy je jeden z nejlepších dílů Malého poseroutky.

16.03.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nikdy bych nevěřila, že mi může některá kniha dát tak mnoho. Nejen příběh, který je sice kraťučký, ale také vše, co člověk musí vidět mezi řádky. A uvědomí si toho mnoho. Nejen o sobě, ale o světě jako takovém.
Myslím si, že kniha nesedne každému, ale kdo má rád tento styl psaní, nikdy na Alchymistu nezapomene.

15.03.2016 5 z 5