Alethea_k Alethea_k komentáře u knih

Sága 8 Sága 8 Brian K. Vaughan

Díl je opravdu výborný. Prakticky žádné boje, ale umírání tam je, akce tak akorát, aby nebyla na úkor vývoje vztahů mezi postavami. Opět jsem se několikrát pousmála, což beru po některých dílech jako velké plus. Ale něco mi tam při čtení chybělo. Nedokážu popsat co. Proto 4*, ale není to rozhodně žádná slabota.

28.04.2019 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Pohádka o cestování časem skončila. Kniha opět neuvěřitelně rychle utekla. Jediné co se mi nelíbilo byl konec. Čekala bych, že se něco vysvětlí, odkryjeme více minulost, záměr nesmrtelnosti a celkově pomalejší rozuzlení. Přišlo mi, že to chce mít autorka už rychle za sebou, takhle nepůsobí kniha celistvě.
Filmy jsou oproti knižní sérii jiné, ale paradoxně z hlediska akce mnohem lepší. Celkově se mi konec ve filmu líbil více.

25.04.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Nejspíš jsem k těmto knihám stále nedospěla. Po 25 stranách jsem zavřela, jelikož mi styl psaní vůbec nesedl. Připadalo mi to zbytečně popisné, autor popisoval věci, které mě vůbec nezajímaly. Knihu nebudu hodnotit, ale pouštět se do ní znovu nejspíš také ne.

16.04.2019

Pošťákova snoubenka Pošťákova snoubenka Denis Thériault

Bála jsem se, že druhý díl už bude navíc, zbytečný. První třetinu knihy jsem se ve své domněnce utvrzovala. Kniha zprvu postrádá svoji lehkost, poetičnost, kouzlo. Poté se ale děj začal vyvíjet zajímavým směrem, byla jsem šťastná, že nic nedopadne prvoplánově. Ovšem posledních několik stran mě hluboce zasáhlo, stejně jako v první knize. Čas jde ve smyčkách. Nikdy jsem nic takového nečetla a troufám si tvrdit, že už nikdy nepřečtu. Dokonalost se střídá s nádherou.

03.03.2019 5 z 5

Sexualita a sexuální identita - Sociální povaha přirozenosti Sexualita a sexuální identita - Sociální povaha přirozenosti Martin Fafejta

Jako zdroj do odborné práce ideální. Pokud něco narychlo potřebujete nebo se chcete něco dozvědět, vše pochopíte na první dobrou. I přes kvanta informací (pokud se o problematiku nezajímáte) je vše napsáno jasně, stručně a přehledně. Autor si nehraje na "geniálního člověka", který používá pouze cizí slova.

25.12.2018 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Co si budeme... Třetí díl mne zklamal. Podvědomě jsem doufala, že tam bude více vstupů s domácími mazlíčky, protože to jsou věci, ve kterých se najdou všichni milovníci zvířat. Některé strany mě zaujaly, ale říkám si, zda jsem čím dál méně intelektuál, nebo se to tentokrát prostě nepovedlo. Často jsem si pomyslela: WTF? To jsem nepobrala!
Za mě prostě ne. Nejlepší je Ubulená hromádka štěstí a za tím si stojím.

04.10.2018 2 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Všichni se nad tím rozplývají, ale mně to vlastně přišlo jako průměr. Dávám 4* kvůli ilustracím, ty jsou krásné, bez debat. Ale stejně se z toho jako z celku nerozteču.

30.07.2018 4 z 5

Sága 7 Sága 7 Brian K. Vaughan

Výborné. I přesto, že se jedná o 7. díl, si tato série udržuje úroveň. Bohužel neustále dochází k zabíjení mých oblíbených postav, takže je lepší si nikoho neoblíbit. Prevence.
Je mi líto, že se v současnosti jedná v Česku o poslední díl, takže budu muset čekat. Je to vážně skvělé, ovšem humor se z celé série s každým dílem vytrácí, tady už není vůbec.

29.07.2018 5 z 5

Sága 4 Sága 4 Brian K. Vaughan

Dokonalé. Naštěstí jsem si v knihovně půjčila všechny díly a okamžitě se pouštím do dalších.

25.07.2018 5 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Sága je prostě bomba! Jsem asi jediný člověk, který to ještě nečetl celé,ale je to prostě boží! Přesně jak tam stojí... Koho zajímá co to vlastně je za žánr? Zamilovala jsem si celou válku vesmíru, sarkastické postavy, skvělé ilustrace, do kterých zasahuje text tak akorát. Aby nebyl otravný a zároveň aby pobavil a posunoval děj neustále kupředu. Sprosťárny jsem tady dokonce uvítala. Okamžitě sahám po dalších dílech.
Ale ty 400,- bych za to asi nedala. Stačí půjčit v knihovně.

17.07.2018 5 z 5

Francouzská poezie nové doby Francouzská poezie nové doby Karel Čapek

Překlad mi vážně nesedl. Věřím, že básně byly ve své době velmi úspěšné, dost možná obsahují velké myšlenky, ovšem překlad mi neumožnil nahlédnout pod pokličku a jediné, co se mi líbí je grafická úprava sbírky, která se právě prodává v levných knihách.
Nejspíš se už nikdy ke sbírce nevrátím.

16.07.2018 1 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Kvůli nedostatku času jsem knihu přestala číst a nemám motivaci se k ní vracet. Přiznejme si to. Celá série je o ničem a nevadí, pokud přečteme o jeden díl víc nebo ne. Mare se mi jako postava kupodivu líbila. Konečně nebyla jen dokonalá, dělala hlouposti, byla někdy krutá. A asi se mi vždy budou líbit záporáci :D
Ale celkově není příběh konzistentní, jedná se pouze o propojení x knih, které někdo napsal dávno před touto autorkou...

27.06.2018 2 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Knize jsem dala podruhé šanci. Ani teď, ani poprvé jsem se nedostala za stranu 50. Za mě nejslabší z Greenovek a už nikdy se k ní nevrátím. Vůbec se mi text nezdál čtivý, zázračné dítě, které pomalu ale jistě přestává být dítětem, kamarádí s člověkem arabské národnosti, aniž by národnost měla význam. Už chybí jen genderová vyrovnanost...

24.06.2018 odpad!

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Nedočetla jsem ani jeden příběh. Knihy Johna Greena ztrácí kouzlo a knihy ve spolupráci s někým dalším mu spíš škodí než prospívají.

23.06.2018 1 z 5

Hildu jsem prolistovala odpoledne v knihovně. První příběh byl skvělý, uznávám. Ale druhý mě moc nezaujal, dokonce jsem se ani nedostala na konec. Asi holt nejsem komiksová a radši s tím přestanu dřív, než "zhejtím" všechno co existuje :D

19.05.2018 3 z 5

Slova, co chodí o hůlce Slova, co chodí o hůlce Věra Borská

Nejvíce na sbírce oceňuji to, že mne některé texty dokázaly zasáhnout i přesto, že je mezi mnou a autorkou propastný věkový rozdíl. Od prvních veršů se pozná, že je to starší ročník, protože v básních používá obrovskou škálu slovních výrazů, které by z fleku jen tak někdo nebyl schopen vyjmenovat, natož poskládat do veršů. Vzhled knihy i básní automaticky navodí iluzi, že se jedná o velice kvalitní dílo. Možná tomu tak opravdu je... Ale ke konci mi přišlo, že píše pořád o tom samém a používá podobné rýmy.

05.05.2018 3 z 5

Žal je to s křídly Žal je to s křídly Max Porter

S tak zvláštním textem jsem se ještě nikdy nesetkala. Líbil se mi začátek a konec, v knize se dají nalézt zajímavé myšlenky. Ovšem uprostřed knihy jsem marně tápala, co má text vlastně znamenat. Možná už je to na mě moc. Nebo jsem natvrdlá. Ať je to jak chce, jsem ráda, že jsem zkusila něco nového. Ale zároveň jsem šťastná, že jsem si knihu nekupovala. Byly by to vyhozené peníze.

20.04.2018 2 z 5

Šťastný domov Šťastný domov Jaroslav Hašek

Šťastný domov nejsou pouze prvky absurdity. Je to absurdita sama! Někteří tvrdí, že se u čtení smáli. Já si jen říkala: "Zbláznil se během psaní, nebo už předtím?" Tohle pro mě asi nebude. Ráda si přečtu i fantasy, kde reálného není nic, ale tohle, je asi vážně na mě moc.
Oceňuji ilustrace a předem říkám, že kdybych knihu nenašla v levných knihách za pár korun, za plnou cenu bych ji domů nepřinesla.

08.10.2017 2 z 5

Šíleně smutné povídky Šíleně smutné povídky Tereza Boučková

V mnohém se dá Tereza Boučková přirovnat k H. Pawlowské (v dobrém). Povídky o obyčejných lidech, obyčejných životech. Radosti i strasti na několika stranách. Na rozdíl od Haliny jí ale chybí jakási špetka humoru, díky kterému by se nad příběhy, jež plodí, povznesla. A právě to dělá Boučkovou kvalitní spisovatelkou, která si místo v České řadě Odeonu zaslouží.
Povídky o obyčejných lidech středního věku, tedy věku produktivity, případně příprava na onen postproduktivní, přinášejí reálný pohled na svět. Žádné růžové brýle. Všechny texty propojuje ztráta štěstí, přesvědčení, že je všechno špatně, touha po zlepšení a mimo jiné touhy, které už naplnit nejdou.
Velice se mi také líbí myšlenka propojená s totalitou a komunistickým režimem jako takovým. Manželství byla konzistentní, přetrvávala hlavně proto, že lidé měli strach, neměli žádné jiné jistoty a duševně byli mnohem silnější, než dnes, ve světě demokracie a "ničeho". Rozvod je typickým tématem, stejně jako podvod a smutek. Zpočátku jsem si myslela, že povídky budou převážně šílené a ne smutné, ovšem po přečtení všech mi zůstává jen díra v hlavě a cítím se absolutně na pokraji citové vyprahlosti - stejně, jako postavy Boučkové.

07.10.2017 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Příjemná oddechová kniha, která svým jemným a nenápadným naznačováním způsobí srdeční kolaps, chcete vědět, jak to bude dál, procházíte si znovu pubertou a zabýváte se otázkami vyloučení člověka ze skupiny/společnosti, psychických poruch, samoty a mnoha dalších pocitů.

03.10.2017 4 z 5