Alethea_k Alethea_k komentáře u knih

Matematika: příprava k maturitě a k přijímacím zkouškám na vysoké školy Matematika: příprava k maturitě a k přijímacím zkouškám na vysoké školy Jindra Petáková

Na gymnáziu kniha, bez které student nepřežije. Pro budoucí studium VŠE a dalších ideální.

19.04.2019 5 z 5

Mia flor Mia flor Ivana Peroutková

Myslím si, že kniha je vhodná pro okrajovou skupinu čtenářů. Mně bohužel nesedla, jelikož mne nezaujal příběh, což je stěžejní samozřejmě. Nedočetla jsem, jelikož považuji za ztrátu času dočíst knihu jen proto, že se ve změti písmen objeví pro mne zajímavá myšlenka. Je to škoda, neboť čeština této autorky je poměrně květnatá a v žádném případě tuctová.

18.04.2019

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Zase jedna ve škatulce: neurazí, nenadchne.
Kniha se čte úplně sama, zamilujete si jak lidi, tak všechny představitele umělé inteligence, ale všem je od pohledu jasné, jak to dopadne. Odpočinkové, milé, ale 5* nemůže kniha dostat ani náhodou.

31.03.2019 3 z 5

Torzo života Torzo života Karel Toman (p)

Je dost možné, že vůbec nerozumím poezii, ale zdá se mi, že několik dobrých básní bylo zařazeno na začátek, aby si sbírku čtenář koupil. Dále za mě slabé. Nedošla jsem ani do konce. Trápit se se sbírkou nebudu.

16.03.2019 1 z 5

První polovina příběhu se mi vůbec nelíbila, druhá polovina byla dobrá. Utvrdila jsem se v tom, že se s názory některých lidí v mém okolí shoduji a měla bych dát více na jejich rady. Kdybych neviděla tuto novelku ztvárněnou na divadle před 6 lety, asi bych byla překvapená. Na druhou stranu po přečtení bych si za pár týdnů nepamatovala skoro nic.

11.02.2019 3 z 5

Sborník z konference Sborník z konference Eva Chlumská

Krátké texty, ve kterých si každý najde, co potřebuje.

27.12.2018 4 z 5

„Miluji tvory svého pohlaví“. Homosexualita v dějinách a společnosti českých zemí „Miluji tvory svého pohlaví“. Homosexualita v dějinách a společnosti českých zemí Pavel Himl

Informací příliš mnoho, byla by třeba zaktualizovat např. oblast práva apod.

25.12.2018 3 z 5

Neradost Neradost Karel Novotný

Text sám o sobě vlastně není nic extra. Nedošla jsem k něčemu novému, přelomovému. Ovšem to nic nemění na zpovědi, k níž se autor odhodlal v podobě těchto krátkých textů. Knihu jsem četla víceméně na 2 zátahy a pokaždé mě naprosto odrovnala, brečela jsem a připadalo mi, že je celá společnost zkažená, že mě nic hezkého a dobrého už nečeká. Cítila jsem neradost. Stejně jako autor. Z toho vyplývá: talent tam je a kniha je velice emotivní.

24.11.2018 3 z 5

Coming out - průvodce obdobím nejistoty kdy kluci a holky hledají sami sebe Coming out - průvodce obdobím nejistoty kdy kluci a holky hledají sami sebe Ivo Procházka

Jako jeden ze zdrojů pro odborné práce vynikající. Jasné, stručné, přehledné vymezení zákl. pojmů. Bohužel, je již třeba aktualizovat.

27.10.2018 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Za mě neurazí, nenadchne. Když jsem knihu četla, příběh i nápad mne bavil, ale knihu jsem nedočtenou musela vrátit do knihovny a už mě neláká ji nikdy dočítat. Někdy se to tak asi prostě stane.

27.08.2018 3 z 5

Sága 6 Sága 6 Brian K. Vaughan

6. díl se mi líbil mnohem víc než ten předchozí. Zároveň má nejkrásnější obálku.

29.07.2018 5 z 5

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Nevím, co je špatně. Jestli mám stále čtecí krizi, nebo je tato kniha tak strašná. Každopádně jsem nedočetla ani do poloviny, přišlo mi, že se všechno zbytečně okecává a vlastně se nic neděje. Moc mi nesedlo, že hl. hrdina byl z věřící rodiny a stále na to bylo upozorňováno. Chápu, o jaký paradox díky tomu v knize jde, ale znám lepší příběhy s LGBT tématikou.

27.07.2018 1 z 5

Sága 5 Sága 5 Brian K. Vaughan

Ze začátku mě tento díl trošku nudil, ale pak se to rozjelo a byla to jízda. Zemřelo několik mých oblíbených postav. Není tady ale prakticky žádný humor. Bitka jak má být.

26.07.2018 4 z 5

Komiks v Brně Komiks v Brně Tomáš Prokůpek

Jsem milovník Brna. ALE!! Tohle mě fakt nebavilo. Laciné komiksové zpracování. Do těchto věcí se dá procpat humor. A to se tady fakt nepovedlo. NEEEE!

17.07.2018 odpad!

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Bohužel, Slaďák mne nijak neohromil. Možná je to tím, že teď nemám s čím srovnávat. Trojbarevný komiks je rozkošnost, to bez debat. Ale nedokázal mě vtáhnout jako třeba Dospělost je mýtus. Snad někdy příště.

16.07.2018 2 z 5

Zen žen: Obrazový průvodce životem moderní ženy Zen žen: Obrazový průvodce životem moderní ženy Lenka Geislerová

V životě jsem si Respekt nekoupila, ale nedivím se, proč je tak populární. Na léto je Zen žen ideální. Sice jsem některému vtipu občas neporozuměla, ale ve spoustě dalších jsem se zase našla nebo se i smála nahlas. Schopnost dostat něco vtipného na papír v jakékoliv podobě, mají nejspíš v rodině. Do knihy bych asi peníze neinvestovala oproti P.S. od Aňi, ale pobavila jsem se stejně. :) Takže na léto doporučuju!

07.07.2018 4 z 5

Zadrž hvězdy Zadrž hvězdy Katie Khan

Do příběhu jsem se zamilovala od první strany. Nemám ráda sci-fi, alternativní budoucnost, ale tady bylo vše, jak má být. První, opravdová a opětovaná láska v pozadí vesmíru, emoce, důležité myšlenky, které se autorka snaží předat. Spousta vět o této utopii, nebo vztazích se jeví pravdivě. Kniha asi není literárně hodnotná jako největší klasiky, ale pro mladého člověka, příp. každého, kdo má rád jiný pohled na svět, je to prostě poklad.

02.06.2018 5 z 5

Café Hyena (plán vyprovázení) Café Hyena (plán vyprovázení) Jana Beňová

Zpočátku jsem se v textu vůbec neorientovala. Volný tok myšlenek a postav, který nedává smysl. Časem jsem tomu ale přišla na chuť, začala zvýrazňovat mnoho skrytých i zcela jasných myšlenek. Zvláštní, že někomu stačí na vyjádření všeho necelých 100 stran a jiní musí psát tisíce stran o ničem, aby z nich vypadla alespoň jedna rozumná věc...
Bohužel, úprava textu zde zcela selhala, špatně zvolený font, text od okraje k okraji.. Ubírá to textu na čtivosti. Možná právě proto kniha skončila v Levných knihách. Kdybych ji uviděla v normálním knihkupectví, po otevření vracím zpět do regálu.
Knihu si určitě přečtu ještě někdy znovu.

20.04.2018 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Neurazí, nenadchne. Poslouchala jsem celou dobu jako audioknihu s Martinem Stránským, jehož přednes byl skvostný, to je bez debat. Právě proto mne nejspíš kniha zpočátku bavila. Ale Stránský může být sebelepší, pokud mě nebaví text psaný autorem. Po určité době se mi rozvleklost příběhu a neustálé barvité popisy krajiny přestaly líbit. Na další díly se už nechystám.

15.04.2018 3 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Kniha je opravdu malých rozměrů, ale ani tak jsem ji nedokázala dočíst do konce. Vůbec mě to nebavilo, nejspíš nepochopím velké haló kolem Šabacha. Už od něj pravděpodobně nic zkoušet nebudu. Jednou stačilo.

12.04.2018 1 z 5