Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

První První Kiera Cass

Trochu jsem zápasila, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Kniha se skvěle čte, je to slaďárna, tak nic než romantiku a "žili šťastně až do smrti" čekat nemůžeme, ale trochu mi přišel zbytečný ten konec. Byla jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet s králem a takhle to bylo utnuto.. to samé Celesta. Trochu smutné, ale jinak krásné čtení.

25.01.2019 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Je to krásná pohádka, ale věřím, že by se všechny díly daly bez omáčky a zbytečných scén - chci tě - nechci tě- chci tě-možná tě nechci, daly smrsknout na celkem pnosnou bichličku. Ani nepotřebuji k ději, že se odehrává v daleké budoucnosti, to je pro příběh ne až tak důležité. Ale i přesto jsem zhltla díl za necelé dva dny a jsem zvědavá konečně na happyending.

22.01.2019 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Taková trochu pohádka šmrnclá jemnějším odvarem Hunger games. Princip je stejný. Národ sleduje soutěž – sice ne na život a na smrt, ale 35 dívek usilujících o ruku prince Maxona. Svět je v budoucnu rozdělen na kasty, kde mi jejich smysl přijde zatím jen jemně nastíněný, ale je to nosným problémem. America se zmítá mezi láskou a platonickou láskou. Ale jo… jsem ráda, že jsem si to přečetla a na oddechové čtení je to ideální a napínavé…

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Nemám osobně ráda dívčí romány ani nic přehnaně zaláskovaného. Už obálka mě moc nezaujala, ale slyšela jsem na knihu/sérii velkou chválu, tak zvědavost byla silnější. Rozhodně jsem nelitovala. Příběh je tak vtipně a hezky napsaný, že se kniha četla skoro sama. Popisy míst mě vrátili na skvělou dovolenou, tak jsem si čtení opravdu užívala a těším se, jak příběh dopadne.

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Další kniha ze série mě hodně pobavila. Magie Holy Woodu, Gaspoda, i Ginger a Victor. Nejlepší filmová knížka :)

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Knihou jsem se sotva prokousala. Musím sice složit poklonu autorovi, že se pustil vůbec do pokračování série s Lisbeth, ale je to takové neslané nemastné. Kniha ztratila na spádu, příběh je sice zajímavý, ale překombinovaný a místy nechápu, proč jsou v knize některé pasáže. Proč například je zmiňovaná Serner Media? Problémy mohlo mít Milénium i bez nich.. jako v předchozích dílech... Spojitost s Kamilou mi přijde zajímavá, ale její nadpozemská krása opět přehnaná. Nevím, sérii dočtu, ale doufám, že nebude už pak pokračovat.

15.01.2019 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Málo kdy ohodnotím pěti hvězdami, ale toto bylo něco. Nprosto skvělé duchařské čtení. Přenesete se na maloměsto, a prolíná se zde příběh z počátku 20. století a současnosti. Postupem knihy rozpletete záhadu Sáry a její rodiny a co číhá u místa zvaném Ďáblův pařát. Bála jsem se komického zakončení,ale vůbec nic takového. Kniha končí nádherně, a jak jinak, i trochu strašidelně :)

11.01.2019 5 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Kniha je skvělá, ač malinká, tak je napěchovaná humorem a zábavným příběhem. Znovu se setkáváme s Mrakoplašem, kterého příběhem doprovází malý „spratek“ Erik. Peklo i vše ostatní je tak krásně popsáno, že se nejde u knihy nebavit. Skvělá další kniha ze série.

19.12.2018 4 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Lískový les mi hodně stylem psaní připomínal Sirotčinec slečny Peregrinové. Snaha o napodobnění je zde ze začátku hodně veliká i když vyústění příběhu celkem překvapilo. Trochu mě zklamalo, že se kniha pomalu rozjíždí a jakmile se objeví zmínka o Lískovém lese, na který se začnete těšit, tak příběh o něm/v něm/s ním je příliš krátký. Finch a Jannete jsou zde hezky popsáni, ale vůbec se do jejich postav nevžijete. I do hlavní hrdinky jsem měla problém se vžít. Je sice pravda, že ani ona netuší co se děje, smutné je to, že jsem to místy nevěděla ani před knížkou. Konec mi připadal trochu divně kostrbatý. Nápad je rozhodně skvělý, ale osobně si myslím, že by se z něj dalo vytěžit víc.

10.12.2018 3 z 5

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Musím se přiznat, že první část knihy s recepty mě moc neuchvátila, i když byla vtipná… Ve druhé části společenského chování to ale bylo už o poznání lepší. Humorně popsané životní situace a moudra hodně pobavila. Zeměplochu mám ráda a proto i tato doplňková kniha zaujme svoje místo v knihovně.

10.12.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ač je kniha skvěle a čtivě napsaná slzy se nedostavily. Jestli je to tím, že jsem daná místa navštívila při exkurzích a čekala jsem ty hrůzy nebo jsme toho naposlouchaní za léta školní docházky atp. – nevím. Nicméně příběh Hany a její rodiny je krásný a dobře se čte. Poznáváme co vše se může stát jedním špatným rozhodnutím. Knihu jsem dostala dárkem a dlouho jsem se odhodlávala, protože osobně tento žánr nemusím, resp. se ho bojím. Ale, pokud se dá použít toto spojení, kniha mě mile překvapila. Je důležité hodně se soustředit na postavy a jejich propletené příběhy, proto doporučuji číst rychle než zapomenete souvislosti ;).

04.12.2018 5 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout jestli 3 nebo 4 *, ale v součtu se mi kniha vážně líbila. Je tak absurdní, že si ty 4* zaslouží. Líbila se mi víc než Stoletý stařík, je čtivě napsaná a děj se zajímavě proplétá. Nečekala jsem žádnou osvětu a ani ji kniha nenabízí. Humor musí čtenáři sednout, ale na volnočasové čtení je to ideální. Příběh atomové bomby, dvojčat a připravované revoluce stál za to :).

27.11.2018 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Kniu bych řadila k těm lepším, i když Brown píše podle stejného vzorce, jeho knihy mě baví :). Příběh profesora s amnézií, který prožívá akčnínpříběh ve Florencii, kde čelíhrozícímu nebezpečí pandemie stojí za přečtení.

24.11.2018 4 z 5

Pokud bych měla hodnotit celou sérii, tak rozhodně jde o dobré čtení, ale moje nadšení upadalo s dalšími díly. Poslední díl má velké plus, že vše ukončí a vyřeší. Nicméně je tam hodně pasáží, které jsou až neuvěřitelné, některé zbytečné a některé moc zdlouhavé. Nicméně doporučuji přečíst. Lisbeth se mi dostala i tak pod kůži.

09.11.2018 3 z 5

Bohužel, s přibývajícími díly to jde z kopce, humor mi zde nepřišel tak bezprostřední, ale spíše vyumělkovaný. Ale i tak šáhnu po jakémkoliv dalším dílu :). Není na škodu se ze srdce zasmát.

09.11.2018 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Po stránce čtivosti je kniha naprosto skvělá a stránky se otáčejí jedna za druhou, ale co se týče obsahu, bojím se třetího dílu. Začátek knihy je hodně překvapující a záhadný, postupem času se pak ale začne nabalovat a omílat vše dokola. Lisbeth se zde hodně odrývá a nepřijde mi už tak hezky tajemná jako v prvním díle. Hodně se toho vysvětlí a je zde skvěle popsán její příběh z dětství. Kalle je v pozadí a spíše je v knize jako doplňující článek. Na konci knihy jsem však byla spíše zklamaná. Závěr mi přijde hodně přehnaný a zbytečně vyhnaný do otáček. Samozřejmě jsem zvědavá jak trilogie dopadne a plynule budu ve čtení pokračovat, což ani jinak nejde :)

31.10.2018 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krásná stará kniha, ale mě neoslovila. Příběh a myšlenka sdělení je jasná, ale pasáže jsou někdy zdlouhavé a pro mě nudné.

24.10.2018 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Této sérii jsem se dlouho vyhýbala a v době nicnečtení se mi připletla do ruky. Zvládla jsem ji za cca 4 dny. Je to jedna z nejlepších detektivek co jsem četla. Příběh z minulosti mě naprosto uchvátil a stránky se otáčely samy. Lisbeth je správně tajemná a jsem zvědavá, jak se více představí v druhém díle. Mikael se mi jednáním líbil a jeho postava vystupuje reálně a uvěřitelně. Není zde nic předimenzovaného – no možná až trochu na ten konec… Ale celkově je kniha skvělá a stojí za přečtení.

24.10.2018 5 z 5

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

Když si na tento druh humoru zvyknete, tak knížka pobaví. Zatím byly všechny pěkné, kromě prvního dílu.

24.10.2018 4 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Kniha nebyla špatná, ale v porovnání s jinými severskými detektivkami mi k srdci nepřirostla. Další díly si ráda přečtu, ale vadilo mi, že postavy nebyly vykresleny trochu víc. Neudělala jsem si žádný vztah ani k hlavnímu vyšetřovateli VV. Zápletka zajímavá, konec s postupem děje odhalíte i sami. Celkem je to takové chvílemi utahané a nezáživné.

14.09.2018 3 z 5