alexvera alexvera komentáře u knih

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Většinou jsem k druhým dílům čehokoliv dost skeptická (ne, Dvou věží od Tolkiena se to netýká), ale Ana Huang píše vážně skvěle. V Hrách na ostří nože dostanete naservírované klasické klišé typu "princezna a bodyguard" ale sakra! Bridget s Rhysem se parádně popichují, provokují a lezou si na nervy.. Mají mezi sebou naprosto dokonalou chemii!

15.09.2024 4 z 5

Pozlacená Pozlacená Raven Kennedy

Hlavní hrdinka Auren patří k Midasovi odjakživa. Zachránil ji a prakticky si z ní udělal svého mazlíčka, má to ale háček. Auren je díky jeho moci celá zlatá a pro všechny ostatní kromě krále nedotknutelná. Své dny tráví zavřená v jedné z mnoha klecí po celém paláci (který je celý zlatý, jak jinak) a je nucena pozorovat královi radovánky s královskými klisnami (ehm..). Naštěstí celá kniha není jen o téměř barbarském sexu, ale dojde i na poměrně rychlé zvraty, překotný útěk z paláce, zajmutí piráty i objevení něčeho o čem si všichni mysleli že neexistuje!

Jsem rozpolocená, příběh mě bavil ale nemám potřebu si knihu přečíst podruhé. Vím že se jedná jen o úvod celé série, ale něco tomu chybělo. Brala bych, kdyby Auren byla krapet průbojnější a né tak tragicky odevzdaná. Také mi šíleně vadilo slovní spojení "královské klisny"..

15.09.2024 3 z 5

Gothikana Gothikana RuNyx

Fialovooká Corvina má krásný a poklidný život, naplněný sbíráním bylinek, věštěním z karet a péčí o svoji trošku ztřeštěnou matkou. Všechno se pro ni ale mění ve chvíli, kdy dostane dopis o přejetí ke studiu na tajuplné Verenmorské univerzitě. Nachází si tu kamarády a studentský život ji velmi baví. Dokud se nezačnou dít podivné věci a tak trošku se nezaplete se svým charismatickým profesorem Deverellem, kterému říká stříbrnooký ďábel.

"Steer clear of me, little crow. You might be a luring siren but Im no ordinary sailor. Im mad pirate and Im trying to resist your call"

Před mýty opředeným Černým bálem se podivnosti stupňují a Corvina je nucena se jimi začít zabývat. Jsou to ale jen podivnosti co tu vzrůstá? Nebo je to i zakázaný vztah studentky s učitelem, co není jen učitel? Kdo myslíte, že za všemi zvláštnostmi stojí? Nebo je to jen tím, že hrad stojí na zvláštním místě?

"I will have you even in death, little witch. I am your madness, And you, youre my afterlife."

26.08.2024 5 z 5

Pokušení Pokušení Ivy Smoak

Tohle bylo teda hodně ale hodně špatné čtení. Bez pardónů. Hodně dlouho zase nevybočím ze svých čtecích kolejí, i kdyby anotace knihy zněla víc než lákavě. Nevěděla jsem, že zápletka studentka X profesor jde takhle nevyužít..

A co že tu dostaneme? Naivní, nezkušenou studentku Penny a sexy, majetnického profesora Huntera (tyhle dvě slova byly v knize snad padesátkrát), který vyučuje marketingovou komunikaci. Klišé máme hned na začátku kdy do sebe tihle dva vrazí v kavárně a světe div se, ona má jeho kafe na oblečení tak jí půjčí svůj svetr..

Zapomeňte že by se ti dva krotili třeba na přednášce, kde je plno studentů. Nee, vyměňují si tak průhledné věty, že i hluchému by bylo jasné co se děje. Nehledě na časté návštěvy Penny v kabinetu profesora -jó i tady bylo pár sex scén. To, že by v knize existovaly nějaké zábrany ze strany profesora to ne. Naopak.
Penny mě celou dobu vytáčela ještě víc než on. To její nerozhodné a dětinské chování bylo místy nesnesitelné. Ve chvilku kdy našla prstýnek s iniciály jsem se vážně bavila. Co čekala? Že tenhle starší chlap celý život čekal jen na ni?
Pochopitelně se potom zachovala velmi dospěle a chvilku ho zvládla i ignorovat. Do toho si začala se svým spolužákem kterému tím jen ublížila. Sympatie nehledejte, ten se ji pro změnu pokusil znásilnit když byl opilý. Ale omluvil se, tak mu odpustila. Bleh..

Byla jsem vážně ráda že se mi kniha podařila dočíst. Na další díly se opravdu nechystám.

16.05.2024 1 z 5

Pochybná kouzla pro cynické čarodějky Pochybná kouzla pro cynické čarodějky Kate Scelsa

Taková milá oddechová knížečka s teen čarodějnicemi, Salemem, školními trablemi a tarotovými kartami..

Eleanor má super práci v obchodě s čarodějnickými šmuky a jednoho dne objeví malou knížečku o tarotových kartách. Protože se nudí tak jí dá šanci a myslí si, jaká to je sranda. Začne je brát vážně až ve chvíli, když se v obchůdku objeví tři určitě pravé čarodějky.
To vyvrhelku Eleanor trošku vytrhne z letargie. Loni se něco stalo, něco kvůli čemu přišla o nejlepší kamarádku Chloe. Něco, proč si myslí že ji celé město nesnáší. S děvčaty se začne kamarádit a dá si tak šanci začít znovu. Hlavně s Pix, protože Pix je naprosto úchvatná. V průběhu příběhu navíc vyplývá, že si Ell pamatuje některé věci jinak, než se opravdu v tu noc staly.

25.03.2024 3 z 5

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

(SPOILER) Kdo z nás netoužil po studiu na zahraničním internátu? Asi všichni, že?!
Díky Akademiii Dunbridge máme skvělou příležitost se spolu s Emmou z Německa na takové skotské internátní škole objevit.
"Voní to tu jinak, dřevem a papírem, prachem a sliby."

Do Emmy a Henryho se zamilujete už v letištní hale v Hamburgu, kde se oba chystají nastoupit na spoj do Edinburghu. Díky nově navázanému přátelství se Emma v cizí zemi necítí tak sama a do Henryho téměř na každém kroku v nové škole naráží. Tak trochu se do něj zamiluje, ale on má přítelkyni a Emma přijela hlavně proto, aby našla svého otce. Henry bojuje s porušením rodinné tradice, chce se stát učitelem a svoji oblíbenou akademii opouštět jen na prázdniny, aby se do ní mohl vracet a zažívat pocit, že se vrací domů.. Pomalu rozvíjející se vztah je popsaný tak dobře, že máte chvilkami pocit, že jste Emma.
Krom sympatické hlavní dvojce dostanete i skvěle vykreslené vedlejší postavy. S těmi se více setkáme v dalších dílech. Máme tu plamennou lásku, pátrání po otci a bohužel i smrt ale tak k životu zkrátka patří. Ocenila bych více popsané prostředí akademie, každopádně kniha se četla vážně dobře.

"Potřebuješ jen sama sebe. Nikoho jiného. Ale já jsem takový příjemný bonus."

13.05.2023 4 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Příjemný příběh na motivy devadesátkových hororů z amerického maloměsta. Kettle Springs bylo klidné město obklopené kukuřicí, dokud se zde banda pubertáků nepředvedla v tom nejlepším světle..
V hlavní roli vraždící klaun, tudíž vhodné pro fanoušky Kingova To.

08.09.2022 3 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

"Jsi smrtelnice, jeptiško. Nejsi dokonalá. Na člověka vlastně děláš pozoruhodně málo hloupých rozhodnutí. Jenom vzácně mám sto chutí tě posednout a omlátit ti mozek o stěnu."

04.07.2022 4 z 5

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

"Neměl jsem absolutně žádnou představu o tom, co se stane, až konec nadejde. Kolem mne pádily věky, a já byl ztracen v myšlenkách a otázkách, které čím dál více unavovaly mou duši."

Fantasmagoristická, lehkou hrůzu nahánějící kniha. Plno popisných částí a střílení nestvůru. Z líčení ubíhajících věků a atmosferických jevů, které hlavní hrdina pozoruje z domu mi bylo lehce nevolno. Chápu že ve své době musela být kniha děsivá..

14.06.2022 3 z 5

Arcižár Arcižár Eoin Colfer

Tohle bylo úžasné!
Pokud hledáte nějaké odlehčené, humorné a lehce nekorektní čtení - pořiďte si Arcižár!
Najdete tu draka, výrostka, policistu a spoustu vodky.

13.04.2022 5 z 5

Shannarův meč Shannarův meč Terry Brooks

Skvělé počtení .. ovšem musíte počítat s tím, že je to prakticky přepis LOTRa :D Líbí se mi nápad s elfeíny i bájným mečem. Jen je dost markantní rozdíl mezi starým a novým vydáním knihy - překlad v nové knize je kostrbatý, divný a celkově se hůře čte. Tudíž doporučuji sehnat starší vydání. Také je lepší se s Brooksem seznámit už v Shannarově prvním králi - nejenom že je to úvod do celé série, ale zvyknete si i na jeho styl psaní.

14.05.2018 4 z 5

Trnový císař Trnový císař Mark Lawrence

Ach, Jorgu ... budeš mi chybět. Víc zmetkovitější postavu se mi asi hned tak nepoštěstí najít. Celá trilogie je naprosto úžasná a nechápu proč se o ní víc nemluví - stejně jako o Rudém úsvitu P. Browna.

25.08.2017 5 z 5

Dějiny Nového Zélandu Dějiny Nového Zélandu Keith Sinclair

Místy velmi zajímavá kniha, ovšem z větší části spíše nudná. Popis maorského osídlování země, bohužel následné kolonizace a utlačování původních obyvatel přistěhovalci mi přišlo velmi zajímavé. Nejvíce se mi ovšem líbila kapitola která obsahovala popis práce našeho umělce, který si získal přátelství maorů a portrétoval jejich náčelníky. Závěrečná kapitola o našich krajanech byla krásným ukončením velice zajímavé knihy.

21.04.2017 4 z 5

Brutání, odporné a velice temné. Za mě asi nejlepší kniha kterou jsem od autora četla. Postava soudce se mi líbila nejvíce. Kdosi mi kdysi řekl, že autorova Cesta je nechutná a odporná .. asi nečetl Poledník, protože ten je podle mě nesrovnatelně odpornější. Ráda se k příběhu časem vrátím.
"Záhadou je, že žádná záhada není."

13.09.2016 5 z 5

První zpovědnice: Legenda o Magdě Searusové První zpovědnice: Legenda o Magdě Searusové Terry Goodkind

Tuto knihu jsem četla dřív než jsem se pustila do Prvního čarodějova pravidla. Je čtivá a nenechá vás do poslední stránky v klidu. Navíc jr zde krásně vysvětleno co je zpovědnice vůbec zač a jak vznikla - tedy jakási legenda, jak vzniknul meč Pravdy a kdo jej vytvořil. Prostě a jednoduše, krásný úvod do celé Goodkindovy ságy. Každému bych ještě před prvním dílem Meče pravdy doporučila, aby si První zpovědnici přečetl a pak v prvním díle nedumal nad tím co je v této knize vysvětleno.

08.06.2016 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Čtivá, nenáročná jednodenní záležitost.

01.06.2016 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

"...byli nervózní a napjatí jako harfa v drogovém abstáku, šílely." ...já tu knížku prostě miluju :D dlouho jsem se tak nenasmála

15.03.2016 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Soudné sestry mě bavili zatím úplně nejvíc. Hlavně ta věta "Jen se na cestě odsud zastav u kata a dohodni se s ním, kdy na tebe bude mít čas." :D

18.01.2016 5 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Tak nádherné ilustrace jsem v knize dlouho neviděla. Krásný příběh beze jmen.

29.11.2015 5 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Období Tudorovců mě vždy zajímalo a tato kniha je opravdu mistrně napsaná. I když od začátku tak něak tušíte jak to s Janou dopadne, tak vás konec zarmoutní. Opravdu nádherně zpracovaný příběh. Rozhodně si pořídím i další autorčiny knihy, protože se málokdy stává, že by mi tak dobře sedl styl, kterým autorka píše.

25.09.2015 4 z 5