Alienn Alienn komentáře u knih

Mami, vrať se!: Ponížená až na samé dno Mami, vrať se!: Ponížená až na samé dno Oxana Kalemi

Silný příběh, nicméně mě zklamal otevřený konec, kdy nevíme, jak to s dětmi dopadlo. Ale vlastně se mi ani nechce věřit tomu, že by k ní děti měly nějaký vztah, většinu života prožily odděleně a matka odešla, když byly ještě poměrně malé. Opravdu si nemyslím, že by stačily její občasné telefonáty, velmi krátké a nárazové. A také přiznávám, že místy jsem byla na hlavní představitelku naštvaná, protože ač se samozřejmě dostala do opravdu těžkých situací, tak na začátku bylo její špatné rozhodnutí a naivita, navzdory tomu, že byla varována. A pak po útěku, namísto vyhledání pomoci, znovu prostituce, pití, začarovaný kruh. Zřejmě jí pomáhá utěšování se, že vše dělala pro děti, ale já to takto bohužel nevnímám a pohled dětí by byl možná velmi podobný.

23.07.2016 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Výborná kniha! Čekala jsem detektivku a dočkala jsem se čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. A ač to byla detektivka, někdy až na pomezí thrilleru, napínavá a do poslední chvíle jsem netušila, tak mě nakonec mnohem více dostal příběh Fiony, Chada a hlavně Briana, nad kterým mi srdce usedalo.

21.07.2016 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Autorka psát umí a navíc mě baví. Líbí se mi, jak umí vykreslit postavy, vylíčit vzájemné vztahy, v této knize navíc propojila různá témata. Ano asi v porovnání třeba s knihou Sedmilhářky není příběh samotný tak silný, ale přesto za přečtení stojí. Zklamaná rozhodně nejsem.

21.07.2016 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Spojení výborné Agathy a mého oblíbence Poirota se mi nikdy neomrzí. Další skvělá klasická detektivka, kterou nelze než doporučit.

17.07.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Pro mě rozhodně zatím nejlepší díl této série. Tentokrát jsem si přišla na své i po té detektivní stránce, bylo tam méně omáčky okolo, kniha měla spád, byla jsem napnutá a na rozuzlení jsem se těšila. A samozřejmě mě bavil i příběh Robin a Strika a jsem zvědavá, co bude dál.

13.07.2016

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Vůbec mi nevadí, že je to kniha z prostředí dospívajících a tudíž i více určená jim. Občas na knihy tohoto žánru narazím a ráda si je přečtu. Tato je rozhodně z těch lepších. Asi v polovině jsem chvilku nechápala, proč má kniha takové ohlasy, ale už chápu a jsem ráda, že se ke mně dostala. Doporučuji rozhodně dočíst i poznámku autorky. Navíc krásná obálka.

13.07.2016 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Příjemná knížka, která mě vtáhla do děje. Část na ostrově měla pro mě větší spád, ale celkově se mi kniha opravdu líbila.

13.07.2016 4 z 5

Údolí včel Údolí včel Vladimír Körner

Bylo to pro mě náročné čtení, ale nelituji. Jen si budu muset doplnit mezery a podívat se i na film. Každopádně zkusím i některou z dalších autorových knih.

08.07.2016 4 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Příjemná knížka, která navodila fajn pocit a úsměv. Autorka píše dobře a někdy je prostě potřeba vypnout.

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Další z řady knih mé oblíbené autorky. Tato o poznání lepší než ty dvě poslední, co jsem v poslední době četla, takže jsem si spravila chuť. Napínavý psychologický thriller, kdy do poslední chvíle vlastně nevíte, takže musíte číst dál a dál.

Dobré ráno, Harri Dobré ráno, Harri Stephen Kelman

Přiznám se, že styl psaní mi úplně nesednul. Líbilo se mi, že je příběh psaný očima Harriho, směs dětské naivity a drsného prostředí, ve kterém vyrůstá a které ho formuje. Jen jsem tedy doufala a přála si lepší konec.

Kdo tě hlídá Kdo tě hlídá Mary Higgins Clark

Detektivky od této autorky mám ráda, už jsem jich četla spoustu a ještě určitě nemám přečtené všechny. I tato byla podařená, přestože zápletku jsem vytušila poměrně brzy.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Asi je to trochu červená knihovna, ale mě tato autorka neskutečně baví a tak dobře se mi čte, že mi to snad ani nevadí. A navíc je tam vždycky i něco navíc, stejně jako v tomto příběhu. Doporučuji.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Erotikon se mi líbil o něco více, ale i u této jsem si odpočinula a užila jsem si jí. Sedí mi autorův styl psaní, nic mě neruší, už se těším na další knihy.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Knihu mám v knihovně už nějakou dobu a pořád jsem k ní nějak neměla odvahu. Výborný thriller, zasazený do doby, která už tak nebyla jednoduchá. Půl hvězdičky bych odebrala za neohroženého hlavního hrdinu, kdy to chvílemi pro mě bylo za hranicí uvěřitelnosti, ale protože to nejde, ponechám plný počet, protože se mi v celkovém dojmu kniha opravdu hodně líbila.

08.07.2016 5 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Na absenci přímé řeči jsem si nezvykla a prala jsem se s tím celou knihu. Přesto je tato kniha jiná než ostatní knihy o narkomanech, co jsem četla. Hodně jsem soucítila s matkou Harryho, jejíž příběh a konec mě asi z celé knihy nejvíce dostal.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

A mně se to líbilo, dokonce moc, to bych do sebe skoro neřekla. Výborná knížka, odpočinkové čtení, které splňuje přesně to, co slibuje, že se zasmějete i dojmete. A navíc z pera českého autora. Moc mu fandím, jen tak dál.

08.07.2016 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Co napsat... Nemám ráda nevhodné knižní dárky a to z jednoho důvodu, je mi totiž líto si knihu nepřečíst, přijde mi to neuctivé k tomu, kdo daroval - já vím, že se to nemusí dozvědět, ale stejně... A navíc si říkám, že každá kniha si zaslouží dostat šanci. Ale toto bylo opravdu šlápnutí vedle. Asi nejhorší na tom je, že jsem dostala celou sérii a ty další dvě se nyní po přečtení první skoro bojím otevřít :-)

08.07.2016 2 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Nejdříve jsem dala 2*, ale nakonec jsem se rozhodla, že nebudu hodnotit knihu jako literární počin, ale budu se na ní dívat jen jako na lidský příběh. Příběh, který je smutný a který ukazuje, jak moc nás ovlivňuje to, jak a v čem vyrůstáme. Příběh, který není primárně o anorexii, ale o letitém psychickém týrání a vše ostatní je už pouze a jen následek. Je mi moc líto zmařeného mladého života.

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Poslechla jsem doporučení autora a nepřečetla jí na jeden zátah, ale dalo mi to hodně práce :-) Milé pohlazení po duši, ke kterému se ráda vrátím.