Alíša236 Alíša236 komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Oproti prvnímu dílu je zde více akce a více napětí, jen prvních dvoustovku stran je třeba trochu protrpět, protože zase spoustu nových výrazů, vysvětlování...a nic se neděje. Výhrady co jsem měla k prvnímu dílu trvají, přesto za větší čtivost a napínavost přidávám hvězdičku. Čtení mě bavilo i když mi nesedí, že Ilan má pořád takové štěstí a všechno jí velice rychle dojde a oproti tomu slavná pětadvacítka za celé dva díly nic pořádného nedokázala...

30.04.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Měla jsem děsně vysoká očekávání dle recenzí které se na mě všude sypali.... což je špatná startovací pozice, očekávání se nenaplnilo. Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem víc. Ve vyprávění mě hrozně brzdily neustále vysvětlovací vsuvky hlavní postavy, která musela téměř za každou větou někoho jiného analyzovat co si o tom myslí a proč i když to bylo stále dokola to stejné. Dobrou polovinu knihy jsem čekala, kdy se to rozjede a pořád nic, vše na mě působilo jako úvod. A také mě zklamalo, že v knize nedošlo vůbec k žádnému ukončení děje, žádná dějová linka nebyla ukončená a vysvětlená. Chápu, že když se píše literatura na pokračování, tak se nemůže vysvětlit vše, musí to zůstat otevřené, aby čtenář byl napnutý a těšil se na další díl, ale neuzavřít nic? Celou dobu jsem měla pocit, že je to literatura spíš pro mládež. Kdybych ji četla v patnácti aby si bych byla úplně nadšená, takto nejsem. Ale abych neříkala jen negativa. Vykreslený svět byl uvěřitelný a líbil se mi. Fantasie autorky je úžasná a hlavní myšlenka moc dobrá.

22.04.2019 3 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Tomáš Lukavec

Příběh sám o sobě je zajímavý i inspirativní, ale stačil by na povídku. Myšlenky pěkné dá se na nich stavět a vzít si je k srdci a k životu... přesto jsem čekala o mnoho více, něco co mě opravdu zasáhne, motivuje, bude mě dlouho provázet.... z této knihy to na mě nedýchlo. Měla jsem příliš vysoká očekávání.

20.04.2019 3 z 5

Čekala jsem víc. Kniha se četla dobře, vypravěč je autor dobrý, prostředí zajímavé, ale nebylo tam nic co dělá dílo špičkovým dílem. Za rok, za dva, nebudu vědět o čem to bylo.

31.03.2019 3 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Kniha se mi líbila. Trochu jsem se obávala přílišné plytkosti a také moc americkému pohledu, ale bylo to v normě únosné a bavily mě i odbočky vysvětlující historii místa a pod.

18.03.2019 3 z 5

Švýcarský Robinzon (převyprávění) Švýcarský Robinzon (převyprávění) Bohumír Polách

Mě to bavilo a kdyby mi bylo deset bavilo by mě to určitě ještě víc, přesně tento druh literatury jsem jako dítě milovala bezvýhradně. Dnes už k tomu výhrady mám. Příšlišné idealizování, podmaňování a hlavně ta zvířata a rostliny z celé země na jednom ostrůvku... škoda tohoto. Ale jinak paráda a svým dětem ráda doporučím.

18.03.2019 4 z 5

Človíčkova dobrodružství a nové objevy Človíčkova dobrodružství a nové objevy Pavel Teisinger

Půjčili jsme v knihově a mě tedy tolik nebaví, raději mám první díl, ale synek ji chce pořád a pořád a znovu a ještě jednou, takže úspěch veliký!

06.03.2019 4 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Není to žádná literatura pro náročné, téma je sice temné, ale kniha je to oddychová a dobře se čte. Jen jsem nepochopila nějaké odskoky od hlavní dějové linky - třeba proč autorka potřebovala přivést do knihy postavu Diany...

24.02.2019 3 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Kniha mi přijde, že je vhodná pro děti, pro starší děti, které už mají nějaké povědomí o dějinách 20 století, ale jsou pořád děti. Příběh je napínavý, dobrodružný, dobře se čte, ale některé situace jsou přeci jen nereálné a za vlasy přitažené a spoustu "šokujících" odhalení zkušený čtenář pochopí mnohem dříve, než mu to autor předloží. Obecně mi styl hodně připomíná špionážní romány které se psaly (pro dospělé) ve třicátých letech 20. století. Každopádně kniha mě pobavila a i více než Tobiáš Lolness.

13.02.2019 4 z 5

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Četla jsem bohužel už jako dospělá, ale i tak se mi knížka líbila, kdybych ji četla dříve, věřím, že by se mi líbila ještě více.

09.02.2019 4 z 5

Zelený lučištník Zelený lučištník Edgar Wallace

Moc pěkné, odpočinkové čtení, dobře vykreslená atmosféra, sice trochu chaotické a naivní, ale proč ne, mám to raději, než opačně vyšponovaný extrém v současném (severském) krimi.

02.01.2019 4 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Já mám tyhle staré, naivní, detektivní příběhy moc ráda.
Nenáročné, odpočinkové, nedlouhé, napínavé a k tomu tolik oblíbené meziválečné období...

31.12.2018 4 z 5

Chlapci z Pavelské ulice Chlapci z Pavelské ulice Ferenc Molnár

Přiznávám, čekala jsem po nadšených komentářích tady víc... takový maďarský Foglar, méně moralizující, ale zase postrádající hodnoty umění dohody, smíru...a také smutnější a bezvýchodnější.... Ale uznávám, nejsem kluk a není mi 10.

29.12.2018 3 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Odpočinkové čtení o kterém nemusíte přemýšlet. Je to má druhá kniha od této autorky a vadí mi, že neumí v pravý čas skončit a konce zbytečně a neuvěřitelně natahuje. Kdyby kniha byla o třetinu kratší byla by dokonalá. Jinak jsem se dobře bavila a prostředí i charaktery byly uvěřitelné a poutavé.

28.12.2018 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Autorka má rozhodně úžasnou představivost a cirkus vykreslila nádherně - ano, člověk by ho opravdu moc rád navštívil. Co mě bohužel chybělo je lepší vedení příběhu, větší napětí aby byl člověk nedočkavý jak to bude pokračovat, co bude dál a překvapený tím co se opravdu dál stane.... v příběhu jako takovém je vše dost předvídatelné a nic vás nenutí knihu neodkládat a číst pořád dál... škoda, nápad je to krásný a možnosti byly větší. (trochu mě přijde, zda autorka počítala s filmovým zpracováním - kniha na mě trochu jako scénář působí)

24.12.2018 4 z 5

Bible pro malé detektivy Bible pro malé detektivy Peter Martin

Dlouho nám ležela doma a děti ji nevybíraly a pak se to zlomilo a je dlouhodobě nejoblíbenější, baví je vyhledávat různé lidi, věci, zvířata, povídáme o době a historii. Ilustrace by mohly být povedenější, uvítala bych trochu více vysvětlujícího textu, ale celkově hodnotím knihu pozitivně... Ono zajímavých knih s biblickou tématikou pro maličké děti, které nejsou příliš infantilní, jednoduché a kýčové moc není,

07.11.2018 4 z 5

Ptáček a lev Ptáček a lev Marianne Dubuc

Velice milá a poetická knížka, která vybízí k vypravování i jen podle obrázků, text ani není třeba. Baví obě mé školkové děti.

07.11.2018 5 z 5

Kamil neumí lítat Kamil neumí lítat Jennifer Berne

Perfektní knížka, máme doma už dlouho a děti stále baví a opakovaně ji čteme. Délka akorát dlouhá na jedno čtení, nádherné obrázky které baví mladšího a skvělý text který baví starší.

07.11.2018 5 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Je to ženské odpočinkové čtení, ale asi polovinu se mnou prožil i můj muž, kterému jsem před spaním předčítala a bavilo ho to. Kniha by mohla být kratší, zvláště ke konci už se vše moc opakovalo podle stále stejného scénáře a konec byl nakonec vysvobozením, že už je konec a ne proto, že by šlo o nějaký skvělý a překvapivý závěr. Každopádně, až nebudu mít co číst a budu chtít něco nenáročného, zkusím další knihu této autorky.

21.10.2018 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Ať si kdo chce co chce říká, kdyby se tím všichni řídily, žilo by se všem lépe.

Ano, literárně ani stylisticky opravdu nejde o dokonalou knihu a na toto téma vzniklo sousta a i lepších knih. Tato ale byla jedna z prvních a je to naprostá klasika new age. Takže tak.

03.10.2018