Alíša236 Alíša236 komentáře u knih

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Velice milé dívčí čtení s úžasným ("duchovním") přesahem.

09.04.2018 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Po přečtení nadšených komentářů zde jsem čekala mnohem větší čtenářský zážitek. Kniha není špatná, ale že by byla zas tak dobrá? Prvních 200 stran jsem se téměř nudila, nejlepší část pro mě byla zhruba 3/4, část v Turecku. Asi nejsem správná cílová skupina pro tuto knihu...

08.04.2018 4 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Pro ty, které zajímá fungování energií a ještě k tomuto tématu nic nečetli doporučuji vřele, pro ty co už se tímto zabývají nedoporučuji - nedozví se nic jiného a pro ty co hledají kvalitní beletrii a esoterika je nezajímá nedoporučuji vůbec.

08.04.2018 3 z 5

Čtivá oddechovka pro nenáročné.

29.03.2018 3 z 5

Muž, který se vypařil Muž, který se vypařil Per Wahlöö

odpočinková detektivka pro nenáročné, mě bavila.

26.03.2018 3 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Moudrost knihy hezky a srozumitelně podaná, s dětmi můžete zkoušet jednoduché techniky jako Sára a večer si o tom povídat. Hvězdička dolu je za to, že příběh působí trochu uměle a příliš návodně, literární kvalita není tak velká jako poselství. Každopádně doporučuji.

26.03.2018 4 z 5

Čarodějův klobouk Čarodějův klobouk Tove Jansson

Miluji svět Muminků a dcerce se příběhy také líbí moc.

26.03.2018 4 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Snad jediná knížka u které se směji nahlas a to i opakovaně. S úspěchem ji půjčuji kamarádům co mají špatnou náladu a nosím místo kytky do nemocnice.

25.03.2018 5 z 5

Já to doufejme ňák zmáknu Já to doufejme ňák zmáknu kolektiv autorů

Úžasná knížka, jedna z nejlepších na zvednutí nálady jakou znám. Nejlépe ji číst nahlas kamarádům u vína. Práce jsou opravdu neskutečně vtipné, každopádně ráno vám dojde, že je to vlastně hodně smutné....

Děvčátko kdovíodkud Děvčátko kdovíodkud Hertha von Gebhardt

Moc pěkná knížka, trochu tajemná a hodně opravdová.

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

V prvím díle mě bavily velice vtipné dialogy a těch je tu opravdu o hodně méně. Škoda.

25.03.2018 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Děj a popisy mě zas moc nebavily, za to ty dialogy..... pobavila jsem se velice a jsem ráda, že jsem knížku mohla číst.

24.03.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová opravdu umí psát. Její knihy se čtou sami a příběhy jsou úžasně vystavěny. Ráda bych si od ní přečetla i něco méně závažného.

Základní kniha o čakrách Základní kniha o čakrách Shalila Sharamon

Perfektní kniha pro první seznámení o čakrách. Čtivě a srozumitelně popsáno, vysvětleno, včetně jednoduchých praktik na harmonizaci čaker.

22.03.2018 5 z 5

Armstrong - Dobrodružná cesta myšáka na Měsíc Armstrong - Dobrodružná cesta myšáka na Měsíc Torben Kuhlmann

Perfektní, krásně ilustrovaná, čtivě napsaná, baví malé i velké děti i rodiče. Textu akorát - dá se přečíst naráz. Určitě doporučuji.

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Tohle je hodně hutná kniha - lépe to vyjádřit nedovedu... Místy se čte velice těžce, jinde sama. Myslím, že si v ní člověk v každé fázi svého života najde něco jiného, co na něj zapůsobí, o čem může přemýšlet a na čem pracovat.

22.02.2018 4 z 5

Putování po čtrnácti životech Putování po čtrnácti životech Andrea Vernerová

Jednotlivé příběhy jsou psány poutavě a kniha se čte pěkně, ale po duchovní stránce mi nesedla. Přečetla jsem na toto ,mě blízké, téma více knih a s touto nesouzním.

16.02.2018 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Kniha se mi moc líbila a překvapila, četla jsem Zloděje zelených koní, kteří mě tolik nezaujali. Selský baroko je pro mě jiná liga - čtivé, silné, propracované, logické, zajímavé, poučné...

18.01.2018 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Nedokážu říci co přesně mi na této knize nesedlo, protože se četla svižně, téma hledání Vltavínů bylo velice zajímavé a vztahová linka dávala smysl. Ale kniha mi prostě nesedla. Největší podíl na tom bude mít styl psaní, který pro mě není příjemný, především vrstvení situací a málo plynulosti.

27.12.2017 3 z 5

Požádej a je ti dáno Požádej a je ti dáno Esther Hicks

Pro mě velice inspirující a návodná kniha, hlavní poselství je pro mě již známé z jiných knih, ale tato mé uvědomování posunula zase dále a objevila jsem v ní nové souvislosti a díky ní se mi propojilo zase více věcí dohromady.

26.12.2017 5 z 5