Alíša236 Alíša236 komentáře u knih

Pidibabka z Brd Pidibabka z Brd Jiří Kahoun

Čekala jsem více, není to špatné, je to místy vtipné, čte se dobře, ale chybí tomu to něco co dělá dětské knihy nezapomenutelnými do dospělosti. Půjčily jsme v knihovně, dcerka byla spokojená, ale jen jednou a knížku dále nežádá, takže tak.

15.09.2018 3 z 5

Slepičí polévka pro duši Slepičí polévka pro duši Jack Canfield

Měla jsem chuť si přečíst něco velmi jednoduchého, nenáročného, povzbudivého... ale tohle je moc i na mě. Opravdu příliš americké a v někdy mě přišlo, že to povzbuzení působí kontraproduktivně. Také je na knížce hodně znát doba kdy vznikla, dnes už jsme zase někde jinde a snad i trochu dál.

15.09.2018 2 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Pro mě tentokráte trochu zklamání, četla jsme ji nezvykle dlouho a na pokračování. Budu si muset dát od Zeměplochy na chvilku pauzu.

15.09.2018 3 z 5

Alenčina čítanka Alenčina čítanka Eduard Petiška

Skvělá knížka, milovala jsem ji jako dítě, teď jsme si ji půjčili s mými dětmi v knihovně a čteme každý den. Také se jim líbí a já jsem šťastná.

15.09.2018 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

No, moje oblíbená Hlídka to není, mágy moc nemusím, ale Smrť to vyvažuje a Vetinari se také k malému slovu dostal... (no, a jednu hvězdičku jsem přidala za ten fór s čokoládovými lanýži!)

09.08.2018 4 z 5

Tappi a narozeninový dort Tappi a narozeninový dort Marcin Mortka

U mých dětí velice oblíbené. A mě vyhovují krátké uzavřené příběhy s milým přesahem.

01.08.2018 4 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

otevřeně přiznávám svou velkou slabost pro Vetinariho

24.07.2018 4 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Tato je opravdu skvělá!

19.07.2018 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Pro mě nejlepší díl Zeměplochy z těch které jsem četla.

18.07.2018 5 z 5

Král železný, král zlatý Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

Baví mě, že se díky knihám od Vaňkové dovídám více o naši historii, baví mě, že historii podává čtivě i s dávkou romantiky pro ženské čtenáře, ale z literárního hlediska o zas tak kvalitní čtivo nejde....

18.07.2018 3 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Nenáročná, odpočinková detektivka. Jen mě rozčilovalo časté opakování již známých skutečností.

04.07.2018 4 z 5

Ti otravní králíci Ti otravní králíci Ciara Flood

Velice povedená kniha, byla bych ráda, aby byla známější. Moc pěkné ilustrace a hlavně jednoduchý a přitom tolik silný a krásný příběh. Určitě doporučuji, alespoň půjčit v knihovně.

26.06.2018 5 z 5

Tregaronova dcera Tregaronova dcera Madeleine Brent (p)

Jste mladá holka, nebo žena, je léto a chcete si přečíst něco nenáročného, kde netečou potoky krve, něco kde po čtení nemáte depresi z osudu, dějin, lidstva, něco kde necítíte smutek z lidské zloby a malosti, něco kde se nepoužívají sprostá slova, ale naopak je přítomna elegance a zvyky z dob minulých. Ano, je to naivní čtení, ale velice příjemným způsobem, je to napínavé, ale tak nějak mile a pro ženy, je to milostné bez zbytečných detailů. Je to dobře zpracovaný příběh který nesmíte brát moc vážně a pak máte úžasný zážitek. Opravdu odpočinkové čtení.

25.06.2018 4 z 5

Dědictví stínů Dědictví stínů Madeleine Brent (p)

Z mého pohledu je toto typická knížka červené knihovny starého stylu a přesně to jsem si teď chtěla přečíst a knížka naprosto splnila má očekávání.

24.06.2018 4 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Co by to bylo za dospívání bez knížek Lenky Lanczové. Mezi 12 až 16 rokem jsem jich přečetla hodně - čekaly jsme na ně v knihovně a pak každou přečetly vždy všechny holky ze třídy. Chtěla jsem si zavzpomínat a být trochu sentimentální a tak jsem po 15 letech přečetla tuto, která mi tehdy unikla. No jo, je to holčičí čtení, je to předvídatelné, není to žádná velká literatura...ale čte se to samo, je to absolutně nenáročné, splní to vše co od toho člověk čeká a přitom to není úplná volovina....

18.06.2018 4 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Když jsem knihu četla pořád jsem si říkala, že nevím co si o ní mám myslet a o jaký žánr vlastně jde...a nevím to ani po přečtení....části byly velice čtivé a zajímavé především pro zachycení doby, atmosféry - ta byla vystižena myslím velice dobře. Jiné části se táhly. Z mého pohledu to nebyla kniha která pohltí a která se pyšní překvapivým vedením příběhu, zápletkou a rozuzlením, na druhou stranu čtení nelituji především pro vykreslení ruské mentality, doby a zamyšlením nad dějinami a lidmi v nich.

10.06.2018 3 z 5

Zrození horského pramene Zrození horského pramene Vladimír Körner

Tohle je snad nejsmutnější knížka jakou jsem kdy četla....
Smutněji na mě působila o to víc, že je psaná hlavně z pohledu malého dítěte, které se tak snaží.... a ta doba, ty těžké osudy a málo soucitu a pochopení i mezi nejbližšími.... Snad tím, že mám sama malé děti to na mě tak zapůsobilo.

28.05.2018 4 z 5

Nádherné úterý čili Slečna Brambůrková chodí po světě Nádherné úterý čili Slečna Brambůrková chodí po světě Daisy Mrázková

jedna z nejmilejších dětských knih co znám

03.05.2018 5 z 5

Neplač, muchomůrko Neplač, muchomůrko Daisy Mrázková

Nádherná poetika, dcerka ji chce číst opakovaně.

03.05.2018 5 z 5

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Velice milé dívčí čtení s úžasným ("duchovním") přesahem.

09.04.2018 4 z 5