Alma-Nacida Online Alma-Nacida komentáře u knih

Pán ledové zahrady 4 Pán ledové zahrady 4 Jarosław Grzędowicz

V posledním dílu ustupuje Vuko trochu do pozadí, což je škoda, když se konečně zjevně naučil tvořit, ale čtenář se nedozví jak. Pilíř se stává vypravěčem skoro celého závěru a je jasné proč, ale stejně mě to trochu mrzí. Ještě že autor doplnil nadějný epilog. :)
Celkově to byla hodně povedená sága, jen jsem čekala, že Krkavčí stín bude ztotožněn s Ódinem, a ono ne. No, člověk nemůže mít všechno, že jo. :)

10.05.2020 4 z 5

Pán ledové zahrady 3 Pán ledové zahrady 3 Jarosław Grzędowicz

Čekala jsem nějaký zásadnější obrat, poznání, zkrátka trochu toho AHA! Nedočkala jsem se, zato se oba příběhy konečně spojily. Pilíř byl přinucen zanechat všechny spojence i naděje jejich osudu, tak doufejme, že to společně s Vukem zbaveným všech upgradů zvládnou. :)

05.05.2020 4 z 5

Pán ledové zahrady 2 Pán ledové zahrady 2 Jarosław Grzędowicz

Opět přečteno jedním dechem. Postavy se vyvíjejí a je čím dál zajímavější je sledovat, hlavně pokud jde o část s tohimonem. Pořád s napětím čekám, kdy se jeho a Vukovy cesty protnou. :) Čtu e knihu a občas mi vadí chyby, hlavně v interpunkci, dlouhé věty jsou pak nepřehledné. To je ale asi jediná výtka, jdu i do dalšího dílu. :)

29.04.2020 4 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

To bylo velmi pěkné čtení z málo početné oblasti fantasy říznuté scifi. Hlášky hlavního hrdiny jsou klatě vtipné a i když mi části s tohimonem šly nejdřív na nervy, je mi jasné, že někde se to protnout musí. Škoda že až v dalším díle, doufejme. ;) Rozhodně se na další díl(y) těším a doufám, že teď už Vuko nikomu nic rozmlouvat nepůjde. ;)

19.04.2020 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Kniha zdánlivě bez příběhu poodkrývá vlastně několik propletených osudů a jako by lehce plynula, proložená odkazy na přírodu, ale pod tou lehkostí číhají noční i denní můry. Bylo to velmi zajímavé a jazykově bohaté čtení, s kapkou suchého humoru. Hvězdu ubírám za skorohappy end s hasičem, ten byl podle mě trochu navíc. :)

16.04.2020 4 z 5

Půl světa Půl světa Joe Abercrombie

Příběh plyne svižně, hrdinové jsou plastičtí a uvěřitelní, intriky prokouknu pokud vůbec, tak těsně před jejich odhalením. Ohledně tajemných elfských artefaktů mám svou teorii a zda správnou, to možná zjistím v dalším díle. Škoda, čekat na něj se mi vůbec nechce. :)

12.04.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Začnu klady, kterými jsou hlavně překvapivé rozuzlení a poměrně velká řemeslná obratnost - aby ne, materiálu na vypsání se bylo dost a dost. :)
Krásy ubírá hlavní zápor, a tím je ukecanost. To bude asi autorčina osobitost (it's what I do, reader), protože mi to vadilo i v opusu s Harrym. Já zkrátka nepotřebuji vědět, co má která postava přesně na sobě, ani jestli se jí vlní vlasy, když otočí hlavu doprava. Před dalším dílem si oddychnu u něčeho akčnějšího. :)

08.04.2020 3 z 5

Yorrân 5: Zvol si život Yorrân 5: Zvol si život Jan Dobšenský

Než jsem se pustila do tohoto dílu, přečetla jsem si všechny předchozí, abych měla kontinuitu. Příběh je to dobrý, knize je na škodu ohromné množství místních názvů, jmen a označení hodnosti apod. V tom jsem se poněkud ztrácela. Taky jsem si, nevím proč, myslela, že tento díl je poslední. A on ne. :)

29.03.2020 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Definitivně ne, tato kniha není pro mě. Ne že by byla špatná, jen prostě nemám energii prokousat se poněkud ujetými extempore hlavního antihrdiny. Ale nehodnotím, ani špatně, ani dobře, jelikož jsem nedočetla.

11.03.2020

Manuál pro uklízečky Manuál pro uklízečky Lucia Berlin

Nářez! Něco bylo až děsivé a něco zase tak realistické, že se nejspíš už ke knize nevrátím, ale obdivuji lehkost, odpich, černý humor. Podívám se určitě i na originální verzi, protože jestli v českém překladu něco chybí, chci vědět, co to je. :)

11.03.2020 4 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

To jako fakt?! Jo, mám chřipku, mám teplotu, ale tohle by nejspíš bylo blbý i při 36,3°C. Když už nevíme, co bysme, holíme, žereme... Autorce bych asi dala jednu radu: Už to nehul. :)

12.02.2020 1 z 5

Lodě ze západu Lodě ze západu Paul Kearney

Uf, tak to byla jízda. Jsem ráda, že jsem měla šanci přečíst si všech pět dílů hned po sobě, a tak jsem neztratila ani kontinuitu, ani "drajv", a bylo to fajn čtení. Mám ráda, když je fantasie katalyzátorem a postavy i děj jsou uvěřitelné, a to se mi tady splnilo bohatě. Autor se s postavami v závěru nijak nepáral a bezmála všechny je rozličnými způsoby neváhal zlikvidovat. Trochu jsem doufala, že se na konci nějak projeví Corfeho "antidweomer", ale nic z toho nebylo, a to je taky asi jediné zklamání tohoto dílu.

15.01.2020 4 z 5

Druhé císařství Druhé císařství Paul Kearney

Tento díl byl plný zoufalých bojů o zdánlivě neudržitelné pozice, navíc s intrikami a zradami v zázemí, a je hlavně o tom, co stojí vítězství. Dost možná takové Pyrrhovo vítězství. Jediná výtka - některé detaily z řádění merduků bych si ráda odpustila, zvlášť když postava, která je prožila, se už v dalším ději nevyskytuje. Ale jinak to byla skvělá četba. Uvidím, čím se příběh uzavře v posledním dílu.

10.01.2020 4 z 5

Železné války Železné války Paul Kearney

Kdo by to řek, že strategie bitev bude tak zajímavá, že budu číst celou noc. ;) Hodně komentářů srovnává Království Boží s Písní ledu a ohně a svým způsobem to aspoň v námětu podobné je. Já teda budu doufat, že mě tady nebude čekat trpké zklamání v podobě chybějícího konce, který zprzní v tv seriálu k nepoznání. :) Zkrátka, jsem nadšená, samá chvála a vzhůru do dalšího dílu.

04.01.2020 5 z 5

Královští kacíři Královští kacíři Paul Kearney

I druhý díl byl čtivý, napínavý a plný neočekávaných zvratů. A znovu se těším na další pokračování a doufám, že se bude hodně bojovat a málo čarovat a ještě míň kopulovat s vlkodlaky ;).

03.01.2020 4 z 5

Hawkwoodova cesta Hawkwoodova cesta Paul Kearney

Velmi milé překvapení. Díky načasování na Vánoce jsem měla možnost číst a číst a úplně se ponořit do skvěle konstruovaného Hawkwoodova světa a moc jsem si to užila. Je to takový paralelní prostor renesanční Evropy s kapkou magie navíc. Už se těším na další díl.

26.12.2019 5 z 5

Útěk Útěk Alice Munro

Kniha Nepřítel, přítel,... se mi líbila mnohem víc, víc se mě dotýkaly příběhy hrdinek jednotlivých povídek. Tady mi někdy připadá, že se autorka ve všem rochní trochu víc a déle, než by bylo nutné.

23.12.2019 3 z 5

Válka vlků Válka vlků Bernard Cornwell

Uhtred není prostě ničeho ušetřen, snad kromě absolutní porážky, která se nekonala a asi ani nikdy konat nebude. Je to zase dobré čtení, ale přece jenom je těch dílů už dost, že jo... ;)

20.12.2019 4 z 5

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Jestli se zdá někomu Geralt moc "nóbl a hóch", pak doporučuji Jakuba, který zaručeně není ani jedno, a navíc je velice moderní - používá i samopal. Je to trochu jednosměrná sranda, ale mně se to líbilo. I když nějaká propracovanost, to ne... Někdo se zjeví, pak zmizí, vysvětlení nikde. Co mě pobavilo hodně, byl horoskop:
"Učitelé nevidí tvého génia .. Zřejmě nastala doba vhodná k prořídnutí jejich řad. Je snad hezčí pohled než na školu proměněnou v neidentifikovatelný létající objekt?" :)

03.12.2019 4 z 5

To první & to druhé dítě To první & to druhé dítě Martina Drijverová

Úlovek z knihobudky. S něčím souhlasím a s něčím zase ne, jak už to tak bývá s knížkami o výchově. Hodně oceňuji nadhled, vtipnost a hlavně "veselé historky ze života" a pak to, že autorka zřetelně fandí dětem, které jsou podle okolí spíš ty zlobivé či problémové. Knížka vyšla v roce 2005, ale při čtení mi přišla spíš jako z 90. let - možná je to druhé (nebo vyšší) vydání. Pěkná, ale půjde zase o čtenáře dál. :)

01.12.2019 3 z 5