Áňa 998 Áňa 998 komentáře u knih

Marvel Loki - Román podle televizního seriálu Marvel Loki - Román podle televizního seriálu Hayley Chewins

Kniha Loki je pro mě totální nutnost. Lokiho zbožňuju, jak v různých příbězích ze severské mytologie, tak ve filmech a seriálech. A tahle knížka? To bylo něco přesně pro mě! Už jen ta obálka!
Tahle knížka o Lokim je vlastně úplný přepis stejnojmenného seriálu. Přesněji jeho první řady. Ta vyšla v roce 2021 a měla šest epizod. Materiálu na knihu tedy rozhodně dost!
Pokud jste tedy viděli seriál, nepřijdete o nic nového. Loki se dostává do TVA, organizace, která řeší tok času. Brzy se přichází na to, že Loki existuje v mnoha variantách, a to by mohl být problém.
Kromě úžasného Lokiho je tu dobrosrdečný Mobius, kterého si zamilujete. Je to správný charakter a dohromady s Lokim tvoří skvělou dvojici parťáků.
Kniha je svižná, čte se hezky a děj ubíhá. Sice jsem první řadu seriálu viděla, ale i tak jsem objevila několik detailů, které mi unikly, ale zpětné mi dávají smysl. Nechybí vtip, sem tam prosáknutí nějakého poukázání na další filmy od Marvelu.
Za mě slušné čtyři hvězdičky. Kniha mě bavila, ale opravdu je to přepis seriálu, takže se tu nic nového nestalo. Pokud jste ale fanoušci Lokiho, už jen kvůli obálce knihu potřebujete doma.

02.09.2024 4 z 5

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

Mám nekonečný seznam sérií, které si chci jednou přečíst. Mám pocit, že se ten seznam spíše prodlužuje než zkracuje.. ale sem tam se mi podaří něco odškrtnout, třeba tady v případě Ality.
Věčnost jsem doma měla třetí díl a k těm dalším jsem nějak nedokázala najít cestu. Dost mi to ale po x letech usnadnil @knihobot.cz, kde jsem měla štěstí a sehnala za super cenu a v krásném stavu první díl. Už zbývalo jen se dát do čtení!
Alitu vnímám jako takovou klasiku. Pokud Vám název něco připomíná, možná jste slyšeli o filmu. To je taky už starší záležitost, ale naštěstí jsem ho neviděla, takže jsem se vyhla nepříjemnému srovnávání.
Překvapila mě postava Ality, která je zajímavá. Čekala jsem tupého robota, ale ona má povahové rysy, které jsou sympatické. Lehká naivita, ale i bojovnost..
Jsme svědky zrodu Ality a jejího následného vývoje. Velkou část tady ale tvoří akční boj, který čtenáře vtáhne do děje. Všechno hezky podporuje kresba, na které je znát trochu čas, ale to mi nevadilo. Všechno tohle mi pěkně sedlo a sci-fi žánr to jen podpořilo.
Manga je trochu objemnější, vlastně všechny čtyři díly.. ale těším se po tomhle prvním na každý. Mrzí mě, že jsem mangu tak dlouho odkládala, protože opravdu stojí za přečtení!

14.08.2024 4 z 5

Nikdy, nikdy Nikdy, nikdy Colleen Hoover

Po delší době a po velkém přemlouvání různých recenzí jsem se dala do novinky od Colleen Hoover a Tarryn Fisher. Knihy CoHo se mi do rukou vždycky dostaly... No přišla jsem k nim jak slepý k houslím. Četla jsem tak tři knihy, a letos jsem si řekla, že to chce se polepšit.
Nikdy, nikdy je příběhem dvou mladých lidí, kteří mezi sebou mají neskutečné pouto. Nejlepší kamarádi od dětství, kteří se do sebe postupem času zamilovali... Jednoho dne ale vstanou a zjistí, že si nepamatují nic ze svých životů...
Pro mě rozhodně zajímavé téma knihy, ale taky jsem do knihy šla trochu zlomyslně. Tohle téma je těžké. Většinou to někde ujede a přijde moment, kdy spisovatel udělá chybu. Tady mi ale přišlo, že si autorky celou zápletku vymyslely tak, aby se případné nelogičnosti překryli zadními vrátky.
Hlavními postavami tu jsou Silas a Charlie. Silas je sympaťák, laskavý, věrný, hodný. Za to Charlie, ta byla na facku. Čím víc a víc se v knize objevovala, tím víc mi vadila. Postavila si okolo sebe zdi kvůli sporu její rodiny a té Silasovy, ale udělalo to z ní docela... Potvoru.
Ze začátku jsem byla stejně zmatená, jako hlavní postavy. Postupně jsem ale začala chápat a kniha se pro mě stála docela návykovou a čtivou záležitostí, od které jsem nerada odcházela. I přes to, že je zápletka postavena na nějakém nadpřirozenu, mi příběh nepřišel divný.
Spojení dvou autorek dalo dohromady opravdu fajn knihu s tématem, na které jen tak nenarazíte. Pro mě je to po dlouhé době kniha od CoHo, skvělá, až na Charlie, za ní dolů.

13.08.2024 4 z 5

Skutečné zločiny v Brně a okolí Skutečné zločiny v Brně a okolí Vilém Žák

Za knihu v rámci #spoluprace moc děkuji @albatrosmedia
Už dlouho jsem Vám nedoporučila žádnou True crime knihu. A nebudu lhát, tuhle edici mám moc ráda a sbírku o Brně jsem dlouho očekávala! Kniha vyšla u @knihynastole, takže pokud Vás true crime zajímá a nebo vyhledáváte knihy o aktuálním dění, u nich najdete skvělé kousky!
True crime knihy si dávkuji, nedokážu je přečíst na jeden zátah. Tahle nebyla výjimkou a protože Brno je místem, kam často jezdíme, měla pro mě kniha o trochu větší rozměr. Věci, které tu jsou zaznamenány jsou jako z jiného světa, nevěříte, že by se mohly stát i u nás.
Po krátkém úvodu Viléma Žáka se hned pouštíme do samotných případů. Najdete jich tu celkem rovných dvacet. Už jen z názvů mrazí, například Oběť bez hlavy, Otisk ucha, V bunkru hrůzy...
Každý případ je detailně zpracován. V kapitole najdete menší úseky a některé pasáže jsou zvýrazněny tučnými, velkými písmeny. Najdete tu ale také černobílé ilustrace.
Za mě byla tahle kniha tak nějak nejsilnější. Předchozí byly skvělé, ale z téhle jsem měla neskutečnou husí kůži a její čtení jsem opravdu prokládala lehčí četbou a kolikrát ji nechala pár dní ležet, než jsem byla schopná pokračovat.
Zločinožroutům by tenhle kousek neměl chybět v poličce, stejně tak jako ostatní díly z edice. Jsem zvědavá, na jakou další knihu se můžeme těšit v budoucnu!

27.07.2024 5 z 5

Všemi smysly Všemi smysly Rebecca Yarros

Dneska vychází další kniha Reveccy Yarros, která napsala třeba Čtvrté křídlo. To se mi moc líbilo, a tak jsem nad její další knihou neváhala. Navíc, když jsem měla možnost si přečíst recenzní výtisk ještě před vydáním!
Nevěděla jsem, že má autorka na kontě další knihy, a navíc jiný žánr než fantasy. To byla pro mě novinka a chyba, že jsem si nezjistila víc. Nevadí, objevila jsem Ameriku!
Měla jsem trochu obavy, ale když jsem se dala do čtení, rychle mě přešly. Okamžitě naskakujeme do děje a společně s Ember, hlavní postavou, otevíráme dveře katastrofě, která změní navždycky její rodinu, ale i pohled na různé věci. Máme tu téma armády, které není vždycky veselé.. a hlavně jsem si říkala, cože, takhle začíná romantika?
Ember je dvacet let, ale při čtení jsem měla pocit, že jí je o dost víc. Je na svůj věk až moc rozumná, vyspělá a chvílemi je takový robot.. hodně dlouho jsem si k ní hledala cestu.
Na obzoru se samozřejmě rýsuje milostná zápletka, u které mi prostě něco chybělo. Bylo to až moc z čista jasna, pro čtenáře ne moc vysvětlené. Taková náhodička. Ale mezi postavami ta chemie byla, to beze sporu.
Kniha je opravdu čtivá, autorka psát umí. Příběh je zasazen do zajímavého prostředí a nakonec i postavy byly sympatické. A já knihu přečetla asi za dva dny.
Sběratelé ořízek zbystřete, tahle jí totiž mít bude!
Kniha je součástí a prvním dílem ze série Vzlety a pády, takže jsem moc zvědavá na další knihy. Pokud hledáte oddechovku na léto, tahle nezklame, pokud vám nevadí předvídatelnost!

25.07.2024 4 z 5

Co se stane po půlnoci Co se stane po půlnoci K.L. Walther

Od autorky jsem minulý rok četla Léto porušených pravidel, která nebyla špatná, ale čekala jsem něco malinko jiného. Četla se mi ale dobře, tak jsem si řekla, že zkusím další knihu, Co se stane po půlnoci. Opět atraktivní obálka, lákavá anotace... Překoná Léto porušených pravidel?
Do Léta jsem se pustila kvůli písničkám Taylor Swift, podruhé už jsem si pozorně přečetla anotaci a věděla, co čekat. Čekala jsem hravý příběh ze školního prostředí, s humorem.
Hlavní postavou je Lily, správná, milá a vtipná. Společně s dalšími vrstevníky se stane tvůrci tradičního pranku na maturitní ročník. Vše by bylo super, kdyby dalším vtipálkem nebyl její bývalý přítel Tag.
Chemie mezi nimi je patrná a z počátku moc nechápete, proč se tihle dva rozešly. V průběhu knihy ale začnete chápat. Sama jsem tomu dost rozuměla, zároveň jsem si ale přála jejich happyend.
Děj knihy se odehrává v jedné jediné noci. Je to rychlé čtení, kterému pomáhají krátké kapitoly, promluvy postav... Zároveň díky přípravě žertíku se postavy rychle pohybují, takže jsem s nimi držela tempo a čtení mi neskutečně ubíhalo.
Za mě byla tahle kniha snad ještě lepší, než Léto porušených pravidel. Každá měla něco do sebe a tady mě prostě bavila ta hravost. Opět se mi kniha četla jedna báseň, a pokud u nás od autorky něco vyjde, ráda se pustím do čtení!

24.07.2024 4 z 5

Obchůdek s poklady Obchůdek s poklady Rebecca Raisin

Kouzelná Paříž je zpátky! První díl ze série, Obchůdek s knihami, bylo moc milé čtení, a já byla zvědavá, jestli Obchůdek s poklady bude lepší. Od autorky si můžete přečíst i další knihu, Pojízdnou čajovnu splněných snů. Ta mi zatím chybí.
Paříž má bezesporu své kouzlo. Tentokrát se podíváme do Obchůdku s poklady, kde najdeme tajemnou Anouk. Ta si své zákazníky pečlivě vybírá, chce mít jistotu, že poklad půjde do správných rukou.. ale co její osobní život, kde je stejně vybíravá?
Anouk je zvláštní postava. Je jí okolo třiceti let, ale působila na mě o dost starším dojmem. Chvíli jsem se s ní tedy zžívala, ale dost mi pomohl výskyt dalších postav, které ji stahovaly na zem. Například její setra, která je podle mě na facku, ale zároveň Anouk docela byla prospěšná.
Pokud ale čekáte pouze hrabání ve starožitnostech, jste vedle. Najdete tu romantiku, poznávání Paříže, zvyky, jídlo, pití... Ale i detektivní zápletku, která knihu příjemně osvěžovala, a já hádala až do poslední chvíle, jak všechno je.
Prostředí knihy a povolání Anouk je zajímavé a nemyslím si, že jsem se s honem za starožitnostmi někdy v knize setkala. Autorka to ale podle mě chytla správně a tak dala dohromady opravdu velmi čtivý příběh.
Až na zvláštní hlavní postavu musím říct, že to bylo krásné čtení! Čtivé, milé, zajímavé s nečekanými momenty. Možná ještě lepší než Obchůdek s knihami, ale kdo ví, třeba se do série ještě dočkáme dalšího dílu... Laťka je ale vysoko!

23.07.2024 5 z 5

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

Knihu Láska ve špičce italské boty jsem si přečetla až na několikáté doporučení. Začala jsem o ní uvažovat až v momentě, kdy jsem sama Itálii navštívila, a tu zemi jsem si naprosto zamilovala. Týden byl málo a já se strašně těším, až tak letos vyrazíme znovu!
Láska ve špičce italské boty je jakousi kombinací mezi životopisem, románem a zároveň cestopisem, který Vám na konci většiny kapitol nabídne i recepty na italské dobroty. Společnost Vám budou dělat také roztomilé ilustrace, vztahující se k ději.
Hlavní hrdinka Blanka je po rozvodu a snaží najít sebe samu. To se jí povede v Itálii, kde potkává svého "italského kluka", který je oproti ní sice mladší, ale jiskra přeskočí.
Nedokážu říct, která část knihy se mi líbila nejvíce. Každá měla něco do sebe. To, jak se hrdinka hledala v České republice, ale i postupné poznávání Itálie, ze kterého na mě vyloženě sálalo teplo sluníčka.
Čtenáře trochu vrací na zem vztah hrdinky s její nejmladší dcerou Annou. Ta se ocitá ve složitém období dospívání a vztah s matkou není ideální. Hodně jsem jim držela palce, aby si k sobě našly znovu cestu.
Kniha byla opravdu čtivá a já se začala o dost víc těšit na dovolenou a ještě víc na další knihu autorky, Srdce nemá vrásky. Pokud se chcete při čtení něco dozvědět a zažít i pohádkovou romantiku, tohle je můj velký tip na letní četbu!

14.07.2024 5 z 5

Národní opruzení 2: Tajemství trnové koruny Národní opruzení 2: Tajemství trnové koruny Karolína Zoe Meixnerová

Po prvním dílu Národního opruzení jsem byla nadšená, ale malinko jsem se bála druhého dílu, aby nezklamal. Ale statečně jsem se do něj dala a musím říct, že toho vůbec nelituji!
Pokud neznáte @cojezoe_, koukejte to napravit. Nevím o nikom, kdo by líp a vtipněji předával nějaké vědomosti, a to se daří jak po stránce besed, tak Instagramu, ale i knižně.
Národní opruzení 2 opět představuje významné osobnosti jako je Božena Němcová, Jan Neruda, Karel Havlíček Borovský nabo Josef Kajetán Tyl a další. Tentokrát v novém příběhu, kdy nad nimi visí prokletí...
Líbí se mi, jak jsou reálné fakty zabaleny do fikce, tak hladce, že čtete a čtete. Navíc všechno podtrhuje obálka s hravými barvami, kterou když si prohlédnete po přečtení, objevíte různé detaily.
Mě osobně kniha donutila opět zkouknout několik reelsů autorky, ale i pogooglit některé vystupující osobnosti a nechtěně si tak i oprášit seznam knih, které jsem si po maturitě vypsala k přečtení.
Národní opruzení 2 je snad ještě lepší než jednička. Neskutečně čtivé, tajemné, ale i místy humorné. Kapitoly jsou navíc docela krátké, takže jsem jela místy jak fretka. Pokud Vás baví česká literatura nebo si chcete přečíst něco nevšedního, jak první, tak i druhý díl moc doporučuji!

14.07.2024 5 z 5

Jedovatá stopa Jedovatá stopa Colleen Cambridge (p)

Pokud fandíte knihám královny detektivek, mám něco pro Vás! Agatha Christie je díky svým knihám nesmrtelná, a já se ráda díky ní vrátím v čase. Dneska bych Vám ráda představila druhý díl Mallovan Hall, Jedovatou stopu. Sice není od Agathy Christie, ale potkáte ji tu!
V jejím domě pracuje hospodyně Phyllida Brightová, která by své zaměstnavatelce z fleku konkurovat, vyšetřuje zločiny. V této knize se setkáváme s klubem pisatelů detektivek a brzy i s první obětí. A není to nikdo jiný, než Phyllida, která čmuchá okolo.
Kniha je druhým dílem, a já se přiznám, že jsem ten první zatím nečetla. Ale mám ho doma, takže doženu. Chci tím říct, že naskočit v tomto případě do rozjeté série není problém, chytnete se.
Děj se odehrává na starém anglickém sídle, takže podobnost s knihami Agathy Christie je znatelná. Chvílemi jsem zapomínala, že se jedná o dílo od současné autorky. Jen byla tedy místa, která byla pomalejší, příliš mě nebavila... Ale to jsem brala v potaz.
Kromě spletitého vyšetřování se ale můžete také těšit na popis společnosti, prostoru, ale i na vtipné momenty a britský humor.
Za mě je to objev zajímavé série, kterou musím dohnat, ale u které se budu rozhodně těšit na další díly. Phyllida je skvělá postava, taková správná ženská, která se ocitla ve správný okamžik na pravém místě. I přes pomalejší místa to byla jízda!

12.07.2024 4 z 5

Zámek z pavučiny kouzel Zámek z pavučiny kouzel Sophie Anderson

Hurá, další knížka od Sophie Anderson! Jsem strašně ráda, že jsem si mohla přečíst po Chaloupce na muřích nožkách a Dívce v medvědí kůži i Zámek z pavučiny kouzel. A jak název napovídá, tady se bude čarovat!
Na styl autorky jsem si zvykla, takže jsem tušila co čekat. Ale opět mě překvapila! Svým čtenářům naservírovala roztomilý příběh o dívce ze zámku, který musí zachránit. Neobejde se to bez magie, dobrodružství a kouzelných bytostí.
Hlavní hrdinka Olja je neskutečně statečná a odhodlaná. Věří a je ochotná se obětovat pro svou rodinu... A to dokazovala na každé straně.
Kromě příběhu ale autorka čtenářům podsouvá reálie, zvyky a mytologii a to tak, že to v hlavě zafixujete, ale ani si to neuvědomíte. Díky velmi čtivé podobě a krátkým kapitolám. Navíc, vzadu najdete Oljin slovníček.
Mrkněte na další fotky na ilustrace, které bohatě zdobí celou knihu!
Nemyslím si, že je kniha výhradně pro děti. Klidně bych ji doporučila i dospělému čtenáři, který si v ní najde plno hlubších myšlenek, ale také ponaučení.
Opět úžasná kniha, která mě nezklamala. Autorka se řadí k mým oblíbencům, a já doufám, že se brzy zase nějaké knihy dočkáme. A pokud jste četli i její předchozí knihy, na konci najdete detail, který Vás zaručeně potěší. Mě neskutečně dojal!

12.07.2024 5 z 5

Následuj oheň Následuj oheň Hope Marks

Před pár týdny jsem měla docela velkou honičku. Potřebovala jsem si odpočinout, ale ani u knih mi to moc nešlo. Přibližně ve stejné době se mi ozvala @hope_marks_spisovatelka, s nabídkou své knihy k recenzi. Následuj oheň se tvářila jako kniha, která by mi s relaxem mohla pomoct!
Pro mě to byla trochu premiéra, protože jsem nikdy nečetla knihu s hasiči. Pokud ano, tak si to nepamatuju... Ale o to s větší chuti jsem se dala do čtení.
Seznamujeme se nejdříve s Hayley, mladou ženou, která je tak trochu nemotorná, zázemí není úplně podle představ.. Nemá to vůbec lehké. Osud jí do cesty ale přivede Dylana, okouzlující sympaťáka, který je prostě snový princ na bílém koni. Ale je to hasič!
Kniha je čtivá, milá a rychle mi utíkala. V průběhu čtení sledujeme vzestupy i pády Hayley, Dylana a jejich vztahu. Není to vždy snadné, a sem tam jsem narazila na situaci, která mi přišla trochu zvláštní. Třeba chování bývalých partnerů. Líbilo se mi naopak rozmotávání Dylanovy minulosti.
Zároveň musím zatleskat za zmínění skupiny Nickelback v ději! Pustila jsem si je tak po delší době a do knihy písnička Far Away prostě sedla! A já se tak ještě víc těšila na jejich koncert!
Za mě krásná oddechovka, s úžasným hlavním hrdinou, kterého si zamiluje každý. I Hayley byla super, ale Dylan je Dylan. Po dočtení si můžu odškrtnout hasiče jako knižní prostředí a moc děkuji autorce, že jsem si její knihu mohla přečíst!

25.06.2024 4 z 5

Komiksový Clash. Druhý díl Komiksový Clash. Druhý díl Gene Luen Yang

Druhý díl Komiksového clashe jsem taky čapla na Crewním setkání, protože rady od @ctenarka_z_jihumoravy se musí poslouchat! První se mi moc líbil, na druhý jsem byla taky moc zvědavá, hlavně když podle obálky to vypadalo na změnu hlavní postavy.
A je to tak, na obálce můžeme vidět lučišnici Jane, která má nejlepší kamarádku. Jsou nerozlučné, všechno dělají spolu. Až do momentu, kdy Jane objeví tajemný svitek, který ji má poskytnout superschopnost plížení...
Jane je v tomto příběhu trochu obětní beránek, nikdo ji nebere vážně, ti nejbližší se k ní otočí zády. Já si Jane zamilovala, je to skvělá a odvážná postava, která si jde za svým.
Kresba je stejně jako v prvním díle krásně barevná, k příběhu fantasy světa se parádně hodí. Opět se můžete těšit na akci, humor, ale i dávku poučení.
Za mě je druhý díl snad ještě lepší, než ten první. S Jane to byla neskutečná jízda, která přitáhne malé i velké čtenáře. Rozhodně nelituji čtení a pokud bude další díl, rozhodně zkusím!

24.06.2024 5 z 5

Zombie z Marvelu Zombie z Marvelu Robert Kirkman

Ještě před rokem bych se Vám za zombíky vysmála. Ale pak přišel komiks Živí mrtví a já si tuhle formu apokalypsy oblíbila.
O to víc jsem zírala, když jsem uviděla jméno Robert Kirkman na obálce. Protože právě on je autorem komiksů Živí mrtví! Takže jsem zajásala a komiks se mnou rovnou putoval domů!
Musím hned říct, že kombinaci Marvel/Živí mrtví jsem si nedokázala představit. Připravovala jsem se na cokoliv a věděla, že to bude hodně zvláštní a zajímavé. Zase jiný úhel pohledu.
Komiks je přímo narvaný životní filozofií. Postavy o životě hodně přemýšlí, což je vzhledem k zombie problému trochu úsměvné. Zároveň ale drží spolu, což nepopírá tu myšlenku Marvelu.
Kresba je temnější, barev tu moc nenajdete. Ale myslím si, že vzhledem k hororovému tématu se hodí a doplňuje celý příběh.
Zombie z Marvelu je rozhodně zajímavý počin, a líbí se mi originální nápad. Jak znám ale oba světy, tak jsem chvílemi jen zírala a nevěřila. Celé to bylo strašně zajímavé, ale hrozně zvláštní.. pokud chcete komiksově experimentovat, může to být dobrý odrazový můstek!

04.06.2024 4 z 5

Láska ve střihu cosplaye. 3 Láska ve střihu cosplaye. 3 Šin'iči Fukuda

Manga Láska ve střihu cosplaye je pro mě trošku oříšek. Mám to s ní jako na horské dráze. Líbí se mi, ale zároveň je tam něco co mi nesedí, i když nedokážu určit co. Každopádně jsem se jejího sbírání vzdala, protože mám rozdělané jiné manga série, u kterých mám jasno. Ale zvědavost zvítězila, a když jsem na Knihobotu uviděla třetí díl, říkala jsem si, proč ne?
Naskakuji do vlaku trochu ve skluzu, aktuálně je venku pátý díl, šestý se chystá na vydání tuším ke konci června.
Každého, kdo si šíje kostýmy obdivuju. Můj schopnosti končí u zašití ponožek... Takže hlavní hrdina Wakana je můj oblíbenec. Je zručný, kreativní a fakt šikovný. Co mu dělá problém je Marin, dívka toužící po dokonalém kostýmu.
Tady se jejich idylka trochu rozchází. V tomto díle se do děje přidávají další postavy. Chvíli mi dělalo problém zapamatování jmen. Ale myslím si, že s dějem ještě zamíchají a jsem zvědavá kudy to povede..
Líbí se mi oťukávání mezi postavami, ale i vtipné momenty, které nastávají. Manga je to opravdu milá, hlavní postavy jsou fajn!
ASI budu pokračovat. Nejsem rozhodnutá na 100%, ale postavy si vyloženě říkají o to, abych si poslala na to, jak to s nimi bude!

31.05.2024 4 z 5

Trable s láskou Trable s láskou Jules Wake (p)

Další kniha od Jules Wake jsem si nemohla nechat ujít. Je to ramantika, jak jsme zvyklí, a ta se k aktuálnímu počasí krásně hodí. Byla jsem na novinku zvědavá, už jen název Trable s láskou naznačuje, že to bude pěkně zamotané.
Od autorky mám načteno, takže jsem se do knihy začetla během chvíle. Setkáváme se se sympatickou Jess a mužem snů, Samem. Už od první chvíle je jasné, že ti dva k sobě patří. Ale... Je tu Victoria, která se nechce smířit s rozchodem se Samem. A tak to hrdličkám dává pěkně sežrat...
Zároveň se tu ale odvíjí linka vedlejší, která vysvětluje některé kroky Jess. Ona sama pochází z rozvrácené rodiny a nechce se stát tou, která jiné ženě sebere partnera.
Doufala jsem, že tohle bude odpočinkové čtení. Ale strašně mě vytáčela Victoria a její jednání. I Jess měla momenty, o Samovi nemluvě, kdy jsem jen seděla a snažila se pochopit jejich jednání.
Celou dobu tušíte, jak to dopadne... Ale ta cesta k cíli? Do té mi to docela drncalo. Na mě to bylo až moc prokouknutelné, snad až povrchní... Chvílemi i nereálné. V tom mě utvrdil konec, který mi přišel divně zrychlený.
Autorce fandím, ale tohle za mě byla asi nejslabší kniha. I když je tu pár vážnějších témat... Zápletka mě neoslovila tolik, jako u předchozích knih. Stejně tak, že je to spíš taková Young adult jednohubka, a já jsem od autorky zvyklá na něco jiného.
Ideální na léto, na pláž, se skleničkou vína!

30.05.2024 4 z 5

Pan primář v praxi Pan primář v praxi Ondřej Nečas

Komiks Pan primář jsem několikrát zahlédla a říkala si, jaký asi je. O pár týdnů se mi dostal do ruky a já moc dlouho se čtením nečekala. Přeci jen, jedná se o komiks s humorem, to by mohla být jízda!
Řeknu rovnou, že lékařské prostředí je třeba odlehčovat, to je mi jasné, a to se v něm nemusím ani pohybovat. Ostatně to ke čtení nepotřebujete, chytnete se sami úplně bez problémů.
Do komiksu jsem se pustila celkem brzy a bylo dobře, že jsem si ho nechala na doma. Ráda se u knih ksichtím a směju, což se ne vždy na veřejnost hodí. Takhle jsem se mohla svobodně uchechtávat.
Jednotlivé komiksy jsou krátké - většinou tři okna. To si možná říkáte, že je málo. Ale víte co? Ono to úplně stačilo!
Vtipy se neprotahující, jsou přímé a stručné, ale každý je pochopí. Je tu ironie, sarkazmus, trocha utrápenosti nad volbou povolání... Ale taky můj milovaný černý humor!
Pan primář v praxi byl super komiks, milý, vtipný a zároveň inteligentní. Čtení jsem sioc užila a je mi jasné, že si komiks někdy i jen tak pro lepší den prostě otevřu!

27.05.2024 4 z 5

Skóruj! Skóruj! Kódži Miura

Manga Mládí na hřišti je ze sportovního prostředí a já bych nikdy neřekla, že mě takové prostředí bude u mangy bavit. Ale stačil první díl, a já si příběh plný platonické lásky a sportu oblíbila.
Hlavní hrdina Taiki má před sebou velkou badmintonovou zkoušku. Trénuje jak se dá, jednou z velkých motivací je trochu si šplhnout v očích Činacu, která září v batketu. Do toho tu ale máme i další postavy...
Tím mám na mysli Hinu, která je skvělá gymnastka. Mezi těmito třemi charaktery je patrný jakýsi milostný trojúhelník, ale ani jeden netuší, jak to ve skutečnosti je.
Tato manga ukazuje roztomilou školní lásku. Lásku, která překonává ty největší překážky a žene hlavní hrdiny za svými sny, jen aby byli lepší v očích svých vyvolených. Zároveň se tu ale objevuje závist, nějaké ty negativnější vjemy, aby vše nebylo jen růžové.
Jednou z hlavních věcí, která se mi líbí je, že postavy, ač sportovní hvězdy, ne vždy vítězí. Je tak krásně ukázáno, že ne vždy je k postupu potřeba výhra, ale že i prohra je něco, z čeho se lze poučit pro příště.
Třetí díl byl opět skvělý a já už se nemůžu dočkat čtvrtého. Činacu a Taiki jsou skvělé postavy, které mě moc baví a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne! Takže pokud hledáte milou mangu, tady je!

27.05.2024 5 z 5

Zahradní projekty pro kutily Zahradní projekty pro kutily Folko Kullmann

Pokud máte zahrádku, mám pro Vás dneska tip, jak si ji trochu vyšperkovat. Pokud ne, věřím, že nějaký tip použijete třeba i doma! Já o té své vlastní pořad sním, ale schválně jsem spočítala, kolik mám doma pokojovek... No, 70+..
Pokud přemýšlíte, jak si vylepšit svojí zahrádku a pojmout to trochu kreativnějším způsobem, tak tahle kniha Vám může hodně pomoci. Je určena jak pro ostřílené zahradníky a kutily, ale i pro zelenáče, kteří přemýšlí, jak správně držet motyčku.
Líbí se mi, že než se pustíte do samotných projektů, kniha Vám pomůže vybrat náčiní, materiál, ale poučí Vás i o bezpečnosti, a co je dobré mít doma při kutění v lékárničce.
Kromě květin a záhonů je tu myšleno ale i na další živé organismy v přírodě. Na takové zahradě najdete spoustu živočichů a já jsem ráda, že i na ně je v knize myšleno. Abych se přiznala, byla to první část, do které jsem nakoukla!
Pokud jste kutil/zahradník začátečník, nemusíte se bát složitostí. Moc pěkně je tu vše vysvětleno, nechybí ani fotografie. Takže pokud se toho budete držet, nešlápnete vedle.. ale experimenty jsou povoleny!
Kniha Zahradní projekty pro kutily není beletrie. Ani bych Vám ji nedoporučovala tak číst. Ale rozhodně stojí za prolistování. Já sama jsem si ji vzala vždy na chvilku do ruky, kus projela a poznačila si, co by se mi líbilo, nebo co by se dalo ukutit na chalupě.

22.05.2024 5 z 5

Ach, vy dívky mládím zmítané 3 Ach, vy dívky mládím zmítané 3 Mari Okada

Manga Ach, vy dívky mládím zmítané je pro mě velkým překvapením. Dala jsem se do ní kvůli tématu, které mi přišlo jako zajímavé, neokoukané a nebudu lhát, věřila jsem v mnoho vtipných momentů. A už při prvním díle se to zlomilo a já se přistihla, jak mě tahle manga baví!
Obálka má v tomto případě žlutou barvu a je správně sluníčková. To se ale nemůže říct o ději. Holky se opět snaží přijít na kloub tomu, jak si někoho pustit k tělu, ale tohle téma je prostě děsí.
Líbí se mi, jak každá z postav to "tabu" vnímá jinak. Každou to trápí jiným způsobem. Jedna zakoukaná, ale nejistá. Další je na okraji nového vztahu. Jedna je tichá voda, o které se ale dozvídáme konečně víc. Další je zase docela divoká, ale i tak bojuje s intimitou.
Zdá se mi, že trocha toho vtipů se vytratila a postupně se přesouváme do vážnější hladiny. Ale je to udělané elegantně, nijak vás to při čtení nerozhodí. Manga je pořád pěkně svižná, bez zbytečných pauz.
Jedině s čím mám trochu problém jsou samotné hrdinky. Dříve se řešily jako celek a teď se rozjíždí každé linka samostatně. Bylo to pro mě místy trochu matoucí, takže jsem si vzala k ruce předchozí díly a kde jsem si nebyla jistá hledala.
Trochu jsme se posunuli, ale stejně nejsme u cíle. Jsem strašně zvědavá, co si holky pro nás připraví příště a už teď se moc těším.

22.05.2024 4 z 5