Analady Analady komentáře u knih

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Vtipná, čtivá kniha. Moc jsem si ji užila.

Samota pro dva Samota pro dva Táňa Kubátová

Příjemné, romantické čtení.

29.09.2017 3 z 5

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Silný a smutný příběh. Je děsivé, jak nesmyslné zákony stále existují.

29.09.2017 5 z 5

Misantrop Misantrop Molière (p)

Úžasná kniha. Miluji příběhy ve verších.

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Měla jsem chuť na romantiku a tato kniha měla vysoké hodnocení, tak jsem se natěšeně pustila. Což o to, četla se dobře, hrdinové byli sympatičtí, ale na mě to působilo hrozně prostoduše a neuvěřitelně. Takže za mě zklamání.

29.09.2017 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavý příběh o osudech žítkovských bohyní.

29.09.2017 4 z 5

Modrý dom Modrý dom Táňa Keleová-Vasilková

Milý příběh, kde se stará paní zamýšlí nad svým životem a životem svých blízkých. Je to takové odpočinkové čtení, které pohladí.

29.09.2017 3 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Už je to delší dobu, co jsem tuto knihu četla. Pamatuji si, že se mi moc líbila a zařadila jsem ji do seznamu knih, které si chci znovu přečíst.

26.09.2017 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Čtivě napsaná kniha o velké odvaze a nelehkém životě převaděčů. V záplavě knih, které neustále vycházejí, je těžké najít nějakou kvalitní. Tato patří k těm, které doporučuji přečíst. Obdivuji odvahu lidí, kteří dali v sázku svůj život, aby pomohli druhým. Dokázala bych to já? To člověk nemůže s jistotou říct, dokud se do takové situace nedostane. Ale moc si vážím těch, kteří to dokázali.

25.09.2017 4 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Smutná kniha o tom, jak je někdy těžké být mámou a kolik bolesti dokáží děti způsobit rodičům.

25.09.2017 5 z 5

Více než cestopis je to spíš kniha z cest psaná s humorem. A autor má dost osobitý humor. Pro mě je to kniha, kterou po chvilkách otevřu, kousek přečtu pro pobavení a zase nechám na čas ležet. Tak si ji užiji mnohem líp, než kdybych ji četla na jeden zátah. Líbily se mi vložené básně. Byly místy trochu kostrbaté, ale vtipné :-) Škoda, že v knize nebyly žádné fotky.

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

Knihy této autorky se čtou dobře, je to takové odpočinkové čtení. Ale když jsem jich přečetla víc, tak mně přišly všechny jaksi stejné.

Kdo nehřeší, nežije Kdo nehřeší, nežije Marcela Mlynářová

Čtivá kniha o vztazích psaná s humorem a lehkostí.

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Mám ráda skutečné příběhy. Ráda poznávám život v jiné kultuře. Mám ráda knihy o vztazích. To vše jsem našla v této knize. Určitě doporučuji. Příjemné čtení.

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Příběh, který mě chytl za srdce. Člověk si při čtení uvědomil, jak cenná je svoboda a jak šťastní můžeme být, že žijeme svobodný život. Celkově se mi kniha moc líbila, jen konec knihy se mi nelíbil. Přišlo mi, jako by ho psal někdo jiný.

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Skvělá kniha, moc hezky se četla.

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Paní Devátou mám moc ráda. Líbí se mi její styl psaní. Píše s lehkostí a humorem. Přečetla jsem všechny její knihy a všechny se mi líbily. Pohodové čtení. Doporučuji.

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Milá kniha, která vás přenese do jiného světa, než jaký žijeme dnes. Pollyanna je milá, bezprostřední, otevřená dívka a tím si získává všechny kolem.

24.09.2017 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Moc pěkný příběh, takové pohlazení po duši. Zamilovala jsem si psího hrdinu, tak i jeho lidské kamarády. Zažijete radost, smutek, přátelství i lásku. Určitě doporučuji.

24.09.2017 5 z 5

Při čtení mně bylo smutno z toho, v jakých podmínkách tam lidé musí žít. Zajímavý vhled do práce reportéra.

07.05.2024 3 z 5