Andynka Andynka komentáře u knih

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Colleen zbožňuji! Ale nemám ráda, když se píše jeden příběh z pohledu ženy i muže. Přijde mi to jen továrna na peníze. A tahle kniha jakbysmet. Příběh celý známe. Jen můžeme nahlédnout víc do soukromí Deana. Ale jelikož první díl, byl tak skvěle napsaný a dobře vystihnul Deanovu postavu, v knize Vás tím pádem nic nepřekvapí. Jediné, co se mi vážně líbilo bylo rozvedení vztahu s jeho sestrou a psaní vzkazů pro ní. To mi v prvním díle chybělo. Jinak příběh je samozřejmě stejně čtivý , tak to byl pro mě takový retelling. :-)

27.06.2019 3 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Kniha byla pro mě trochu za trest... Většinu knihy se nic nedělo. Naprosto postrádá napětí. I když to má hodně zajímavý nápad s únosem dětí . Ale mě začala kniha bavit až, když se v do děje víc zapletl detektiv Cody. A asi úplně nejvíc se povedl konec.
Je škoda, že jsem si musela číst myšlenky postav, které byly zbytečné. A občas přeskočit nějaký ten řádek.

25.06.2019 3 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Když jsem začala knihu číst, chtěla jsem ji hodit do jednoho pytle s prvním dílem. Ale ještě , že jsem nezanevrela a více se zacetla. Druhý díl se mi líbil o moc víc, jak ten první. Líbilo se mi propojení rodin , síla přátelství a lásky.

25.06.2019 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Měla jsem velký problém se do knihy začíst. Přišlo mi, že se tam půl knihy nic neděje. Každopádně, jako celek to nakonec bylo moc fajn a napínavé, jak to celé dopadne. Jsem ráda, že příběh není založený na romantické lince.

17.06.2019 3 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Docela těžko se to hodnotí... Příběh byl trochu jednodušší, někde trochu přitažený za vlasy, ale možná to bylo tím, že se věnoval spisovatel více postavám, než ději. Ale to prostředí je velmi originální... celé to zpracování knihy. Ten nápad s obchodním řetězcem, jako je Ikea je opravdu nápaditý.

12.06.2019 3 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Velmi zajímavé čtení. Začínáme v "Ráji" v Africe, kde dětem stačí sbírat kajávy a hrát různé hry. A jen sní o tom, jak se dostanou do Ameriky. A když se to vyplní. Jsou splněna všechna očekávání? Nebo je to zklamání.... Co je pro někoho samozřejmostí a pro někoho zbytečnost... výmysl...bez kterého se da být.

03.06.2019 3 z 5

Páni mají radši Sukuby Páni mají radši Sukuby Jill Myles

Tohle nebylo špatné čtení. Lehce erotické, mystické, dějepisné. Ale hlavní hrdinka mě úplně vytáčela. To , že sukuba je jen laciná rozhoďnožka mě štvalo ještě víc, když všichni ostatní měli důležitou funkci, vlastnosti.... Četla jsem už více knih, kde se dokazali spisovatelé vic vyhrát s fantazií , co se sukuby, upírů a andělů týče . Takže slabý průměr.

28.05.2019 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Má druhá kniha od Colleen a nezklama. Je to velmi čtivé, nedokázala jsem se odtrhnout. Je to vtipné, ale i překvapivé. A samozřejmě zde nechybí vážné téma. Který tahle spisovatelka prostě umí podat. I když zrovna nejsem už cílová skupina tohohle příběhu, i tak jsem nadšená. Jediný problém mám, že mě až tolik nedojala.

26.05.2019 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Velmi zajímavé čtení. Zase trochu něco nového od Kinga.
Ze začátku jsem se zhrozila, že přede mnou je kniha o 250 stránkách, která nemá kapitoly. Je to souvislá výpověď ženy a wow. Bylo to čtivé, zajímavé.
Nikdy jsem nic takového nečetla, ale to King prostě umí.... překvapit své čtenáře. :)

23.05.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

To bylo tak krásný. Milé čtení plné citů.
Čekala jsem, jak budu zklamaná, ale naopak jsem nadšená. A dočítala jsem s těžkým srdcem, že se prozatím loučím s příběhem.

21.05.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další vydařená kniha s Erikou Fosterovou. Ani tentokrát jsem se nenudila. Já ale celou knihu přemýšlela nad tím, že už tenhle příběh znám. A přitom jsem knihu četla poprvé... tak proto snížené hodnocení.
Jinak se kniha četla sama . Krátké kapitoly a postavy, které jsem ráda znovu potkala. :-)

19.05.2019 4 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Velmi povedené. Některé příběhy jsou vážně mrazivé a není to příjemná představa. Asi u dvou jsem se docela zasmála, skvělá ironie . A u pár jsem protáčela očima , že jsou nelogické. Ale v souhrnu, to bylo dobré čtení a hezké ilustrace. No a ta obálka, ta je vážně boží!!

15.05.2019 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Ani druhý díl nezklamal. Nechyběla zde ani Cinder . Stále se spíše seznamujeme s novými postavami, které jsou důležitou součástí Cinder. A objevujeme zde nové schopnosti CInder. Doufám, že v dalším díle už konečně Cinder zapojí veškeré své síly a pokusí se Zemi pomoct i s nově nalezenými přáteli, jako je třeba Scarlet.

15.05.2019 4 z 5

Harry Potter: Pobertův plánek Harry Potter: Pobertův plánek Erinn Pascal

Skvělé. Popisky místností, vypichnuti událostí, které se v nich odehrály. Neúžasnejsi je samo sebou Pobertuv plánek, který si díky hůlce můžete prohlédnout . A neviditelný fix, kterým můžete knihu dozdobit. To se vážně povedlo.
Hvězdičku jsem ubrala za ty tmavé fotorgrafie z filmu....

13.05.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tahle spisovatelka prostě nezklame. I když V pasti lží, je za mě pořád TOP.
A i když jsem od půlky příběhu už tušila, jak to dopadne, tak to knize na napětí neubralo. Díky skvěle napsanému příběhu, jsem se do toho dokázala vcítit. A byla jsem stejně frustrovaná, jako hlavní postava. Tak už se moc těším na další knihy. :)

09.05.2019 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Pro mnohé lidi, byl tento díl zklamáním. Pro mě byl úplně nejlepší. Celých 700 stran se něco dělo. Už zde nebylo tolik překvapivých momentů, ale vůbec mi to nevadilo. Bylo zde dostatek dobrodružství, romantiky a napětí. Jen tedy konec byl na můj vkus až moc růžový, ale i to bylo takové ... příjemné pohlazení po duši. :-)

07.05.2019 5 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Tereza Richter

Jako u předchozího dílu jsem si říkala, že se děj táhne. Že je Freya velmi sobecký člověk, ale stejnak si ji oblíbíte. Romantika je zde minimální... tak když už si říkám, že knihu nebudu vysoce hodnotit. Dostanu se na konec knížky... a autorka najednou dá celému příběhu úplně jiný pohled. Tahle autorka... prostě ty konce umí! A líbí se mi, že se nemaže ani s postavami.

30.04.2019 4 z 5

Ve stínu moci Ve stínu moci Tereza Richter

Když jsem knihu začala číst, řadila jsem ji mezi průměrné fantasy. Ale po dočtení jsem byla velmi překvapená. Skvělé napsaný konec příběhu. Konečně se děj zvrtnul a nebyl předvídatelný. Hned se jdu pustit do dalšího dílu, protože prostě musím vědět, jak to bude dál.

24.04.2019 4 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Jsem zklamaná. Na to jak se první díl líbil.... Ve druhém díle jsem čekala mnohem víc Warcrossu, romantiky a napětí. Místo toho byla kniha místy utahaná a nezáživná. O Warcrossu už to téměř není a nic moc Vás v knížce nepřekvapí. Když si ale odmyslím svá očekávání, tak to nebyl zas tak špatný děj. Jen to bylo místy až přehnaný... Za to se mi docela líbilo zakončení celé série. Ale klidně by to mohlo být celé v jedné knížce.

24.04.2019 3 z 5

Mortina a přízračný kamarád Mortina a přízračný kamarád Barbara Cantini

Asi úplně nejlepší ze všech dílů . Moc mě mrzí, že nebude pokračování, protože já nechci, aby Mortina skončila ! Tenhle díl, má navíc jednu z nejlepších obálek, protože ta obálka ve tmě svítí. Bomba ! Ilustrace zase nemají chybu. A já miluji i ty podrobnosti, které tam autorka /ilustrátorka kreslí, popisuje. Dodává to tu správnou atmosféru. Tomu to komiksu nic nechybí.

16.04.2019 5 z 5