Andynka Andynka komentáře u knih

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Trochu jsem se s knihou trápila. Je to pěkná bichlička. Naproto mě nebyvilo čtení o čarodějnicích. Doufám, že to trápení s nima bude do budoucna k něčemu. Ale jinak to bylo super. Pomalu (opravdu pomalu) se odhaluje a sbírá odvahu práva královna. A to mě moc baví. Všechny ty strategie... to sbírání se ode dna.
Každopádně se úplně děsím o čem budou ty další bichle. Když já vidím to rozuzlení na jednu knihu. No, nechám se překvapit. :-D

24.11.2019 4 z 5

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Nejslabší kniha od T.J. Reid. Bylo to krásně romantické, ale na mě už to bylo moc. Klido bych na té fantazii zde ubrala.

24.11.2019 3 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Zatím nejlepší kniha z téhle série. Velmi čtivá, akční, napínavá, překvapivá. Líbí se mi, jak do příběhu zakomponovalala spisovatelka i další známé DC postavy. Až mě mrzí, že ten příběh nebude mít nějaké pokračování. ????

13.11.2019 5 z 5

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora Senzační sbírka zvířat doktora Proktora Jo Nesbø

Tak tohle je naprosto zbytečná kniha....

10.11.2019 1 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Super thriller, ale když už jich máte pár načtených, tak vás až tolik nepřekvapí.
Každopádně si rozhodně udrží vaší pozornost. A vy čtete napnutí, jestli je váš odhad správný, nebo ne. :) Za mě super jednodušší počtení.

07.11.2019 4 z 5

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Mnohem lepší, jak první díl. Více se nam zde otevírá nový svět. Ale za me trochu zklamání, že větší část knihy byla věnována spíše romantice... Akční děj, byl vždy jen nachvilku.
Každopádně, kniha mě velmi bavila a četla se sama. Jen snad tu romantiku trochu omezí a dají tam víc nového světa a akce.

05.11.2019 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Pro mě zcela něco nového. Kniha se zabývá rozšířením moci Hitlera. Jaký dopad to mělo na Německo.
Kniha je velmi jednoduchá, ale za to je vše tak dobře napsané a popsané, že knihu přečtěte jedním dechem.
Opravdu mě kniha velmi překvapila. Většina takových knih směřuje k Osvětimi, ale tahle ukázala i jiný pohledy na válku.
Rozhodně stojí za přečtení.

01.11.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vůbec to nebylo špatné čtení, pokud si chcete naprosto odpočinout a vypnout.
Je to kniha o tragické rodině, která se stěhuje do Čech na zámek Kostka a stanou se z nich aristokraté. O tom, jak se vlastně u nás zpět adaptují, jak se starají o zámek a snaží se zvládat finance.
Snad poprvé se mi stalo, že mi v knize vadí všechny postavy. To, jak jsou hloupoučký, bezohledný.... nemají k sobě žádný vztah mě úplně odrazovalo od čtení.
Místy jsem se tedy i zasmála, ale že by mě to ohromilo, jako většinu , tak to rozhodně ne.

24.10.2019 2 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

U téhle knihy jsem na rozpacích ohledně hodnocení. Kniha nebyla špatná, ale ani mě úplně neoslovila. Nápad byl velmi originální, ale je to psané tak, že se nemůžu nějak soustředit na děj. Když už se konečně chytnu, hned to přeskočí na jinou osobu. A nebo, když už mě to začne bavit, tak najednou je to strašně protažené a dlooouho se nic neděje.
Takže ... kdyby tam nebyl ten zajímavý svět,který chci poznat , asi bych u ve čtení nepokračovala. Uvidíme u dalšího dílu.

22.10.2019 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Takovéhle jednohubky mám ráda. Přečteno zachvilku.
Pobavila, hodně jsem se v tom našla. Prostě kniha o knihomolech s hezkou ilustrací. To se prostě musí líbit všem knihomolum. ????

14.10.2019 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Tahle spisovatelka si mě omotala kolem prstů. Její knihy, které vás berou u srdce, jsem si zamilovala. A u téhle tomu není jinak.
Jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Jinak by mi ta kniha zlomila srdce ještě víc.
Moc milé čtení, krásné, dojemné a romantické.
Příběh se čte úplně sám.
Za mě asi nejlepší oddechové čtení, když potřebujete na nic nemyslet a jen se ponořit do příběhu.

08.10.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Z knihy jsem byla naprosto nadšená. I když je to takový tuctový příběh, který již z hororů známe.
Chvílemi mi běhal mráz po zádech, v noci jsem se bála jít si i pro pití. Ale ten konec.... to je taková škoda, úplně to tu strašidelnost a to napětí rozdupalo.
Je to škoda, že se spisovatelka nedokázala držet trochu víc při zemi, aby to nebylo tak moc přitažené za vlasy.
Každopádně i tak to není moc příjemné čtení na noc. :)

06.10.2019 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tak tohle je naprosto odlišné, než na co jsem u Colleen zvyklá . Kdybych asi Colleen neměla načtenou, kniha by mě ani tolik nezaujala. Ale jako její velký fanda jsem spokojená, když Vás autor dokáže překvapit. Kniha o komplikované rodině, kde jedno z dětí trpí depresí. Není to nijak náročná kniha. Za mě jsem moc necítila ani ty deprese, protože kniha je popisuje u teenagera, kde mi to nepřijde až tak neobvyklé. Je to častá reakce, když vás celá rodina přehlíží. Ja bych to nazvala spíše frustrací, se kterou Ti může vždy rodina pomoc.
Ale jak se s tím popere tahle rodina si musíte přečíst a myslím, že to rozhodně stojí za to. :-)
Každopádně, kdyby si někdo chtěl přečíst knihu o depresich, tak rozhodně doporučuji Černookou.

05.10.2019 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Skvělé zakončení série. Sice zde nebylo tolik šokujících zvratů, ale i tak si kniha udržela své tempo a napětí. Velmi se mi tady líbil SPIRO. Ale nejvíc obdivuji zpracování knihy, které mě hrozně bavila a vždy jsem se těšila na to, co přijde na stránkách dál. Ať už to byl video záznam, hlasový záznam, kresby, výbuchy.... doplňovalo to příběhu atmosféru .
No a šťastný konec nesměl chybět.

03.10.2019 5 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Roztomilá fantasy kniha pro mladší. Pro mě zatím výjimečná svoji originalitou, tak se těším na pokračování, jestli se to nezmění.

03.10.2019 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Zatím nejslabší kniha od Colleen Hoover. I když je to zase dobrá kniha, tak mě už tolik nezasáhla a příběh byl hrozně průhledný.

27.09.2019 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Ještě lepší, jak první díl. Celou dobu jsme byla napnutá a knihu naprosto hltala. A to tak , ze jsem se i brzo budila sama zvědavostí , co se bude dít dál. Tohle je prostě perfektní fantasy, které vás dokáže překvapit, pobavit i zasáhnout.

25.09.2019 5 z 5

Něco si přej Něco si přej Karen Rivers

Tak to byl pro mě oříšek.
Když jsem začala knihu číst, chtěla jsem ji odložit. Hrozně mi při čtení vadilo, z jakého pohledu je kniha psaná. Velmi mě to při čtení rušilo. Ale nakonec jsem se začetla a příběh se mi moc líbil, i když byl místy naprosto o ničem... a měla jsem chuť to celé přeskakovat, protože jsem nějakým pasážím ani nerozuměla. Ale nakonec to celé do sebe tak nějak zapadlo... a já byla velmi překvapená, jak se mi kniha líbila.

20.09.2019 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Celou dobu čtete příběh, který není zrovna dojemný, příjemný. Ale pořád vlastně nevěříte, že se tohle opravdu mohlo stát. Že díky téhle osobě můžeme nahlédnout do toho, co se opravdu stalo v Osvětimi.
Mě to celé došlo až při epilogu... dopadla na mě ta skutečnost a statečnost fotografa.

19.09.2019 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Jednohubka na přečtení. Nenáročná, krátká, ale přesto obsahuje vše, co bych si od knihy přála. Zaujala mě hned první stránkou. Je velmi čtivá, dojemná a smutná.

15.09.2019 4 z 5