Andynka Andynka komentáře u knih

Psycho Psycho Robert Bloch

Do knihy jsem se pouštěla po pár letech, co jsem koukala na seriál. A jedno velké zklamání. Jako bylo to psycho, ale asi v jiném smyslu, než autor zamýšlel.
Bohužel me hodně ovlivnil seriál, který byl dokonalý! To bylo psycho! Tahle kniha je slabota... nepocitovala jsem žádné napětí, vůbec jsem nechápala v jakém období se ocitám. A hlavně jsem od začátku věděla konec.
Vím, že tahle kniha sloužila jako inspirace k seriálu. A tvůrci mají můj velký obdiv!!!
Ale jak píšu, mé hodnocení strašně moc ovlivňuje seriál.

11.04.2020 1 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Perfektní kniha. Skoda , že je přehypovaná... A tak jsem měla hodně velká očekávání, která se úplně nedostavila.
Každopádně první věci asi je, že je kniha spíše pro náctileté. Ale i tak mě dokázala okouzkit svoji originalitou.
Tichá Eliza, která je velmi uzavřený člověk s talentem, který dokáže oslovit miliony lidí. To mě naprosto bavilo!
Obdivovala jsem i toleranci rodičů, jak se snaží pochopit Eliz svět.
A nakonec romantická linka s Wallacem mě dostala... V jednu chvilku to vypadalo, že i slzu ukapnu, ale ustala jsem to.
Nejlepší na té knize bylo asi to, že jsem to autorce všechno uvěřila!

09.04.2020 4 z 5

Kruh Kruh Mats Strandberg

Jsem velmi překvapená, jak mě kniha bavila. Propojení problémů pubertálních dětí s čarodějnictvím mě mile překvapil.
Příběh se týká 7 čarodějnic, kdy každý z nich vláčí s sebou psychické problémy. Jako třeba drogy, šikana, utlačovanost, anorexie. Všichni vyrůstají v problémových rodinách, který jim na osobnosti taky nedodavaji... Postupně začnou páchat sebevraždu, kdy je to svedeno na jejich psychické poruchy. Jen kruh čarodějnic tusi, ze to nejsou sebevraždy. Musejí se tedy semknout a přijít na to , co se děje.

09.04.2020 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Hned na začátek musím napsat, že jsem lehce zklamaná. Od mrchožrouta jsem čekala, že to bude víc drsný, že mi z toho bude zle... Ale to se stalo jen jednou a to opravdu málo. Takže na mrchožrouta byl na mě moc lidský...
Každopádně příběhu to nijak neuškodilo. Byl to originální příběh, kdy lidožrout pomáhá FBI s řešením případů. A oni mu naopak za to poskytují oběti k jídlu.
Děj byl napínavý, překvapivý... místy lehce nechutný, ale nijak zvlášť. Nechyběla zde ani lehká romantická linka, která mě velmi bavila. Pavila mě zde ta lehká zvrhlost při myšlení Timotyho. A abych pravdu řekla, bylo mi Timotyho líto a měla jsem chuť ho popostrkovat, aby si konečně zvolil tu lepší cestu.

31.03.2020 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

To byla tak boží kniha. Koukala na mě v knihovně celkem dlouho a já vlastně ani nevím, proč jsem si jí kupovala.
Ale ještě že jsem si jí koupila. Milý příběh o Eleanor a Parkovi. Eleanor je z rozvrácené rodiny a žije se svojí matkou, nevlastním otcem a 4 sourozenci v malém baráčku . Peněz nemají na rozhazování, takže Eleanořin majetek se skládá jen z pár starých panských džínů a košil.
Za to Park pochází z plně funkční rodiny, kde má podporu obou rodičů a nic jim neschází.
Je zajímavé číst, jak si k sobě ten to mladý pár hledá cestu a vzniká první velká láska.
Zároveň se velmi špatně čte o tom, jak je Eleanořina rodina zrovna to, co by mohlo dokázat tuto lásku zničit. A jakým způsobem.
Já jsem knížku hltala od prvních stránek. Hrozně moc mě bavila, byla krásně napsaná. A hezky nás autorka celým příběhem provedla. Za mě jedno velké dobré....

30.03.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc hezky napsaná kniha o rodinné historii. Bála jsem se, že se budu nudit, ale naopak to bylo jednoduše napsané a velmi zajímavě.
Příběh začíná před první světovou válkou, kde nás postupně příběhem provedou tří generace .
Opravdu mě to bavilo, bylo to nenásilné. Zapojilo se zde i dění v té době a zároveň se zde objevuje i láska.
Jediné, co mi trošku vadilo, bylo odskakování v příběhu k jiných osobám, které nebylo nijak odděleno. Takže jste najednou četli plynule o někom jiném. To mi v tom dělalo ze začátku bordel, než jsem si na ten styl psaní zvykla. Nakonec jsem opravdu spokojena a byl to velmi zajímavý příběh. Za mě mnohem lepší jak Hana.

28.03.2020 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Hvězdičku jsem musela dát dolů za porovnaní se začátky téhle série. Kdy mě okouzlila svým tajemnem... To už tenhle díl naprosto postrádá, i kouzlo smyček my zde chybí. Sirotčinec sl. Peregrinové se mi více líbil na začátku.
Ale abych nebyla jen kritická, i tak zde je plno nových věcí. Odhaluje se zde minulost Jacobova dědy. A poznáváme další smyčky... Je to napínavé, doplněné o další fotografie, které mě v knize prostě baví ! A je to velmi čtivé.
Jen se zde obavám, aby se z toho nestala nikdy nekončící série .

25.03.2020 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Z knihy jsem mile překvapená. Celou sérii jsem považovala za brak a nechtěla si ji koupit. Když jsem si jednou z nudy pustila film, tak jsem byla naprosto nadšená a hned jsem si běžela knihy koupit. A jsem za to ráda. Film je totiž opravdu podle knihy. Tak jak je psaný, tak je zfilmovány... včetně myšlenek, pocitů a všeho.... Tím pádem je jasné, že i tahle naprosto odpočinková romanťárna mě dostala.
Bavila mě ta naivita Lary Jean ve světě lásky, ale zase i ta přímočarost, když se snažila zjistit ,jak láska vlastně vypadá.
Oblíbila jsem si úplně všechny postavy.
Takže jo... za mě kniha splnila účel. Konečně jsem se do knihy dokázala začíst a přečíst ji skoro v kuse. A bavila jsem se.

20.03.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velmi se mi líbil styl psaní, který byl rozdělen do několika postav. Ačkoli to bylo ze začátku trochu zmatečné, postupně jsem se chytla.
Příběh je velmi zajímavě psaný. A i když mě kniha zas tak nepřekvapila. Že byl vrah zahradník, na to jsem přišla celkem brzo ( není to spoiler )....
Tak děj rychle utíkal a byl napínavý. Knihu jsem přečetla velmi rychle.
Jen teda ani jedna postava mi nebyla sympatická, ale to snad u knih tohohle žánru ani němá být... když každý zde může být vrah. :D

19.03.2020 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tak tohle byla slabota.... vůbec jsem se nedokázala do příběhu dostat. Přišlo mi to , jako spíše vycpavkovy díl. Nic se v knize až tak nedělo. Vše zásadní se odehrálo převážně na konci.
Za mě se v příběhu věnovalo především romantickým linkám , ale bez té akce... mě moc nebavilo ani to.... Tak snad se to v příštím díle zlepší.

12.03.2020 3 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Kniha se lehce četla. Je to jednohubka ke kávě, která se věnuje migrantům, programování, lhostejnosti k životu.
Já jsem asi úplně nepochopila, co chtěl autor knihou říci. Chvílemi mě spíše rozčilovala... Tak moc nevím, jak se ke knize postavit.
Asi je to za mě kniha, která he zbytečná. A časem si ani nevzpomenu o čem byla. Ale kdo ví. Kolikrát tyhle nic neříkající knihy, se vám zaryjí hlouběji do paměti, než by jste čekali. :-)

12.03.2020 2 z 5

Princezná v utajení Princezná v utajení Connie Glynn

Kniha pro náctileté. Tedy nejsem zrovna cílová skupina.
Každopádně věřím, že kdyby mi bylo 12-14let byla bych z knihy mnohem víc nadšená.
Ale i tak se mi kniha líbila.
Bylo to milé čtení, jednoduché se snahou o napětí.
Mě by se více líbilo, kdyby zde bylo více těch princeznovských povinností. Představovala jsem si trošku Deník princezny, což tohle rozhodně není.
Každopádně milá pohádka, která neurazí a ani nenadchne.

01.03.2020 3 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Knihu jsem celkem dlouho odkládala, jelikož jsem shlédla seriál a tak jsem úplně netušila, co od knihy očekávat.
Nakonec mě kniha, velmi mile překvapila. Odehrává se totiž ještě před dějem, který známe ze seriálu.
Je velmi poutavě napsaná . Takže za mě super ! Čte se naprosto sama.

28.02.2020 4 z 5

První a poslední fitness kniha První a poslední fitness kniha Andrea Mokrejšová

Hezky napsané, ale spíše pro úplné začátečníky. Dobře popsané cviky. A motivováni do zdravějšího stylu života. Ale ani tahle kniha vás k němu nedovede. Přesně, jak píše autorka.... je potřeba si to nejprve srovnat v hlavě.

25.02.2020 3 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

To bylo tak strašně krásné a milé čtení. Ničeho zde nebylo příliš moc a ani málo. Anna a její dcery, jsou naprosto dokonalé postavy. Lily je vtipná ( opravdu to mile pobaví... ty vtipné dětské hlášky) A Chloé zažívá klasickou pubertu, která není až tak přehnaná.
Vlastně čteme celou dobu o tom, jak se tyhle 3 dámy snaží najít si k sobě cestu a držet pohromadě, jako rodina. A proč vlastně nežijí s tátou.
Bylo to krásné, humorné, smutné, romantické, melancholické.
Je to poklidná odpočinková kniha, která vás dokáže hodit do pohody a odvést vaše myšlenky.
Líbil se mi styl psaní. Kdy Lily psala formou deníku a Chloé formou blogu.
Jen jsem teda našla jednu velkou chybu. A to je 2x stejné datum deníku, které mě na chvilku zmátlo, jestli se náhodou nevracíme v době, ale ne. Je to jen chyba a místo 3. dubna , je tam omylem zase 3.březen.
Půl hvězdičky strhávám za ten konec, který se mi zdál lehce unáhlený, jako by byla autorka v koncích a vecpala tam situaci, která tam být nemusela. :)
Takže za mě jo, opravdu si myslím, že kdo hledá klidnou četbu na vypnutí. Tahle je ta správná. :)

24.02.2020 4 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Tahle série se mi hodnotí velmi těžko. U každého dílu jsem měla problém s rozjezdem příběhu. Konkrétně zde jsem se trápila se 160 stranami 5 dní. A i jsem přemýšlela, ze knihu odložim. A pak jsem přečetla 290 stran na jeden zátah, jak to bylo skvělé. To mě na tom hodně mrzí, ty nezáživné začátky. Ale když se tím prokoušet , čeká na Vás skvělý příběh plný napětí. Dokonce i mala romanticka linka se tam vešla. Rozhodně je to velmi originální série, která má čím zaujmout. ????

21.02.2020 4 z 5

Stephen King ve filmu Stephen King ve filmu Ian Nathan

Ani jsem netušila, kolik filmů inspirovanym S. Kinga knih vzniklo. Většinou filmy s námětem z Kingovi tvorby jsou propadaky. Má jen pár opravdu skvělých filmů a seriálů. Seriály se povedly především. Tak jsem se dozvěděla něco zajímavého, jak o Kingovi , tak o filmech a jdu se pustit do těch pár tipů, které jsem v knize získala. ????

20.02.2020 3 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Měla jsem problém se do knihy začíst. Děj se totiž rozjížděl velmi pomalu. Ale nijak to knize neuškodilo. Protože mě ty postavy baví, že mi nevadilo se jim více věnovat.
Každopádně, když se děj rozjel, tak už to stálo rozhodně za to. Prožívala jsme to za každou postavu, do teď jsem se nedokázala rozhodnout na čí straně stojím. Můj největší fanoušek byl asi Callum, měla bych stejný pohled na svět, jako on. :)
A teď rozhodně potřebuji už 3 díl.

16.02.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha mě moc nebavila. Byla velmi jednoduchá, zdlouhavá a chybělo knize napětí. I když je zde vidět snaha o větší zápletku, tak se za mě bohužel nedostavila. Jak to dopadne jsem věděla už od začátku, jen mi chybělo proč. A to mě zklamalo nakonec nejvíc... no nic. Snaha se cení, alespoň že se to lehce četlo.

11.02.2020 2 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

U této knihy jsem byla na rozpacích s hodnocením. Není to kniha , která ve vás zanechá větší dojem. Taky je to klasická young adult, ze kterého jsem vyrostla před pár lety.
Ale kniha se četla tak lehce. Ty krátké kapitoly jsou rozhodně super! Hrozně ráda jsem se k příběhu vracela . A nakonec jsem si to moc oblíbila. A těším se na pokračování. Snad se víc dozvím o tajné skupině, která bojuje za lepší život pro Dreky.

08.02.2020 4 z 5