Andynka Andynka komentáře u knih

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Na tohle pokračování jsem se těšila vůbec nejvíc. A nakonec pro mě bylo zklamáním.
Kdyby autorka utvořila Zpátky z Afriky i s tímhle do jedné knihy a od sud vzala jen ty zajímavé údaje , jako je shledání s její rodinou. Bohatě by to stačilo.
I když je zajímavé se dozvědět, že i po 14 letech neudělali v Africe až tak velké pokroky. A že zároveň zvyky místních kmenů zanikají. Obdivuji, jaké vztahy k sobě všichni udržují a rozhodně pro mě bylo zajímavé, jak to bude vypadat po 14 letech. Ale co se týče natáčení filmu a podobných věcí. Klidně bych si to přečetla v novinách, jako článek. Ale ne na několika stránkách v knize. Pro mě ze 170 stran bylo záživných asi tak 50. Což je škoda stránek.

05.02.2020 2 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Jsem ráda, že jsem se do pokračování pustila po několika letech od čtení prvního dílu. Je zde totiž plno vzpomínek na Keňu a tak se mi vše krásně oživilo a bylo pro mě znovu zajímavé.
Jsem ráda, že autorka napsala pokračování, jaké to pro ní a její dceru bylo se začlenit zpět do moderní civilaze. Jak zvládla ustát různé problémy. Začlenění míšence mezi bílé lidi. Dříve se to tu tolik nevidělo.
A hlavně, jak vše zvládla jako samoživitelka. Myslím, že to hodně ženám dodalo odvahu.
Za mě bych tomu vytkla ten sluníčkový nádech. Přijde mi, že autorka příběhu vypsala spíše ty pozitivnější věci v životě a její klidnější přístup.
Ano, oproti Africe to pro ní nebyly až takové potíže. Ale přeci jenom každý známe, že přijdou i zoufalé situace a ty mě tady chyběly...
Po pár stránkách mi to sluníčkové vyprávění lezlo prostě krkem.

05.02.2020 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kniha mě zaujala obálkou .
Při čtení jsem byla nadšená z krátkých kapitol. Díky ním vám děj opravdu lehce ubíhá.
Velmi oceňuji, že nám autor knihy dál více variant na vraha. A i když jsem si vraha dala do 3 mých adeptů. Stejně jsem kolikrát váhala, že to tak možná nebude.
Nejvíc se totiž povedlo autorovi, odvést vaší pozornost od vraha. Většinou jste si až po hodně kapitolách řekli: A jooo, na tuhle postavu už jsem zapomněla. Tak možná, že zrovna on je ten vrah. A o to víc mě to bavilo.
Za co strhávám hvězdičku, je rozhodně romantická linka, která mě tam nebavila. A přišla mi přímo vynucená....
Každopádně shrnuto, konečně kniha, která si udržela moji plnou pozornost a byla plná děje !

01.02.2020 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Kniha mě velmi mile překvapila. Jak jsem jedničku docela protrpěla, tak tady se mi to rozhodně nestalo.
Spojit vymyšlený svět se světem lidí, byl za mě dokonalý nápad. Alespoň v tomhle příběhu se to opravdu povedlo.
Hirky boj v novém světě a její uvažování mě taky moc bavilo.
Celkově tuhle knihu hodnotím velmi kladně, trošku jsem postrádala více romantické linky, ale dá se to bez ní přežít. Tak snad poslední kniha dosáhne 5* .

28.01.2020 4 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Tohle byl přehmat. Je to poezie pro mládež. Pro mě to nemělo žádnou hloubku. Bylo mi líto těch prázdných stránek. Myslím si, že je to poezie, která potěší, když se Vám jednou za čas objeví třeba na sociálních stránkách, ale takhle jako soubor básní mi to přišlo zbytečné. Nějak si nedokážu vysvětlit to vysoké hodnocení ? Jestli je to opravdu tím, že to přečetlo hodně náctiletých ? :)

24.01.2020 1 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha pojednávající o stále častějším problémem i u nás a to je početí dítěte. I kolem mě vnímám, pro kolik párů je to problém. Bylo mi tedy toto téma velmi blízké a o to víc me zasáhlo. Skvěle napsané! Plné emocí.
Řekla bych ,že je to téma pro starší. Alespoň u mě se autorka trefila přesně.

22.01.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Když jsem začínala tuto knihu číst, byla jsem hrozně zklamaná.
Neseděl mi styl psaní, tím pádem, když není dobře napsaný román, kde už prostě víte, jak to bude dál, tak je to za mě průšvih. Chvíli jsem chtěla knihu i odložit.
Ale nakonec jsem to překonala a posledních 100 stran jsem si naprosto užila! Nakonec jsem si na styl psaní zvykla a dokonce se mi i zalíbil. A ke konci mě kniha vtahla do děje a nemohla jsem přestat číst, jak to bylo krásně romantické! Je to oddechové čtení. Od knihy jsem nakonec dostala vše, co jsem si přála. Rozhodně doporučuji, i přes ten horší začátek. :-)

18.01.2020 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tohle byla pecka ! Zatím se to stává pro mě nejoblíbenějším dílem z této série ( a jako teda já si to říkám po přečtení každého dílu... ale tak svědčí to o tom, že je tahle série lepší a lepší ! Naprosto jsem si oblíbila všechny hlavní postavy. A možná je to tím, že nikdy nevíte od kud na vás vyběhne podraz, kdo koho zradí a naopak, kdo komu pomůže.
Hrozně moc se mi líbí, že vás autorka nechá, celý příběh napnutý, protože málo kdy jde příběh , tak jak vy si představujete. A to je prostě pecka !
Skvěle propracované a ani mi nevadí , že to jsou šílené bichle. Každá stránka totiž stojí za to !

14.01.2020 5 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Ramin Zahed

Tyhle knihy jsou vážně povedený. Pořád se mi zdálo, že je to blbost za kterou bych neutrácela. Ale pak jsem si je nechala nadělil pod stromecek a nechápala, jak jsem jimi mohla opovrhovat. Jsou tak do detailů promyšlené. Jsem z nich nadšená.

06.01.2020 5 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Tamařino souhvězdí je moc hezky napsaná kniha. Líbí se mi i styl jakým je psaná.
Je to milý a dojemný příběh ( i když mě k slzám tedy nedohnal a to jsem bulík ).
Rozhodně je to originální příběh, který jsem ještě nečetla. A Anna Musilová píše tak čtivě, že se to čte vlastne úplně samo.

06.01.2020 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

I když jsem to nečekala, tak mi ukápla slza. Je to zase trochu jiný příběh. A určitě ne špatný. Naopak je velmi dojemny a milý. Jednoduchý, oddechový, ale nenechá vás knihu odložit. Protože to prostě Colleen umí! Umí vás vtáhnout do příběhu a už nepustit.

30.12.2019 4 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Nečekala jsem od knihy nic světoborného. Většinou doplňkové knihy k filmům jsou predražené a o ničem. Ale tahle se vážně povedla! Tolik rekvizit k filmům, které jsou součástí knihy... to je dokonalost. Dozvěděla jsem se pár zajímavých novinek o natáčení a rozněžňovala jsem se znovu nad návratem do dokonalého HP světa.

26.12.2019 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Kniha, která zaujme anotací, ale zklame Vás. Nebo alespoň mě zklamala. Tak zajímavý nápad na příběh autoři rychle pohřbili. Hlavní hrdinka mě naprosto rozčilovala.... romantika, která tam má být, tak nepůsobí vůbec romanticky.
Je pravda, že už věkově do téhle kategorie rozhodně nezapadám. Asi by mi muselo být tak 12-15 let.
Ale i ve svém věku, ráda čtu knihy pro mladší, ale tohle se bohužel nepovedlo....

26.12.2019 2 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Tato kniha se u mě zařadí mezi mé nejlepší knihy na Vánoce, ke kterým se ráda vracím. :-)
Pokud se potrebujete Vánočně naladit. Tohle je to pravé!
Vánoční atmosféra z toho naprosto stříká a já bych si moc přála, abych se takového tábora mohla účastnit. Je dobrý, když jsou tu lidi, kteří stále věří v ducha Vánoc.

23.12.2019 5 z 5

Osud Osud Aprilynne Pike

Krásné uzavření celé série. Kniha se napojuje rovnou na druhý díl. Proto je kniha tak krátká. Ale mě se to moc líbilo. Byli zde překvapivá místa, někdy to bylo moc nadnesene. Ale v dětské knize, proč ne. :-) Každopádně hvězdičku navíc jsem musela dát za ten dodatek, tedy uzavření série. To bylo po přečtení vší té naivity to nejreálnější. To se mě opravdu dotklo u srdce a zlepšilo pohled na celou sérii.

17.12.2019 4 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Moc milá, vánoční romantika. Tahle Vánoční kniha se mi zatím líbila nejvíc. Splnila má očekávání. Je to nenáročné čtení, které před Vánoci vyhledávám. :)

12.12.2019 3 z 5

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

Kniha spíše pro mladší. Je psaná velmi jednoduše ( kromě jmen). Což mě, jako starší osobu zaráželo. Na to, v jaké době se to odehrává , mají mluvu velmi moderní. :-D Každopádně je to velmi zajímavý příběh a těším se na pokračování. Jen bych tu knihu doporučila spíše dětem okolo 13 let. :-)

11.12.2019 3 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Z celé edice Vánočních příběhů, je tenhle nejhorší. Naprosto kniha postrádá jiskru, ten zápal. Je to šíleně naivní a nereálné.... A když už to autorka přepískla, tak jsem od knihy čekala alespoň to kouzlo příběhu. Romantická linka šílená, Londýn ještě horší.... No... na Vánoce mě to rozhodně nenaladilo. :D

03.12.2019 2 z 5

Iluze Iluze Aprilynne Pike

Tahle je série je prostě milá. V tomhle díle jsme se toho moc nového o Florelach nedozvěděli, což mě docela mrzí . Větší část knihy je věnována problémům s láskou. Do koho je tedy Laurel zamilovaná... A jak kluci David a Tam bojují o její srdce.
Zároveň tedy v pozadí probíhá spiknutí trollu, které se snaží vyřešit.
Škoda, že se kniha nevěnuje víc říši Florel. Dost mi to v tomhle díle chybělo. ????‍♀️ Avalon mě zajímá nejvíc, ale zůstává pro mě stále tajemstvím.

30.11.2019 3 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

3 hvězdičky jsou za poděkování, že jsem se mohla zase na čas vrátit do tohohle skvělého světa. Ale jinak... jinak to za mě je zbytečná kniha. Budiž první příběh se mi vážně líbil, druhý slabší a poslední zbytečný.
Příběhy jsou pěkně napsané, je to čtivé . A rozhodně vás to naláká na další knihu. Tak doufám, že se nějaké dočkáme. :-)

25.11.2019 3 z 5