Andynka Andynka komentáře u knih

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

To bylo krasneeee. Tyhle krátké příběhy mě moc bavilo číst. A nejkrásnější byl samozřejmě ten poslední, kde se krásně završil celý příběh měsíčních kronik.

15.09.2019 4 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Louisa May Alcott

Hezké početní. Kdyby mi bylo alespoň o 10 let méně, věřím že bych se k této knize několikrát i ráda vracela. Je lehce poucna, moudra. Je to prostě milé početní pro mladší dívky.

12.09.2019 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Gemina se mi moc líbila. Moc se mi líbí, jak je děj propletený. I když už zde nebyl takový šok, když nastal zvrat. Protože ho po přečtení Ilumina, tak nějak očekáváte. Ale kdyby tam nebyl, tak by příběh nebyl tak dobrý. Ale kam to může vést, to tedy nevím. Ale moc se na to dobrodružství těším.

09.09.2019 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Hodně tuto knihu porovnávám se seriálem. A mohu říct, že se oboje moc povedlo. Dokonce si troufám tvrdit, že seriál to udělal ještě víc napínavé a dotáhnul ty detaily a podrobnosti, které už v knize nenajdete.
Každopádně i kniha se mi četla velmi dobře. A nutila mě v ní stále pokračovat, i když jsem věděla, jak to dopadne.

04.09.2019 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl mi přišel trochu, jako vycpávkový. A tohoto názoru jsem se držela téměř až do konce. Ale pak se to celé zvrtlo, ja byla překvapená a napnutá. Nemohla jsem přestat číst... a byla to prostě jízda. Jen je škoda, ze se to týkalo až posledních 100 stran.

29.08.2019 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Starý, dobrý King. Strašidelné, napínavé. Nebojí se seznámit Vás důkladně s postavou a pak Vám ji zabít. Rozhodně Vám tedy dokáže zase vyrazit dech. Ostrov Duma Key se zařadil do mých nej od S. Kinga.
Jsem ráda, že jsem knihu sehnala. Ale na těch starších vydání mi vadí ty tenké, zářivě bílé papíry s malým textem. Tedy se to čte trochu náročněji. Ale alespoň Vám nic neuteče z příběhu. :-)

25.08.2019 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Naprosto nechápu, jak to autorka dělá... Ale u každé knihy, vezme mé srdce a rozcupuje ho na tisíc kousků, stejně jako hlavním hrdinům. Další kniha od Colleen, která mě nenechala spát a musela jsem ji dočíst. Tyhle příběhy, které Vás prostě chytnou za srdce a nepustí zbožnuju. A tahle kniha má ještě jako bonus písničky. A ty to krásně doladily.

14.08.2019 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Kniha se mi líbila o trochu víc, jak zimní lidé. Ale bohužel, jsem se dočkala i zde menšího zklamání. Ač byl příběh od začátku napínavý a vy jste prostě nemohli přestat číst, protože jste potřebovali vědět , jak to dopadne. Tak ten konec... au, ten jak u knihy Zimní lidé, tak zde byl přehnaný, a přitažený za vlasy...Je to škoda. Proto jsem musela sundat hvězdičku z hodnocení.

11.08.2019 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Jediné štěstí, že autorka píše tak čtivě. Jinak je to zbytečná kniha . Plno věcí jste si mohli vydedukovat z předešlých knih. Ale ta romantická linka byla trochu zajímavá. Každopádně bych se bez knihy obešla.

08.08.2019 3 z 5

My Fair sukuba My Fair sukuba Jill Myles

Jsem ráda, že tímhle pro mě série skončila. Bylo to velmi čtivé. Velmi se mi líbili mužské postavy. Tam se fantazií nešetřilo. A bylo tomu tak u celého příběhu, který ale díky tomu byl prostě přitažený za vlasy. :-/

08.08.2019 2 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha, která děsí svou tloušťkou. Ale příběh, který se v ní ukrývá musí nalákat všechny. Je to vážně skvělé, překvapivé a velmi napínavé. I když jsem ze začátku protáčela oči, nad volnými stránkami. Nakonec jsem přišla na to, že to vlastně dokonale doplňuje celý příběh a dodává tomu na dramatičnosti. Libil se mi styl psaní, že to bylo formou zápisu, hlášení, deníků, hovorů. Opravdu dokonale promyšlený.

04.08.2019 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tohle byla jízda! Pouštěla jsem se do knihy s velkými rozpaky. Je hodně chvalená. A já jsem většinou zklamaná pak z knihy, jelikož mám velká očekávání. A tady v teto knihy to má očekávání ještě předčilo! Příběh hrozně rychle utekl, ty intriky... ta promyšlenost příběhu. Sympatické postavy. Jsem vážně nadšená . A mám velkou radost, že mě doma čeká ještě plno dalších knih k této sérii a doufám, že se brzo dozvím více o zapomenuté magii. Jediné, co mi trochu kazilo čtení je, že v textu bylo hodně překlepů. Tak snad si na to dali u dalších dílů větší pozor.

31.07.2019 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

No sláva !! Tohle jsem očekávala, už když jsem šla číst Mléko a med. Je zde vidět dospívání u autorky. Už to nejsou takové ty přehnané , nebo naivní názory.
Moc se mi to líbilo, jak do toho dala autorka svou duši.
Nechala nás nahlédnout do jejího nitra. Ukázala nám svoji bolest, ale zároveň touhu se nevzdávat a žít život dál.
Moc se mi líbila i poezie o tom, jak těžké je pro její rodinu se začlenit do nové komunity a podobně.
Celou poezii nám doplňují ilustrace od samotné autorky, který to hezky celé podtrhnou.
Přečetla jsem to hezky pomalu a téměř vše si vychutnala.

26.07.2019 4 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Hodnotím zde pouze vzhled knihy. Ten je dokonalý... text tam téměř žádný není a ani nestojí moc za to. Ale prohlížet si knihu mohu pořád dokola.

25.07.2019 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Tohle byla dokonalá romantika na léto. Ten nápad ze se děj odehrává v paralelních světech. To je vážně originální. A mě až trochu bolí srdce, jak to bylo dojemné a plné naděje, že i když je Vám nejhůř, vždy se můžete zvednout ze dna a jít si za svými sny. Stačí jen chtít. Doporučuji všemi deseti.

25.07.2019 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Tak to nebylo dobré. U téhle knihy jsem věčně protáčela oči. Věčně se opakující témata, žádný posun do předu. Hlavní hrdinka mě svojí sebekritikou a sobeckostí přímo vytáčela. Nebýt známých postav, na které jsem se těšila, tak knihu snad ani nedočtu. I když závěr to trošku vylepšil. Ten byl krásně dojemný. Ale klidne bych bez této knihy mohla žít dál. ????‍♀️

24.07.2019 2 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Další příběh od Kinga, který vypadá jako nudný. Ale mistr z něj dokáže vytáhnout to nejlepší ( nejděsivější ) . Kniha byla velmi čtivá, děsivá a depresivní. Nejvíc mě asi překvapil takový konec. To se moc u Kingovek nevidí. A druhá věc je propojení děje s Dolores. Za mě rozhodně spokojenost.

23.07.2019 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Mad hodnocením všech kniz z téhle série, hodně dlouho přemýšlím. Už nejsem věková kategorie, ale přesto mě to baví. Jen to má pro mě více hluchých míst, ze kterých bych , jako mladším čtenářka byla nadšená. Ale je to akční. Napínavé, jen to překvapení tomu chybí. A ta jednoduchá romantická linka... no... z té jsem už taky vyrostla. :-) Ale jako celek, krásné zpracování se Sněhurkou, Karkulkou, Popelkou... to se moc povedlo.

14.07.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tohle bylo pro mě překvapení. Čtivé od prvních stránek. A nejvíc jsem překvapená, jak někdo dokáže psát příběh o 13 leté holce, tak čtivě. Že si dokonce tu hlavní postavu oblíbíte. 13 letý Ilan je naprosto dokonale ztvárněn a jeho poznávání života mě prostě baví.

08.07.2019 4 z 5

Sukuby to rády horké Sukuby to rády horké Jill Myles

Rozhodně lepší jak první díl. Bylo to napínavější . Poznali jsme více svět. Více romantiky a více sexu. A hlavní hrdinka přestává být tak ufnukaná, i když mi stále připadá sobecká.

02.07.2019 3 z 5