Andynka Andynka komentáře u knih

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Oproti autorčině prvotině Za zavřenými dveřmi... tohle bylo mnohem lepší ! I když jsem po přečtení čtvrtky knihy tušila, kdo je kdo.... I tak mě to vůbec nedoradilo od čtení. Bylo napínavé, konec byl moc hezky napsaný... dokonce až dojemný. Takže za mě vážně super. Přečteno jedním dechem. A autorka se vážně zdokonaluje. :)

16.04.2019 4 z 5

Miluji tě k zbláznění Miluji tě k zbláznění Andrews McMeel

Sbírka citátů pro romantiky. Nic extra... ale je to milé čtení.

14.04.2019 3 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Fajn početní. Není to náročne čtení. Je zde docela znat, že knihu nepsal sám King. Ale samozřejmě kniha se odehrává v Main - Castle Rock. Surovost tomu taky nechybí. Ale je to spíše děsivá pohádka, která se přesně hodí, do proprseneho odpoledne.

14.04.2019 4 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Ani třetí díl nezklamal. Byl plný zvratů, napětí, taktizování. Text byl stejně jako v předchozích dílech psán formou rozhovorů a deníkových záznamů. Prostě skvělé zakončení celé série.

14.04.2019 5 z 5

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

Dočteno. Bylo to příjemné zakončení celé série. Ale rozhodně u mě vede druhý díl. Tohle už byla zase trochu slabota. Příběh postrádal ten sexuální nádech, bylo to spíše deprimující. Číst, jak vás dokáže sláva dostat na dno. Ale joo. Jsem ráda, že jsem si celou sérii přečetla.

09.04.2019 3 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Velmi chvalena kniha, ale za mě je prechvalena. Zdlouhavý děj... téměř nic se tam neděje. Žádné překvapení... Kniha je krásně zpracovaná, ale děj průměrný. Líbili se mi ty intriky v příběhu a charakteristiky postav. A docela se těším i na další díl. Ale taková pecka, jak všichni tvrdí... to určitě není.

07.04.2019 3 z 5

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

Po prvním díle, jsem se do dalších pouštět nechtěla. Ale jelikož je to útlá kniha, řekla jsem si, že tomu dám ještě šanci. A jsem ráda, že jsem to udělala. Tohle bylo mnohem zábavnější a ctivejsi než první díl. Pořád je to naprosto oddychove čtení, ale to se mi hodilo. Jsem nadšená.

29.03.2019 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

I když hned vytušíte, jak děj bude pokračovat, kdo je kdo a tak. Nevadí Vám to, protože je to skvěle napsaný. Oblíbila jsem si postavy v knize. A pro mě milé překvapení, že je to retelling na Popelku. :)

27.03.2019 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Myslela jsem si, ze tento příběh vychvalili hlavně známé od autorky. Ale ne, ta kniha si to vážně zaslouží. Běhal mi mráz po zádech. Moc se mi líbilo prolínání minulosti s přítomností. Napínavé to zas tak moc nebylo, jelikoz od začátku Vás příběh nevadí ke všem odhalenim. Ale to vůbec na příběhu dramatičnosti neubírá. Co mi ale hrozně vadilo, bylo grafické zpracování knihy. Špatně se mi kniha četla, jak bylo vše nahustene na sobě, občas mi dělalo problém se přepnout díky tomu do doby, ve které byla dána kapitola psaná. A jediné, co bych asi vytkla příběhu, je na mě docela jednoduchý konec. Jakoby po celém obsahlem deji, chtěla mít autorka už konec, co nejrychleji za sebou. Jinak, za mě jedna z hodně dobrých duchařin. :-)

24.03.2019 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Bezvadný, temný příběh, který mě bavil hned od začátku až do konce. Jen je škoda, že se už nedozvím, co bylo to zlo zač. Ale zase alespoň v knize zůstává to tajemno po celý příběh.

22.03.2019 4 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

To bylo tak krásně dojemný. Příběh, u kterého je vám od začátku jasné, že nedopadne dobře, ale i tak doufáte. Krásně napsaný, líbilo se mi prolínání příběhů dalších osob, který třeba ani nemusí umřít.
Příběh krásně ubíhal, i když si přejete , aby se dal zastavit.

20.03.2019 5 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Tohle bylo pro mě trápení. Do půlky knihy, jsem protacela očima. Na to, že hlavní hrdince má být 33, její chování tomu rozhodně neodpovídalo. A myšlenky už vůbec ne. Ke konci se to celkem srovnalo. Tak jsem to dočetla, ale další díly pravděpodobně nezvládnu.

18.03.2019 2 z 5

Hilda a pidilidi Hilda a pidilidi Stephen Davies

To bylo taaak milé čtení. Moc zajímavý svět. Nejde si tu knihu neoblibit. :-)

18.03.2019 5 z 5

Jsem ráda, že jsem první viděla film. Protože jinak by Mlok byl obyčejný chlap, který má rád zvířata. Jinak scénář a film jsou úplně stejné, ale za přečtení to rozhodně stojí. :-)

13.03.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Wow. Miluji ty překvapivé konce, kdy si říkám, že mě už nemá , co překvapit. A ono ejhle. :-)
Ale neřekla bych, že je druhý díl mnohem lepší , jak první. Pro mě jsou oba stejné. Tady prožíváme romantiku většinu dílu a až ke konci se začne pořádně něco dít. A to si vemte, že kniha ma přes 600 stran. Ale celkově jsem si ten svět a postavy zamilovala.

13.03.2019 4 z 5

Místy to bylo depresivní, drsný,smutný, krutě pravdivý, cynický, ironický, ženský, dojemný, romantický, milý, feministický. Tahle poezie mě opravdu oslovila a dotkla se mě. Vím s jistotou, že se k ní ráda vrátím. Nebyla hrubá, násilná... Moc se mi líbila ta přirovnání a názve básní, které vždy byly tvrdě pravdivé. Hezky zpracované.

09.03.2019 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Pár dobrých hlášek se v knize určitě najde. Ale jinak, kdyby vydali jen menší brožuru, tak by udělali lépe. Je škoda, že je to roztahane na tolika stránkách a to téměř prázdných. A fotky by jsem vyřadila úplně.

04.03.2019 2 z 5

Měla jsem velký problém se u knihy soustředit. Občas se tam vyskytovaly neobvyklé názvy. Takže jste se opravdu museli soustředit, aby vám neunikla pointa povídky.

01.03.2019 3 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Super sbírka povídek. Jen jsem byla lehce zklamaná, že mám přečteno Mrtví se někdy vracejí a všechny povídky z této knihy, najdete v Noční směně.
Ale jinak si myslím, že jedny z lepších povídek od Kinga !

27.02.2019 5 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Velmi zajímavý nápad na příběh. Bylo to krásný, dojemný, smutný, romantický. Od všeho něco, ale mě zde chybělo něco, co by mě blíže oslovilo. Aby me to chytlo za srdce. Postradalo to šťávu.

25.02.2019 3 z 5