Andynka Andynka komentáře u knih

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Ta krásná obálka s boží červenou ořízkou, mě dokonale nalákala na přečtení, že se naladím na vánoce.
Ale teda po přečtení se to rozhodně nestalo. Jsem ráda, že jsem po ní sáhla , jako první a další vánoční knihy mi snad splní to, co od vánočních knih čekám.
Tahle kniha mě spíše uvedla do deprese.
Každý příběh je svým způsobem smutný a některé tak i končí.
Přišlo mi, jak kdyby ani jeden z autorů povídek nevěřil, že Vánoce mohou mít své kouzlo, aniž by si lidi navzájem ubližovali. No brrr....
I když to bylo svým způsobem zajímavé, protože tohle by jste nečekali. Tak pro mě tedy ne moc na vánoce.
Tím samozřejmě neshazuji, že by ty povídky byly špatné. Některé povídky byly lepší , jiné horší. Každá byla originální a jsem vděčná, že alespoň na konec si zvolili povídku od Kláry Novákové, která to celé hezky uzavřela.
Pro příště vím, že si tuhle knihu přečtu klidně na podzim a už od ní nebudu nic čekat.
Jinak kniha je velmi krásně zpracovaná, kromě již zmíněné obálky a ořízky , najdete zde i krásné ilustrace a vždy vám před začátkem příběhu představí autora. Tímhle směrem se kniha opravdu povedla !

30.11.2020 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Na novou Colleen jsem se moc těšila. Ale to, co jsem si přečetla v nové knize mě teda moc neuchvátilo.
Kniha, která popisuje rodinnou tragédii a vy sledujete , jak se s tím členové rodiny vypořádávají.
Dále zde máme více romantických linek.
Ale pro mě... to nebyla Colleen, kde je její originalita ? Kde jsou její příběhy, u kterých jsem se občas nemohla ani nadechnout, jak mě bolelo srdce ? Nebo napětím, které jsem při čtení prožívala ?
Tohle byla nuda!
Nic moc nápaditého a tak nějak méně prožité... odpočinková kniha.
Nejvíc mi asi knihu narušovaly ty tuctové romantické linky...
No jsem zklamaná. Poprvé a snad naposled.
Krásná obálka, jednoduchá četba, která po sobě nic nezanechá, jako u ostatních knih od Colleen Hoover.

28.11.2020 3 z 5

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

Další super díl.
Je to tak skvěle napsané, že se to čte prostě samo. A baví mě každá věta, která je v knize napsaná.
Nejde nezbožnovat celou vlčí smečku. A fandit Mercedes a Adamovi.
Každou knihou jsem překvapená, že přijde něco nového, něco nápaditého. A hlavně ( co já mám ráda ) vždy něco trochu pohádkového.
Je tedy už trošku ohrané, že v každé knize skončí Mercedes naprosto dobitá a přesto v pořádku. Ale chlácholím se, že víc by mi vadilo, kdyby byla bez zranění.
A co je u mě velké plus u knih, že i když jste čtetli předešlé díly před hodně dlouhou dobou. Tak kniha vás ihned vrátí do děje, kde jste skončili.

25.11.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Uf, tak to mi dalo zabrat.
s autorkou mám celkem problém, některé knihy se mi líbí a některé jsou pro mě slabota.
U téhle se mi to hůře hodnotí, protože jsem poprvé zvolila možnost audioknihy a už bych to nikdy neudělala.
Příběh byl napínavý, správně zamotaný a měl překvapující zvraty.
Rozhodně si plánuji knihu i přečíst, i když jsem si zkazila audioknihou momenty překvapení.
Za mě rozhodně stojí za přečtení! Myslím, že budete taky překvapeni, i když zde není moc postav, aby bylo těžké uhádnout , kdo je kdo, tak i tak vás to překvapí.

25.11.2020 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak tohle bylo trochu něco jiného, než jsem od autora zvyklá.
Hodně mě bavilo, že to bylo inspirovaný skutečností, což samozřejmě případu dodávalo ještě větší brutalitu.
Ale já mám asi ráda, jeho "smyšlené" příběhy, kdy jsem napnutá až do konce, kdo je kdo... a co se ještě stane a kam až může brutalita zajít.
Tohle pro mě bylo moc průhledné a už od začátku mi bylo jasné kam to směřuje. A i když bylo opravdu zajímavé vidět, jak někdo dokáže ovládat i detektiva Huntera, tak mě zde chyběla ta jeho inteligence v řešení případů.
Každopádně to rozhodně nekritizuji, protože jsem zase dostala knihu, která mě bavila a byla jiná než ty předešlé. Tedy stále nepřišla žádná nuda z četby, ba naopak se pořád dozvídám něco nového. Jen se zase těším k příběhům kdy pan Carter nechá volnou uzdu své fantazii a zase mě něčím překvapí.

24.11.2020 4 z 5

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Milá dětská kniha.
Ani pokračování nezklamalo. Je zde vidět velká fantazie.
Do příběhu se vracíme po roce, kdy si Jenny zvyká na svou novou roli princezny a Septimus se zaučuje jako čaroděj.
Líbilo se mi, že se postavy vyvíjejí. A v této knize bylo i dost temnoty, což mě mile překvapilo a dodalo to knize tu správnou atmosféru.
Tak snad mě takhle mile překvapí i další díly.

20.11.2020 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Už dlouho jsem nečetla takhle super oddechovou knihu.
Ač má kniha přes 500 stran, tak jsem ji přečetla skoro na jeden zátah. A nemohla jsem ji odložit.
Kniha pojednává o Tess, která je slušnačka, život už má nalajnovaný až do důchodu. Ve škole je jedna z nejlepších má skvělého přítele.
Když ale nastoupí na vysokou školu a potká tam novou partu lidí, kteří jsou jiní. Mají tetování, piercingy ... a milují večírky. Život Tess se tím změní.
I když to není úplně originální příběh, určitě jste už něco podobného četli... tak i tak mě kniha bavila. Byla plná emocí a to mám ráda. Je čtivě psaná a to je rozhodně také velké plus.
Za mě skvělá oddechovka, u které se nenudíte. Jen ten konec mohl být asi víc dramatický. :D

16.11.2020 3 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Joe Hill jde opravdu ve šlépějích svého otce. I zde jde poznat Kingovský styl. Což mi chvilku vadilo, protože Kinga jsem si na čtení nevzala.
Nakonec jsem si na to nějak zvykla a užila si novely.
Některé jsou slabší a byla jsem ráda, že je to jen krátká novela a nemusím ji číst na více stranách.
Nejvíc se mi asi líbila poslední, která pozvedla i celé hodnocení knihy.

12.11.2020 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Autorka má vážně talent.
Celou knihu jsem žrala, jako by to opravdu všechno mohla být pravda. A nakonec mi bylo líto, že to byla jen autorčina fantazie. Protože jsem si sama přála být na koncertě skupiny Daisy Jones & The Six.
Už jen formát, jak je kniha psaná je pecka. Je psaná formou rozhovorů a skvěle na sebe navazují a neruší vám to dějovou linku.
Je to procítěné, je to milé , je to skutečně neskutečné... plné vztahu, drog , alkoholu a hudby.
Já jsem nadšená a plná příběhu.
tahle kniha si mě omotala kolem prstů.

06.11.2020 5 z 5

Srdeční záležitost Srdeční záležitost Charlotte Valandrey

Ke čtení této knihy jsem přistupovala skepticky.
Číst autobiografické dílo herečky, kterou ani neznám bylo divné. A moc jsem ani nevěřila, že mě to zaujme.
Ale zase jsem byla mile překvapená. A knihu jsem zhltla skoro na jeden zátah.
Autorka píše o svém životě, kdy od 17 let bojuje s HIV a ve 30 letech podstoupila transplantaci srdce.
Bylo to zajímavé čtení. Jen to za mě bylo napsané s takovým nadhledem nad situací. Který zabil upřímnost vážné situace.
Ale beru, že autorka má ráda život a tak to i napsala.
Ja tomu bohužel až tak moc nevěřila.

06.11.2020 3 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Závěrečný díl duologie. A opět nezklamal.
Vůbec jsem nevěřila tomu, že autorka dokáže sérii dobře ukončit na 461 stranách, když jsme vlastně v prvním díle skončili velkou akcí a zde to pokračuje. Ale má vážně talent!
A i když má i tento díl krátké kapitoly. Jí se podařilo napsat vše, co jste k příběhu potřebovali a ještě pár drobností navíc.
Super čtení, rychlé a jednoduché. Autorka se zde nezabývá
zbytečnostmi a tak vám kniha velmi rychle uteče.
I v této knize nám zůstává prostředí cirkusu a společnost rozdělená na Dreky a čisté. Naopak nás ještě víc zasvěcuje do drekovské společnosti. Jak to u nich chodí a jak žijí.
Jsem ale hodně zvědavá, jestli to autorka opravdu už nechá ukončené.
Protože epilog knihy by mohl naznačovat, že by příběh mohl znovu pokračovat. I když si myslím, že by jsme se tím dostali do kruhu a příběh by neměl konce...
Ale kdo ví. Třeba si to autorka nechala jen jako zadní vrátka.

03.11.2020 4 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Nemohu se rozhodnout, jak knihu hodnotit.
Byl to moc krásný příběh, který byl dojemný.
Ale za mě to nebylo tak poutavě napsaný, abych si ho dokázala naplno užít.
Prolínají se zde dvě dějové linky - minulost a přítomnost.
Takže je za mě fajn, že se vám příběh odkrývá postupně a tím pádem vás to nutí číst dál, protože chcete vědět, co se dělo s hlavní hrdinkou, co jí vedlo k tomu být tím, kým teď je.
Ale jak jsem psala... mě ve psaní chyběla jiskra, která by mě donutila ten příběh opravdu prožívat. Pak bych i věřila, že by mi ukápla slza.... protože to byl vážně dobrý příběh.... ale bohužel. Takhle si myslím, že se mi zařadí jen do knih přečteno a časem už nebudu vědět, o čem kniha byla. Škoda.

26.10.2020 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Já jsem z této knihy zklamaná.
Po přečtení si myslím, že se fantasy nemá míchat s realitou... prostě to za mě nejde do hlavy. Nelíbili se mi moc schopnosti meta lidí, mám raději, když se v takovém případě upustí víc uzda fantazii.
Takhle mi to přišlo moc uškrcený. I když zase originální, ale za jakou cenu ?
Hlavní hrdinka mě naprosto nebavila.... chybělo mi zde vysvětlení proč, nebo jak vlastně meta lidi pořádně vznikli ?

Co se mi na knize ale líbil je docela fajn příběh, kdy někdo zneužívá svých schopností.... Ale vlastně mu stačí umět jen dobře si pohrát s lidskou myslí a schopnosti jsou k tomu už jen bonus. Jo, to musím uznat, že mě přimělo, abych knihu přečetla.
A teď teda jen můj osobní problém. Kdo zná Flashe ( seriál), tak určitě ví, že se v seriálu objevují meta lidi. Tím pádem, když se autor snažil být tak moc originální mi pak vadil ten název meta lidi. Ale to je opravdu jen můj osobní problém. :D
Takže za mě by v knize mohlo být využito více fantazie a děj se odehrávat jinde, než v Praze.... mě to prostě drásá .

26.10.2020 3 z 5

Nechápu, jak to dokáže Nechápu, jak to dokáže Allison Pearson

Milá kniha, která neurazí.
Kniha je celá o matce dvou dětí, která je ale workoholik. Snaží se práci a rodinu nějak skloubit dohromady. A to hlavně v době, kdy pořád muži byli považováni za hlavní živitele rodin a dostávali lepší funkce, než ženy a pod.
Bavilo mě číst, jak se to snažila hlavní hrdinka zvládnout. Chvílemi to bylo i vtipné.
Moc hezké zakončení, i když je jasné, že to k tomu směřuje od začátku.
Ale mě kniha bavila, byla čtivá a nenáročná.

20.10.2020 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Za mě zatím nejlepší kniha od autorky.
Strašidelná, ale není úplně přitažená za vlasy. Vždy když už to vypadalo, že to autorka přežene, tak to ukočírovala a mile překvapila.
Kniha plná duchů a historie... Kde si manželský pár odkoupí pozemek, kde straší ( klasika ).
Ale Helen začne vídat duchy a její manžel Nate zas bílou laň . A tak Helen vycítí, že duch po ní asi něco chce.
Za mě opravdu skvělá duchařina. Vůbec jsem se nenudila a celý příběh hltala. Ani mi nevadila ta tloušťka knihy.
Doufám, že autorka napíše víc takových knih. I když to začíná jako klasická duchařina, rozhodně z toho vznikne něco originálního.

15.10.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Tak jo... i mě se tahle kniha dostala pod kůži.
Naprosto jsem se do ní zamilovala a vím, že se k ní budu ráda vracet !
Než jsem se do knihy pustila přečetla jsem si zde pár negativních recenzí a jsem překvapená proč.... jako, jasně... ne, každý má stejný vkus. Ale autorka na knize píše, že se jedná o feel-good romance ze střední. Tak přeci snad ani nemohu čekat nic jiného než odpočinkové čtení plné problémů středoškoláků.
Alespoň já jsem od knihy čekala, přesně to, na co mě autorka už dopředu připravila díky anotaci.
A přesně to jsem dostala.
Odpočinkové čtení, u kterého jsem mohla vypnout a užít si ty středoškolské lásky a problémy.
Mě to hrozně bavilo, bylo to milé, vtipné , roztomilé a romantické. Co víc chtít.
Akorát mě u toho bolely zuby z toho množství čokolády a dostala jsem spíše chuť na ovoce. :D
Za mě velký plus styl psaní, který mi naprosto sedl, skvělá obálka a celkové ilustrace, které doprovázely knihu ( i to číslování stránek se mi líbilo ) . Sympatické postavy a messengerové konverzace byly příjemným zpestřením.
Co mě na knížce, ale opravu štvalo je ten těžký paperback... Hodně špatně se držela kniha při čtení, musela jsem ji skoro lámat, abych si nestínila druhou polovinou knihy text. Tím pádem jsem poničila lehce hřbet knihy... Jako je tu možnost sednou si s knihou ke stolu a jako ve škole ji rozložit a zatížit rukama, ale kdo si takhle doma čte ? Každopádně mě to při čtení dost rušilo a ustavičně mě boleli ruce z té práce držet knihu rozevřenou. Dokonce i teď po dočtení, chytám křeč do palců... Budu jim muset dopřát alespoň jednodenní odpočinek.
Takže pro ty, co mají hodně svalů v dlaních ( což já nejsem ) a chtějí si udělat hezké odpoledne u super milé knížky je tahle rozhodně ta pravá a já ji mohu jedině doporučit.
Jo a taky by jste neměli být suchaři, to vás pak tahle kniha určitě neosloví.
Já jsem si knihu opravdu užila, zamilovala si ji a jdu jí najít čestné místo v knihovně.
Jo a taky doufám, že autorka ještě něco napíše, protože pěkně napsaných knížek, není nikdy dost.

08.10.2020 5 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Je mi strašně líto, že jsem si tuhle knihu nemohla přečíst , jako dítě. Myslím, že bych si ji zamilovala a mohla číst stále dokola. :)
Ale dostala jsem se k ní až v dospělosti a ani to není tolik na škodu.
Je to strašně krásný , kouzelný svět, které si podle mě oblíbí každé dítě. I já jsem tomu kouzlu propadla.
Moc jsem si to užívala... ta kouzla, zvláštní chování čarodějů a celý ten svět.
I když příběh už je v mém věku hodně předvídatelný, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, abych se dozvěděla, že jsem měla pravdu. A i tak jsem byla dojatá (cíťa :D ).
Moc jsem si oblíbila tetu Zeldu a kluka číslo 412.
A těším se až se s postavami více sblížíme v dalších dílech, kde mě zavedou hlouběji do jejich světa.

07.10.2020 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Dala jsem si od Chrise Cartera malou pauzu a očividně mi jen prospěla.
Když jsem se teď vracela k další jeho knize, nemohla jsem se téměř odtrhnout.
Detektiva Huntera jsem si opravdu oblíbila a už mi chyběl.
Další příběh z detektivního prostředí se povedl.
Oddělení vražd se zde honí za mužem, který vysílá vraždu svých obětí online. A ještě ke všemu si stíhá z policie dělat dobrý den.
Opravdu zajímavé, nikde žádné vodítko po tom, kdo je vrah. Ten to příběh mě bavil o to víc, že byl hodně zapleten do minulosti a životních příběhů hlavních hrdinů.
A ten konec? No, to chce samozřejmě hned další díl, tak snad se k němu dostanu zase, co nejdříve.

01.10.2020 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Tato kniha mě okouzlila.
I když mi trvalo skoro 3 týdny něž jsem knihu dočetla, užila jsem si každou stránku.
Je to kniha, na kterou musíte mít náladu a tu já právě neměla, ale ležela mi doma už hrozně moc dlouho, tak jsem se kousla a pustila se do ní.¨
Rozhodně ale nelituji.
Je moc krásně napsaná, hltala jsem každé slovo a knihu si užívala. Zase jsem se obohatila o další informace o gejšách a částech Japonska.
Velmi mě bavilo dozvídat se něco víc o pravidlech a zvycích.
Jediné, co mi v knize chybělo byly fotky. Klidně bych jich pár uvítala. Ale díky internetu, jsem si svoji fantazii doplnila. Hned jsem si zjistila, jak vypadá Ósaka-Kóbe-Kjóto... Především Kjóto a koukala jsem na fotky gejš, abych z knihy pobrala každý detail.
Bylo to skvělé počtení, i když život gejš je velmi těžký.

21.09.2020 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Příjemné zakončení série.
Mlady parecek se chystá na vysokou, kdy Peter jde kousek od domova, ale Lara Jean bude chodit do školy v jiném státě. Cela kniha je vlastně o tom, jak si užívají poslední měsíc školy a plánují, jak spolu zvládnou vztah na dálku.
Je to klasická romantická oddechovka, která je svým způsobem o ničem, ale vás to prostě baví číst. ????

10.09.2020 4 z 5