Andynka Andynka komentáře u knih

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Bylo skvělé se moci vrátit na chvíli do světa Celeany.
O to víc bylo zajímavé přečíst si, jak celý ten její příběh začal. A vědět už vlastně všechno, co potřebujete.
Kniha mě bavila od začátku do konce. Nebyl to zbytečný povídkový díl, jak to mnohdy bývá.
Po dočtení jsem měla dokonce chuť se znova pustit do celé série. Ale na to ještě přijde lepší čas a začnu rovnou touto knihou, ať mám celý příběh pohromadě.

17.02.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Překvapilo mě, že se jedná už o 8 díl této série.
Další originální kniha, která se zabývá docela aktuálním tématem, jak moc náš život mohou ovlivnit sociální sítě.
Oceňuji zase originalitu příběhu. I se mi líbí ty menší vedlejší "romantické " linky, kdy si můžete na chvilku odpočinout od vraždy.
I tato kniha si zachovává momenty překvapené, že nevíte dokonce o koho se jedná. Máte v hlavě desítky tipů, kdo by mohl být vrah, ale já jsem na to zatím nepřišla... jen většinou tuším, kam se po něm povídat. Tyhle zvraty a ta zvrácená mysl mě na knize opravdu baví.
Patří to ke knihám, u kterých nemohu přestat číst a potřebuji zjistit, kdo je vrah.
Nakonec nejvíc doceňuji poslední větu této knihy.
Krásné zakončení.

12.02.2021 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Tak jsem si u předešlého dílu šetřila v hodnocení jednu hvězdičku pro tento díl. A byla to trochu chyba. Za mě byl teda o chlup slabší.
Každá předešlá kniha byla docela bichlička, naplněná dramatem a napětím k prasknutím. A tento díl má nejméně stran a přitom se v tom toho odehrává nejvíc. Což je za mě škoda.
Vlastně v tom to posledním dílu sledujeme, jak postavy dozrávají a nacházejí smysl svého života.
Proto mi přišlo, že vlastně nějakých 20 let jejich života autorka narvala do tak málo stránek. Já bych byla raději za více prostoru. :)
Každopádně příjemné zakončení celé série, i když teda nebylo moc překvapivé. Ale jsem ráda, že se hlavní postavy dočkali svého vysněného konce, ať už je to stálo cokoli. :)

09.02.2021 4 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Kniha je přesně o tom, co napovídá název.
Hlavní hrdinka Kensington hledá lásku jako z filmu.
Taková příjemná oddechovka, velmi nenáročná a předvídatelná.
Ale líbilo se spojení s filmy, které zná každý. Je zde taková ta naivní romantika.
Prostě letní čtení, u kterého nepotřebujete přemýšlet.

09.02.2021 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Rozhodla jsem se, že dám této sérii ještě šanci. Nemám ráda rozečtené série. A taky jsem si říkala, do třetice všeho nejlepšího.
A tím jsem se nemýlila. Tohle byl naprosto překvapivý díl, který mě vážně bavil a chtěla jsem pořád jen číst.
Konečně asi autorka pochopila, že to chce pár změn. Tedy jsme změnili prostředí a nakoukneme do Seattlu. Přibude nám i nějaká ta nová postava. A konečně se ukáže pravý charakter starých postav, který se už moc v tom to příběhu neobjevují.
I naši hlavní hrdinové zde konečně trochu dospívají a pochopili, jak se mají lidi chovat. A celé mi to přišlo trochu rozumnější, než ty předešlé díly.
Jasně, tahle série navždycky zůstane naprostou oddechovkou, ale je to oddechovka, kterou zhltnete velmi rychle. Je opravdu čtivě napsaná a vždy je zakončena nějakým velkým zvratem.
Dokonce jsem tomuto dílu chtěla dát 5*, ale jelikož jsem slyšela, že 4 díl je nejlepší, tak si to ještě šetřím.

04.02.2021 4 z 5

Physikus Physikus Angie Sage

Zatím nejlepší díl téhle pohádkové série.
Příběh měl lehce strašidelný nádech a byl nabytý akcí.
Tento díl se věnuje více historii království, takže zase trochu změna a dozvídáte se opět něco nového.
Příšerné jsou za mě ilustrace... ty jsou opravdu strašidelné, na ty jsem ani moc nekoukala.
Každopádně věřím tomu, že kdybych knihu četla jako dítě, asi bych se opravdu i lehce bála.
Takhle pro mě byla kniha zajímavá a ocenuji , že se každý příběh věnuje trochu něčemu jinému. :)

28.01.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Je to má první kniha od autorky a rozhodně jsem nesáhla vedle.
Kniha se četla naprosto sama. Až mi bylo líto, že se blížím ke konci.
Příběh o silné ženě, s kterou se život taky úplně nemazlil, ale vytáhla z něj to nejlepší , co mohla.

20.01.2021

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další naprosto skvělý díl ze série Roberta Huntera.
Bylo zde hodně prostoru i pro ostatní postavy. A nejvíc se mi líbilo, jak je příběh zamotaně napsaný. Že vám na konci dá všechno naprostý smysl.
Příběh se střídá z pohledu detektiva Huntera a vraha.
Prostě celé to zpracování je skvělé... Každým dalším dílem se jen utvrzuji , že Chris Carter je opravdu skvělý spisovatel.

20.01.2021 5 z 5

Darebáci Darebáci George R. R. Martin

Tohle bylo takové obrovské zklamaní.
Knihu jsem dostala od manžela, když zjistil, že je to od autora, co napsal Hry o trůny. Byla jsem nadšená tehdy...
Když jsem , ale zjistila, že je to sbírka povídek, mé nadšení postupně opadalo, až jsem knihu odložila na několik let.
Letos jsem se chtěla hecnout a dopadlo to tak, že jsem zvládla přečíst cca půlku knihu a pak jsem jen rozečítala vždy povídku a když mě nebavila , přeskočila jsem na další.
No co vám budu povídat... z celé knihy se mi líbila pouze jedna povídka a to od Gillian Flynn. U její povídky jsem ani nedýchala... Ale ostatní bylo naprosté utrpení, některé povídky mi nedávali vůbec žádný smysl.
Takže se mi stalo po druhé ve svém životě, že jsem knihu nedočetla celou.
Kniha je opravdu zajímavá jen tím, že na hlavní obálce najdete jméno George R. R. Martin. A zároveň vás naláká i ten trůn na obrazovce, který trošku zavání ještě knihami Hry o trůny.
No jedno velké špatné... Dávám alespoň jednu hvězdičku za jednu líbivou povídku.

14.01.2021 1 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Když jsem se do knihy pouštěla, říkala jsem si, že jsem zase promeškala věk, kdy knihu číst.
Moc mě nebavila, byla to taková slátanina... Ale postupně... postupně mě kniha pěkně chytla a nemohla jsem přestat číst.
I když teda je kniha pro mladší, nějak mi to nevadilo.
Podle názvu jsem čekala opravdu Alenku z říše divů, ale díky bohu tohle bylo originálnější. A zapojení zombií mě baví nejvíc.
Další plus dávám za to, že Alenka je podle mě stejně zvědavá, jako čtenář, který chce v příběhu všemu rozumět, takže zde máme i hodně vysvětleních a odpovědí.
Takže jako jooo, kdo si chce přečíst zase trochu něco jiného. Rozhodně Alenku doporučuji a těším se na druhý díl.

14.01.2021 4 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Opětovně mám rozporuplné pocity z knihy.
Když kniha začínala , rovnou jsem si říkala, že tohle nebude můj šálek kávy.
Nemám ráda v příběhu rychlou romantiku. Podle mě je to naprosto nereálné a kazí mi to čtení.
Což se v této knize děje po celou dobu. Nejsou zde nějak více popsané city ... Jen se rovnou zamilují a většinou ta láska nezaškobrtne ani po hodně špatných událostech. Ta láska je primitivní a dělá to primitivce i z postav. Škoda toho, když už tam ta romantika musí být, tak bych se jí i víc věnovala.
Ale když tedy zavřu oči nad romantikou, tak mohu s klidným srdcem říct, že jsem se spletla a tato kniha mě bavila.
Moc se mi líbila ta surovost příběhu. To násilí, mučení, válčení, otroctví.... to bylo zde tak skvěle vykreslené, že jsem vždy trpěla s postavami.

Proto mi v knize, kde jsou hrubiáni a lidi zažívají opravdu šílenosti vadila ta milostná linka, která nebyla propracovaná. Byla zde spíše vnucená a já měla tendenci ty pasáže i přeskakovat.

Každopádně svět, ve kterém se příběh odehrává je neokoukaný, udrží si vaši pozornost a dostane se vám do mysli.
I po dočtení jsem nad knihou stále přemýšlela a jsem moc zvědavá na pokračování.

04.01.2021 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Řekla bych, že je to klasická Mornštajnová.
Její knihy jsou si vždy velmi podobné.
Ve svých knihách vypráví vždy o rodině, která si prožívá určité období, které se u nás v Čechách opravdu stalo. A u téhle knihy tomu není jinak.
Dozvídáme se zde, jaké to bylo udržet si majetek a rodinu navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům.
Kniha je čtivá, rychle vám uteče.
Mě asi nejvíc baví to, jak autorka píše o období, které jsem nezažila a mohu díky tomu dozvědět více informací.
Baví, že vše bylo v té době opravdu reálné. Je to psané lehce, ale vždy na vás dopadne ta těžká situace, ve které se
postavy nacházejí.
Styl paní Mornštajnové mi prostě sedí a do jejich knih se vždy ráda pouštím.

31.12.2020 4 z 5

Harry Potter – Sbírka hůlek Harry Potter – Sbírka hůlek Monique Peterson

Knihu jsem dostala jako dárek a jsem za ní vděčná.
Sama bych si ji nekoupila, jelikož se v knize nic nového nedočtete. Jsou zde úryvky z filmu a občas nějaká věta herce...
Ale vidět všechny ty hůlky pohromadě je skvost. Rozhodně jsem ráda, že mám knihu ve své sbírce.

31.12.2020 4 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Po přečtení Vánočního tábora jsem se na tuhle knihu vyloženě těšila. Ale bohužel za mě to nadšení, jako u předešlé knihy nepřišlo....
I když to byl zase příběh s úžasnou vánoční atmosférou. Tak mi přišel až moc jednoduchý.
Tak nějak se i celý příběh vymkl realitě... a nebyl vůbec uveritelny.
A to mě bohužel trochu mrzí, protože ja tuhle vánoční atmosféru, plnou vánočních kýčů miluji!
Tedy knihu zařazuji do knih: fajn vánoční čtení, ale jednou stačilo.

27.12.2020 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Konečně správně vánoční knížka!
Nechybí ji originalita, humor a hlavně ani kouzlo vánočního období.
Když jsem si četla název, tak jsem si říkala.... bože 10 rande na slepo, to bude zase hrozný kýč.
A jako byl... ale tak nějak mile. Nebylo to nucené...vše v knize hezky plynulo samo.
A každé rande se mi líbilo. Libil se mi postoj hlavní hrdinky ke své rodině. A vlastně celkově se mi líbila její rodina, která rozhodně neztrácí smysl pro legraci.
Pokud se tedy chcete vánočně naladit a nebaví vás pořád jen ty stejné tuctové příběhy o lásce, tak tohle je to pravé.
I já jsem se občas musela zasmát nahlas, když mě něco pobavilo. A to se mi moc často nestává....

18.12.2020 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Se sérií After opravdu bojuji.
První díl ještě jakžtakž šel, ale ten druhý...ach jo, vždyť je celá kniha pořád dokolečka o tom samém....
Rozbitý vztah, navzájem si milenci ublíží, omluvy, hádky, sex, násilí, udobřování, společná život... a tohle jede celých 600 stran pořád dokola.... NUDAAAAA
Jako musí se nechat, že se kniha čte naprosto sama, ale já už jsem protáčela panenkami nad stále se opakujícími hláškami ... Jako prosím o čem mají být ty další knihy ? Jestli mě čeká tohle znova a znova... obávám se , že sérii snad ani nedočtu.
Zatím u mě vyhrává, že kniha je přečtená hned, tak to rozčilení z ní budu mít rychle za sebou. A taky teda trochu hlavním hrdinům fandím. I když mě vážně štvou.
Moc doufám, že v příštích dílech se změní alespoň prostředí a oni dva se budou muset naučit žít jinak... jinak nevím, jak ty knihy u mě skončí. :D

13.12.2020 2 z 5

S láskou tvůj Santa S láskou tvůj Santa S.A. Domingo

Vánoční oddechové čtení.
Rozhodně je to kniha pro náctileté. Já už jsem na ní opravdu stará a nudila jsem se nad tím množství klišé.
Kniha není za mě ničím moc originální... Jediné, co se mi líbilo , tak byly vánoční projekty ve škole. To bych snad zavedla i u nas.
Takže za mě ano, kdyby mi bylo 15 jsem z knihy nadšená, teď už jsem jí přečetla, protože nerada odkládám knihy. A jako dobře no.... byla vánoční a ty já mám ráda.
Ale příští roky prom ní už rozhodně nesáhnu. Schovám ji v knihovně pro další generaci.

13.12.2020 3 z 5

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Pro mě překvapiví kniha.
Čekala jsem klasický vánoční příběh, ale dostala jsem něco velmi originálního.
Příběh se totiž odehrává v 19. století. A to mě velmi zaujalo.
Řeší se zde rodinné vazby, svatby, adopce .... zároveň zde vidíme, jak se ženy postupně začínaly stávat samostatné. Což na tu dobu ještě nebylo obvyklé.
Je to sice jednoduchý příběh, který vás úplně nepřekvapí, ale je tak mile napsaný, že mě docela i bavil.
Ale vánoční příběh to pro mě rozhodně není. Nečekejte zde žádný vánoční zázrak a pod.
Je to jen příběh o Alice, která se snaží bojovat za spravedlnost a lidi, které miluje.

08.12.2020 3 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Tuhle knihu miluji a každý rok se k ní moc ráda vracím.
Ty božské ilustrace a ty rýmy! Dokonalost sama.

02.12.2020 5 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Zatím asi nejlepší kniha s téhle vánoční edice.
Ocitáme se v Římě, kde se Anna snaží splnit slib a najít kuchaře, který pekl speciální cukroví. Když se vydá na výpravu seznámí se Matteem, který se jí snaží pomoc.
Jelikož už vím, co mohu od autorů čekat, tak nemám na knihy vysoké požadavky. Tedy jsem opětovně dostala příjemnou oddechovku s nádechem vánoc.
A to i přesto, že kniha lehce nakousává téma fotbalu, který opravdu nemám ráda.
Je ale příjemné si číst , jak si jdou lidi za svými sny.

02.12.2020 4 z 5