AngeliS AngeliS komentáře u knih

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Člověk nad tím kroutí hlavou, ale pokud je na krámě či v jiných službách, stačí jen dojít do práce a celé to stejně zažije. Lidé jspu prostě vygumovaní, nebe někdy někde zapomínají mozky. :D Vždy si říkám, jestli tohle taky někde dělám a oni si pak říkají, co to bylo za slepici. :D

29.11.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Jako dobré, ale co dál? Kniha skončila a mně to bylo co? Jenom fuk. V podstatě mi přišlo, že šlo o nic.
Autorka je ale skvělá, vidno, že psát umí. Při popisech hájenky jsem cítila smrad a viděla, jak to je docela humus. Řízek bych si asi u někoho, kdo vleze do postele v holinách, nedala. Tyhle popisy fajn. Ale jinak proč? Přišli mi všichni nakonec moc přehrocení. Kdyby nebyli takoví blbci, nestalo by se nic. To by pak nebyl příběh, ale prostě mě nezajímali. Na stranu druhou to odsejpá, a není to vyloženě napsaná slátanina. Prostě, OK, fajn. A jdu od toho.

19.02.2024 3 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Tato kniha se mě pokusila přilákat zajímavým tématem, ale bohužel se mi její provedení nijak zvlášť nezamlouvalo. Příběh se většinou točí kolem hlavní postavy, která neustále opakuje "miluju tě", což vytváří monotónní a mírně únavný motiv. Je pravda, že občas kniha nabídne něco jiného, ale skutečný děj je zde vzácností.
Pokud hledáte oddechovku, může vám kniha posloužit – v tomto ohledu jí nelze upřít určitou relaxační hodnotu. Nicméně její obsah je z velké části omezen na popisné scény, které se někdy táhnou do nekonečna a ztrácejí svou poutavost.
Jde skoro o literární ekvivalent cukrové bomby, která vám může zkazit chuťové buňky.
Pokud jste fanouškem konkrétních a důležitých momentů v příběhu, doporučil bych čtenáři začátek, několik stran uprostřed a poté klidně konec. Zbytek knihy, bohužel, působí spíše jako výplň bez významného obsahu.
Celkově bych tuto knihu doporučila opravdu pouze těm, kteří hledají něco, čím zabít čas a nemají zrovna po ruce jiný zdroj zábavy. Existuje mnoho dalších literárních děl, která nabízejí hlubší a poutavější zážitek.

25.10.2023 2 z 5

Byl to takový velmi, velmi hluboký pohled do zákulisí. Do zákulisí jedné duše. Myslela jsem, že jel více v hodně tvrdých drogách. Čekala bych klasicky příběh. Peníze = drogy, party.
Ale ne. Je to v hlavě. A chápu ho. Ale je to konec? Zvládl to?
Za mě to skákalo až moc, často se vše opakovalo. Jiné knize bych to neodpustila.
Tohle jsem ale chtěla a musela vědět.
Nebylo mi při tom dobře. To se přiznávám.

23.05.2023 4 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Jo i … ne? Je to dobrý. To je vše. Ne, že by mi tam něco vyloženě chybělo, ale zbytečně tam bylo učebnicově všechno. Vážně. Já jsem si říkala pořád… jeeeežda, tady chybí už jen toto: a bum a je to tam. Předvidatelné, strašně mě vytáčelo to neustálé přesné označení inspektorboženadmistromil či co. Ale dobře to ubíhalo, to ano.

29.09.2022 3 z 5

Místo starých pravidel českého pravopisu stačí mít doma tohle. Bible do každé domácnosti. Do některých rodin by se asi hodila daleko více, ale právě takoví lidé si ji bohužel nekoupí.
Viz. komentáře a příspěvky na Faceboocích :D
Pondělní diktáty miluju, připadám si pak tak správně hloupě.

05.08.2022 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Husina, slzy…
Mám ústa dokořán, bylo to tak zapletené, chvílemi jsem byla úplně mimo, ale nechala jsem to být a samozřejmě jen stačilo číst dál.
Upřímně, třetí díl už mě štval. Už toho bylo moc. Je tam dost vaty, na druhou stranu… takhle napjatá jsem nikdy, nikdy nebyla.
Ale … zařadil P!!! To už mě vytáčelo do nebe. Originál jsem neviděla, nevím zda to je překladem, ale neustále se tam opakují fráze.
V autě si vždy ironicky musím přisadit, že dám P. Bez toho fakt nevím, že končím jízdu. Bože! Otče! Matko! Same!
Spoiler!!! jsem fakt ráda, že ho nakonec odpráskl! Ha**la jednoho! I když měl viset za…. Znáte to. Nebo mu měl dloubat oči zaživa! Ale aspoň můžu v klidu spát…

24.07.2022 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Takové pohodové čtení, pro mě ale o ničem. Nic moc nového, překvapivého, zajímavého a že bych se zasmála? Taky ne. Je to prostě průměr průměru. Ani nevím, co bych k tomu řekla.
Hodnotím to se zpožděním asi týdne a už teď pořádně nevím, o čem to bylo.
Je to za mě, jako projíždět děsně "vtipná" videa o rodičovství. Meh... Nuda, raději kočky, jak padaj.

15.07.2022 2 z 5

Samozřejmě, tak ostré jako příběhy z "Šílená nehtařka" příp. !Nešlo by to levnějc" (mimochodem fakt doporučuji!) Je ot proti tomu vlastně docela čajíček. Práce s lidmi taková je. Ale čtení je to příjemné.

05.01.2022 4 z 5

Kdo ti píše? Kdo ti píše? Dagmar Digma Čechová

Začnu tím, že se mi líbí obal. A tím to skoro končí. To bylo tak o ničem. Na dovolené jsem navíc tolerantnější, ale číst to doma, asi nedočtu. Bylo mi jasné jak to dopadne. A tak to přesně dopadlo, ba co hůř .. trapně pateticky. Zklamání až na půdu. Těšila jsem se na čtecí dovolenou a díky tomuhle! Jsem tomu moc nedala, až mě skoro otravovalo, že zase budu muset k nim do příběhu, který mě nezajímá. Všichni jsou padlí na hlavu. Nereálné, stupidní, povrchní. Dobře, ještě fajn bylo, že to bylo z pohledu všech. Díky. Tohle zpracování i časové skoky se mi líbily moc. To je vše. 3* jsou asi ještě moc, ale dočetla jsem, tak smolík.

16.10.2023 3 z 5

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

Říkala jsem si, že to nebude ono, když to neuvidím jako divadlo. Ale ne! I k přečtení je to super. Samozřejmě si u toho i tak představuju hranou scénku.

28.05.2023 5 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Pardon, nemám k tomu moc co říct, četla jsem to, ale ta slova se mi vůbec nespojila v příběh. Asi ani netuším o čem jsem četla. Na mě moc jmen, postav, nuda. Neoslovilo mě to jednoduše.

19.05.2023 2 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

No hoši! Aby byl nějaký druhý díl takhle dobrý? Za mě asi lepší než 1! Po dlooouhe době jsem u knihy bulela jako želva! A jaká! To bylo tak napínavé až jsem myslela, že napětím snad prasknu! Strašně dobře napsané!

Mega spojler: asi je to blbost, ale strašně jsem se nasmála tomu, že mu chtěl škvírou narvat celou matraci. Tolik dobra v jedné větě? To je um! Jak popsat, jak vážně laskavý ten člověk byl. A stále ho s tou matrací vidím

03.01.2023 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Problém vlastně byl, že jsem měla pocit, že se konce snad nedočkám! Nešlo o to, že by se to špatně louskalo, ale už jsem fakt chtěla vědět pravdu! A najednou bum! A poslední stránka ani nevim jak. Napínavý neuvěřitelně, neměla jsem páru, kdo to mohl být. Skvěle zamotané, zajímavý nápad, napsat to jako školní práci.

24.11.2022 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Třetí hvězdičku mému hodnocení zachránila vlastně jen poslední věta.. Protože ačkoli jsme se do toho strašlivě zažrala, nešla jsem spát, nedělal jsem už skoro nic jiného než Fámu... přeci jen mě ten konec nakonec trošku nudil. Protože! I když jsem to vážně hltala, tak celou dobu! Za každým tím momentem, kdy už je v hlavě naléhavější hudba i hlas, vždy to najednou prostě další věta/kapitola rozbila, uzemnila. Tu du dum dum... A zase nanovo... Proto už když se něco dělo, bylo mi pak jasné, že z toho nic nebude a nemá cenu to hrotit, protože se nic nestane. '
Spoiler: Každopádně mně se fakt líbilo, jak ji ta její stupidní paranoia dostihla! Fakt už mě pak štvala jak podle ní byly všechny McGowan!! Strašně škodolibě jsem jí tak v půlce začla přát, ať je to tak, jak to vlastně bylo...Drby jsou jedna věc, ale na ni se někdo neusmál a hned byl Mekgouvenová jak vyšitá! :D

14.11.2022 3 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Zajímavý pohled na dvě doooost čiperné seniorky. Takové, milé čtení. V hlavě jsem si To ale vůbec nedovedla představit. Za mě teda nereálné, takové jako až moc přitažené za vlasy. Ale rychle se to četlo. Opravdu kniha na odpoledne. Ne, že bych se u toho třeba zasmála. Spíš naopak. No třeba jednou poznám…
Edit: vysvětlete mi prosím někdo tu dej. linku s Jitkou? Proč to tam vůbec je?
Ovšem půjčila jsem ji i babičce a taky z toho nebyla úplně odvařená.
No průměr. Oddechovka.

07.07.2022 3 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

(SPOILER) A tak joo. Lepší než Losos za mě. Ale opět mi byla hlavní postava taková... nesympatická. Několikrát jsem se ujišťovala, že je v maturitním ročníku. Přišla mi... na to jak byla vykreslená... jako taková pragmatická, chytrá a SVÁ... přiliš dětinská a naivní. Když do ní dával TO a oholila se TAM. :D Taková zvláštní divná, trapná místa mi na "velkou" slečnu neseděla- Nevím. Přesto to bylo pro mě velice čtivé a bavilo mě objevit ta rodinná tajemství. Jak se jedna křivda protivnýho chlapa podepíše na celé rodině! Přesně ten týpek, co je tak zapšklej, že vám musí zkazit den.
Za mě ještě škoda, že tam nebylo víc Mirečky. To musela být ... bože hrozná ženská! :D

26.01.2022 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

(SPOILER) Doufám, že jsem začala od nejhorší knihy autorky. Mám ráda její humor a články, příspěvky. Ale tahle kniha. Taková zvláštní. Na jednu stranu se mi perfekntě četla, je to oddechovka a slupla jsem ji jako malinu. Na stranu druhou to pro mě byla divná fantasmagorie. Pojetí nebe bylo vlastně super, fakt dobrý nápad. Ale příběh mrtvé babičky s jejím o dost mladším mrtvým manželem mě vytáčel a přišlo mi to chvíli až odporné. Vím, že je to samozřejmě normální a přirozené... Bla bla. To je mi fuk. Nechci o tom číst. Nejvíc káča byla stejně hlavní postava. Cítila jsem k ní jen jakési až pohrdání. Mám z toho pocity tak 50/50. Na autorku ale zanevřít nehodlám. Rozhodně si přečtu i další knihy.

29.07.2021 3 z 5

Omlouvám se Fotrovi, ale kniha mě přiliš neoslovila. Z části je to ale má chyba, protože jsem se na ni až moc těšila. Miluju totiž autorovy příspěvky. Ať je to krátký popisek fotky nebo vyjádření se k aktuálnímu dění... miluju to. Vždy je to vtipné, až mi kolikrát tečou slzy. Proto jsem si chtěla nadělit jeho knihy až za odměnu za státnice. ovšem osud mi nepřál a v knihu zrovna neměli. Tím se mé očekávání ještě zvětšilo a když jsem ji konečně ukořistila u nás v knihovně... tak mě prostě a jednoduše fakt nenadchla. Takže nechám nadšení opadnout. A nenadšená, možná až s odporem, půjdu do další knihy a věřím, že to tak špatné nebude.
EDIT: Jo, možná je to tím, že dítě nemám, a tak mi to připadá až neuvěřitelně nereálné.

21.06.2021 3 z 5

Než si pro mě přijde Než si pro mě přijde Monika Holemá

Popravdě, nemám moc ráda romantiku, a vlastně takové knihy “pro ženy. Ale tohle bylo prostě něčím jiné. První půlka mě naprosto pohltila, zajímalo mě, co bude dál. Pak trošku klišé, ale…. Smála jsem se a brečela. Tekly mi slzy jako trakaře. A knížky mají probouzet emoce. Splněno!

14.05.2024 5 z 5