Anie94 Anie94 komentáře u knih

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Moc krásně zpracovaná kniha. Moc krásné ilustrace, které umožňují i mladší generaci strávit tuto snad již klasiku.

02.02.2019 4 z 5

Čekala jsem dlouho! Čekala jsem dlouho! Danka Šárková

Autorku jsem objevila diky ctenarske vyzve a jsem za to rada. Mile a dokonale zde popisuje nelehky osud tri zen napric generacemi. Je to neco, s cim se muze setkat kazdy z nas. Pribeh je tak obycejny az je neobycejny a tu knihu proste neodlozite dokud se nedozvite jak to dopadne. Kniha je velmi outlounka, takze na ten konec neni nutny cekat dlouho.

26.01.2019 4 z 5

Kočky: praktický rádce chovatelů koček Kočky: praktický rádce chovatelů koček John Bower

V knize člověk najde spoustu rad a tipů pro pokročilé i začínající chovatele tvrdohlavých micinek. Je to doplněno o spoustu fotografii. Autoři detailně rozebírají problematiku pořízení, chov i nemoce kočiček.

22.01.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha se mi velmi libila. Jeji originalni a i zaroven desive tema, ktere cloveka nenecha chvili vydechnout.. Hlavni hrdinka popisuje sve pocity a vzpominky zcela realisticky a bez prikrasleni... Je to sice fikce, ale kdovi co jednou bude doopravdy. Az tedy na ten konec, ten mohl byt lepsi.

20.01.2019 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Moc krasna kniha zahalena rouskou tajemstvi. Co na tom ze nic z toho neni pravda. Moc hezky se cetla a dej prijemne ubihal.. I kdyz znam film skoro zpameti, tak jsem si v knize nasla mnoho zajimavyho. Samozrejme ze knizka je daleko lepsi.

08.01.2019 5 z 5

Hra o trůny #3 (komiks) Hra o trůny #3 (komiks) Daniel Abraham

Stejne jako predchozi dily ocenuji i tento dil jako velmi kvalitne zpracovany pocin. I kdyz dej uz zacinal byt mene zajimavy, i presto se mi pribeh stale libil..

01.01.2019 4 z 5

Hra o trůny #2 (komiks) Hra o trůny #2 (komiks) Daniel Abraham

Stejne jako prvni dil i tento byl naprosto super. A to vazne nejsem priznivcem komixu...

24.12.2018 5 z 5

Hra o trůny #1 (komiks) Hra o trůny #1 (komiks) Daniel Abraham

Na tuto knihu jsem narazila nahodou kdyz jsem ji prinesla domu z knihovny memu priteli, ktery moc necte. Ale okamzite jsem si ji zamilovala. To graficke zpracovani je proste pecka!! Sice velke mnozstvi postav neni na zacatek uplne super, ale kdyz se to srovna tak je to super. Urcite se vrhnu nekdy na serial i knizku, ale to pocka... :)

17.12.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha mě rozhodně nenadchla. Do čtení jsem se musela nutit a bylo to politické a nezáživné. Pořád to samé dokola, žádná zápletka, děj o ničem, ani nějaký hlubší smysl..

16.12.2018 1 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Knizka byla mila, plna ztrestenosti jedne rozmazlene holky, ktera je nucena postavit se na vlastni nohy. K Aristokratce bych ji neprirovnala, ale i tak to bylo mile. Az na ten konec. Uvidime jestli dam i druhy dil...

30.11.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kdyz jsem knihu rozecetla, mela jsem pocit, jako bych cetla neco jako zoufale manzelky. Ale kniha me nakonec mile prekvapila a rozuzleni bylo velkolepe. Rozhodne doporucuji.

22.11.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tato kniha me prilis neoslovila. Pribeh je to sice krasny, ale autorka to uprimne dost zkazila. Postavy byli jaksi ploche a nemeli zadnou hloubku. Pusobilo to na me jako kdyz babicka vypravi vnucce historku, kterou uz ji vypravela mockrat. Je to vazne tema, a lide by meli vedet co se tehdy delo aby se uz nic takoveho nedelo, ale autorcino podani bylo pro me velkym zklamanim.

07.11.2018 3 z 5

Chrám divů Chrám divů Leslie Parry

Kniha je plná dojmů, vtáhne vás do děje a nepustí. Autorka se této role zhostila dokonale. Je zde sice více postav, ale měla jsem dokonalý přehled o tom kdo je kdo a nemohla se dočkat, jak to s nimi dopadne. Čtení to v některých místech není lehké a hezké, ale není to nic hrozného. V jednom místě se osudy všech hrdinů protnou naprosto nečekaně a brilantně. Na konci, v epilogu, je vysvětleno vše, co by mohlo v ději zanechat bílá místa. Rozhodně doporučuji.

31.10.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tato kniha pro mě byla ztráta času. Dala jsem na doporučení a na kladné ohlasy všech, ale byla jsem zklamaná. V knize bylo příliš mnoho postav a všechny byli depresivní a nesympatický. Ano, život je sice těžký a ne vždycky to funguje tak jak si člověk naplánuje, ale nějak jsem nesplynula s dějem ani s postavami.

16.10.2018 3 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Některé povídky byli lepší, jiné horší, ale všechny povídky pokud si je dostatečně necháte projít hlavou, tak na vás dýchne super příběh.

12.10.2018 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha byla zvláštní. Na toto téma bylo napsáno spousta a spousta knih, ale tato nepatří mezi nejlepší. Sice to byl milý příběh, podaný náctiletou dívkou, která události vnímala trošku jinak a občas se tam dali najít milé myšlenky, ale velký dojem na mě kniha neudělala.

27.09.2018 3 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Továrna na debilno dělá svému jménu čest...je totiž opravdu debilní..Chápu hlavní myšlenku díla, ale vtipné mi moc nepřipadá. Spíše dost ubohé. Příspěvky autora na facebooku byli mnohem lepší, živější a zábavnější...Tento typ knih opravdu není pro každého..

16.09.2018 2 z 5

Dům na Páté avenue Dům na Páté avenue Candace Bushnell

Tato kniha mě nenadchla. Četla jsem od autorky knihu Džungle rtěnek, ale ta byla nesrovnatelně lepší. Všechny postavy byli namyšlené, nadurděné a zpovykané. Žádný děj a ten konec..No...Čekala jsem od knihy více, takže je to pro mě docela zklamání.

15.09.2018 3 z 5

Půlnoční modř Půlnoční modř Simone van der Vlugt

Jednoduchý romantický příběh z Holandska ze 17. století kdy vznikala slavná holandská keramika. Příběh neměl velkou zápletku, byl jednodušší, dobře se četl. Hrdinka zvládala rány osudu s grácií a šla si za svým snem. Jednodušší, ale i přesto zahřál příběh u srdce...:)

10.09.2018 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Kniha byla velice inspirativní, občas s nějakou tou "spásnou" myšlenkou. K ničemu vás nenutí, jen pouze nenásilnou formou vyprávění směřuje čtenáře k zamyšlení. I kdyby žádnou změnu neuskutečnil, už jen fakt, že se zastaví a zamyslí se, je v dnešní době velice důležité. :-)

05.09.2018 4 z 5