Ankavi Ankavi komentáře u knih

Posvátná kráva Posvátná kráva Sarah Macdonald

Tato kniha mě příliš nezaujala. Prostředí Indie mě přilákalo, ale je líčeno formou, která mi nesedla. Příběh mě také moc nebavil, filozofické úvahy se ubíraly směrem, kterému jsem neporozuměla. Takže za mě bohužel zklamání...

04.06.2014 2 z 5

Mizející Ladak Mizející Ladak Jitka Kulhánková

Zábavná kniha o cestě čtyř úžasných žen v nejlepším věku ;-) do Malého Tibetu. Zábava i poučení díky naučným vsuvkám, jen fotek tam mohlo být víc, hlavně těch barevných. Hned bych jela taky :-) !

01.05.2014 4 z 5

Dcera padajícího listí: Příběh o duši, která přežila díky lásce Dcera padajícího listí: Příběh o duši, která přežila díky lásce Tereza Nagy Štolbová

Velmi smutná kniha, kterou jsem nedokázala číst od začátku do konce a najednou, skákala jsem z místa na místo, vracela jsem se, odkládala a zase se k ní vracela. Rozlítostňovala mě, vnitřně znepokojovala a přišla mně jak z jiného světa. Je mi líto, čím si někdo musí projít. Obdivuji sílu, se kterou byla tato autobiografie napsaná.

30.04.2014 3 z 5

Muži chtějí potvory Muži chtějí potvory Laura Janáčková

Kniha ležela v knihovně v novinkách, tak jsem po ní sáhla. Bylo to sáhnutí vedle. "Zaručené" návody, jak získat pana "Božského" mě opravdu neuchvátily. Někdy jsem se zasmála, to ano, ale tím to tak končí. Potvory ať zůstanou potvorami :-(

25.04.2014 1 z 5

Štěstí Aloise Peina Štěstí Aloise Peina Magda Váňová

Další pěkná kniha této autorky, která vypráví příběh ze současnosti a občas ostrým hrotem ironicky vypíchne nějaký ten nešvar, se kterým se jistě v životě každý potkal. Kniha o štěstí, které nakonec člověka štěstím příliš nenaplní - líbila se mi.

16.03.2014 4 z 5

127 hodin: Na hraně smrti 127 hodin: Na hraně smrti Aron Ralston

Naprosto strhující příběh, při kterém běhá mráz po zádech. Uvědomila jsem si, jak moc člověk vydrží, pokud má silnou vůli, jak mocnou silou je psychika, jak stateční a duchem i tělem silní lidé žijí mezi námi. Klobouk dolů...

11.03.2014 5 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Druhý díl "Andělské trilogie" mě zaujal podobně jako ten první, i když se v něčem liší. První polovina knihy je taková zahřívací, ale děj se rozvíjí a eskaluje. Kniha je plná emocí, pocitů, dojmů, pochybností a úvah hlavní hrdinky, čtenář se nechá strhnout, dojmout. Jsem opravdu zvědavá na třetí díl, kterým hned navazuji :-)

09.03.2014 5 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

Alexandru Potter jsem "objevila" nedávno a musím říci, že mě její knihy baví. Je to zábavné, veselé, oddechové čtení - skvělé k odreagování. V úvahách hlavní hrdinky se člověk často najde, zvláště vzpomene li si na rané mládí :-) Chyby a omyly, kterých se hlavní postavy příběhu dopouštějí, jsou sympatické, čtenáře nepohoršují a často jsem se přistihla, jak na Delilu myslím, co asi bude podnikat v další kapitole. Kniha je i o tom, jak se některé sny promění v realitu a najednou je vše jiné, než si člověk vysnil - a kdo z nás to nezažil? Ano, občas je v příběhu trochu dost náhod - ale nevadily mi. Proto knize ráda dávám plný počet hvězdiček a těším se na další.

07.03.2014 5 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Sofie Sarenbrant

Příjemná detektivka, kde netečou potoky krve a netřesete se hrůzou, nicméně zápletka i rozuzlení čtenáře zaujmou. Je to trochu jiná severská detektivka, než jsme zvyklí například od J. Nesba nebo Larse Keplera, nicméně mě zaujala právě svou "jemností", nenápadností... Ano, četla jsem i lepší a napínavější kousky, ale kniha mě rozhodně neurážela. Příjemné, ne příliš náročné čtení.

03.03.2014 4 z 5

Snědla dětem sladkosti Snědla dětem sladkosti Martina Formanová

Jedním slovem nuda. A přitom mám autobiografické, "úderné" či vtipné knihy ráda - ale tahle nesplňuje ani jednu z vyjmenovaných vlastností...

13.02.2014 2 z 5

Čínská medicína pro každý den Čínská medicína pro každý den Li Christine

Zajímavá kniha, která člověku přináší (z evropského pohledu poněkud netradiční) náhled na zdraví/nemoc, energetickou rovnováhu a cestu ke zdravému a spokojenému životu. Autorka vystudovala zápaní medicínu a sinologii, poté odcestovala do Číny, kde strávila pět let jako stipendistka studiem tradiční čínské medicíny. Nekonfrontační a velmi pozitivní kniha, která čtenáři nic nevnucuje, ale vede minimálně k zamyšlení nad příčinami některých civilizačních "jevů" (například celulitidy) a chorob. Knihu můžete pojmout jako exkurzi do jiného světa, nebo jako obohacení a inspiraci. Ve druhé části je řada konkrétních receptů, které jistě lze bez problémů začlenit i do evropského jídelníčku.

10.02.2014 5 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Čtivá kniha, kterou jsem přečetla velmi rychle - ale v porovnáním s dalšími knihami této autorky slabší, než je obvyklý standard :-) Psychologicky zajímavé momenty, napětí a překvapivý závěr - nicméně na mě kniha jako celek bohužel působila nepravděpodobně, tak trochu přitažená za vlasy.

04.02.2014 3 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Tak takto si představuji "klasickou detektivku". Nenápadný úvod, postupně se rozbíhající děj, inteligentní a přitom svižný příběh, a bonus - kočka, která hlavnímu hrdinovi dokáže pořádně "zatopit", pokud se nechová podle jejích kočičích představ a očekávání. Knihu mohu s klidný srdcem doporučit, je to milé oddechové čtení, které rozhodně neurazí!

13.01.2014 5 z 5

Zpověď Zpověď Héléne Gremillon

Knihu jsem nejprve odložila, ale pak se k ní vrátila a nelituji. Nejprve mě trochu "rušily" souběžné dějové linie, ale jakmile jsem se dokázala v klidu začíst, tak jsem se už neodtrhla. Na to, že kniha je autorčinou prvotinou, je skvěle propracovaná, čtenář je stále udržován v napětí, co bude dál - a často je až zaskočen silnými psychologickými momenty příběhu. Život někdy může přinést opravdu neuvěřitelné okamžiky, složitá a emotivní rozhodnutí, proto jsem příběhu dokázala uvěřit, takže ráda dávám nejvyšší ohodnocení.

01.01.2014 5 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Kniha se mně moc líbila, je čtivá a vypovídá o poměrech v právnických amerických firmách. Nechybí romantika, intriky ani happyend. Příjemné čtení.

27.12.2013 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Pohádka pro dospělé, psaná na pozadí Pýchy a předsudku. Děj předvídatelný, nenáročná kniha - oddechovka.

20.12.2013 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Tato kniha se mně líbila opravdu moc. Byla plná emocí, donutila mě "dystopicky" myslet, přenesla jsem se do jiného světa, byla jsem zatažena do děje - prostě jsem se stala součástí Bodu Omega. A co víc může jakýkoli autor chtít? Těším se na pokračování.

29.11.2013 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Napínavá, strhující kniha. Jedním dechem jsem ji četla až do poslední strany. Závěr ohromí, kniha člověka drží v napětí až do posledního písmena. Za mě je to nejlepší zatím kniha tohoto autora.

21.11.2013 5 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Čtivá kniha, která má spád, nemohla jsem se odtrhnout.

11.11.2013 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Brilantně napsaná kniha, originální motiv, překvapivý závěr. Super!

04.11.2013 5 z 5