Ankavi Ankavi komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mnoho povyku pro nic, už to tu někdo v komentářích vystihl... tak bych i já tuto knihu shrnula. Nudný "příběh", ne-li brak.

04.11.2013 2 z 5

Klinika Klinika Kip Langello

Docela dobrá odpočinková kniha, i když tedy do thrilleru má daleko. Přelousknutá za jedno odpoledne, velmi průměrně napsaná, popravdě jsem čekala víc.

15.04.2016 3 z 5

Hledám štíhlou ženu Hledám štíhlou ženu Jan Zlatohlávek

Kniha mě nezaujala - prostě se to vleklo. Zpočátku se zdála vtipná, ale ke gradaci nedošlo. Obvykle mívám "mužský úhel poheledu" raději než ten ženský, ale tady mi to vysloveně nesedlo, přitom námět není špatný. Abych byla spravedlivá, párkrát jsem se zasmála, to ano.

22.03.2016 2 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Veliká oddechovka, pobavila jsem se - není co víc dodat. Kniha si vyšší cíl předpokládám nedává...

31.12.2015 4 z 5

Důvěřuj, ale pak se moc nediv Důvěřuj, ale pak se moc nediv Zita Marinovová

Trochu dost plytké, ale zřejmě vypovídající o jisté čási naší společnosti. Bohužel mě vůbec nebavilo, musela jsem se nutit dočíst - ale dvě hvězdičky dávám za snahu prolínat několik dějových linií a popsat emoční pochody zúčastněných.

09.12.2015 2 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Asi nejsem správná cílová (nebo věková?) skupina, ale kniha mě příliš neoslovila. Zabydlení se na vysoké, přestřižení pupeční šňůry s dvojčetem, fanfikce... Nic z toho mě moc nebavilo. Ale jako celek musím objektivně říct, že kniha může pro někoho být zábavná oddechovka (s proplétáním závažnějších témat - například rodinných peripetií) a pro stydlíny je v ní trochu i motivace. A Levi mě fakt bavil :-) Takže propadák taky ne - proto hodnotím průměrně, ale rozhodně se k ní vracet nebudu.

28.09.2015 3 z 5

Duše homeopatických léků Duše homeopatických léků Rajan Sankaran

Osobitý pohled na výběr nejčastěji používaných homeopatických léků. Autor velmi zdařile popsal zejména rubriky, týkající se mysli, odcitoval i některé další homeopaty - ale co se mu podařilo úplně nejvíce: popsal naprosto jedinečně, avšak nikoli rozsáhle a zabíhavě, esenci homeopatických léků, přičemž se zaměřil na mentální podstatu, ale i nejčastější fyzické symptomy. Výborný studijní materiál, skvělý doplněk pro praktickou homeopatii.

29.03.2015

Nejlepší ovocná, zeleninová a bylinková Smoothies Nejlepší ovocná, zeleninová a bylinková Smoothies Siegrid Hirsch

Inspirativní kniha pro ty, který došly nápady na všemožné koktejly. Osobně použiji jen pár z nich, ale ráda jsem si knihu pročetla, je pěkně udělaná s krásnými fotkami a řadou rad ohledně mixování.

09.10.2014 4 z 5

Basic cooking Basic cooking Sabine Sälzer

Průměrná stručná kuchařka pro začátečníky. Jako plus hodnotím i seznam věcí, které by neměly doma chybět a obecné rady, týkající se například trvanlivosti potravin apod. S recepty je to o něco horší, mnoho inspirace jsem tu nenašla. Kniha je provázena pěknými fotografiemi a zaujme svým "designem" na první pohled. Pro začínající kuchařinky a kuchaře dobrý pomocník, ale jsou i lepší.

09.10.2014 3 z 5

Homeopatická samoléčba Homeopatická samoléčba Peter Chappel

Kniha se nedá přečíst na jeden zátah, musíte ji vstřebávat postupně a vše zapadá do svých souvislostí. Autor se drží zásad klasické homeopatie, přesto jsou v knize i moderní postřehy, což hodnotím velmi pozitivně. Mohu ji doporučit všem, kdo se o homeopatii zajímají.

08.10.2014 5 z 5

Jak přežít dobu jedovou? Jak přežít dobu jedovou? Anna Strunecká

Shrnutí a aktualizace údajů z předchozích knih, zejména Dob jedových. Zajímavé čtení s praktickými radami. Autorka nevnucuje, pouze doporučuje, někdy lehce demagogicky, ale nakonec dá čtenáři možnost volby. A to se mi na ní líbí.

03.10.2014 4 z 5

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Alexandra Potter nezklamala, i když tuto knihu řadím spíše k jejím slabším. V polovině jsem si říkala, že zbývá ještě děsně moc stran na to, že se zase tak moc neděje. Na mě trochu rozvleklé, přesto ale pohodové romantické čtení.

30.09.2014 4 z 5

Jak mi Starbucks zachránil život Jak mi Starbucks zachránil život Michael Gates Gill

Je to taková americká kniha... Některé části mi připadaly plné frází a důkladný popis firemní politiky mi taky místy až vadil. Nicméně příběh jako takový je milý, ukazuje, jak jsou nástrahy života nevyzpytatelné a že člověk nikdy nemá říkat nikdy.

26.09.2014 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Úvodní kniha série se mi moc líbila, příběh mě bavil a i když jej řadím spíše mezi oddechovky, napětí mu nechybí :-)

11.09.2014 5 z 5

Paranormální svět: Můj život věnovaný hledání života po životě Paranormální svět: Můj život věnovaný hledání života po životě Raymond A. Moody

Tato kniha je autobiografická a popisuje životní peripetie známého amerického lékaře, který svůj život věnoval studiu okamžiků, kdy lidský jedinec překračuje pomyslnou hranici mezi životem a smrtí a má to štěstí, že se vrátí zpět do života. Většinou je tímto zážitkem "poznamenán" v pozitivním slova smyslu a je až neuvěřitelné, jak se tyto příběhy podobají - pozorování vlastního hmotného těla shora nebo z dostupu, let tunelem, nádherné jasné světlo, blažený pocit, neochota se vracet... Příběhy obletěly svět a i já jsem jimi byla fascinována. Proto mě zajímal život tohoto pozoruhodného člověka, který se tématem umírání do hloubky zaobíral. Byla jsem překvapena, jakými zákrutami se jeho život ubíral, jak moc byl nemocen - a nevím, zda právě to všechno ovlivnilo psaní autobiografie, která mi vůbec, ale vůbec nesedla. Na rozdíl od "Života po životě", který jsem hltala, jsem se protrápila až na konec knihy, ničím neobohacena, s rozpačitými pocity,

08.09.2014 2 z 5

Nic netrvá věčně Nic netrvá věčně Sidney Sheldon

Svižná kniha z lékařského prostředí. Příjemné zpestření dne, děj je sice trochu předvídatelný, ale kniha má i tak spád a čte se sama.

15.08.2014 4 z 5

Pomsta nosí Pradu Pomsta nosí Pradu Lauren Weisberger

Oddechové letní čtení, nicméně jsem čekala víc. První díl jsem nečetla, pouze viděla jako film, tak jsem byla napjatá, jaké budou další osudy hlavních postav... Ano, lidé se mění, takže i zde došlo k posunu - ne vždy tedy k lepšímu. Za mě naprosto průměrné, ničím nezajímavé čtení - neurazí, nenadchne. Lehce matoucí jsou přesuny v čase mezi kapitolami, ale když si člověk zvykne, přestane mu to vadit...

08.08.2014 3 z 5

Deník odbarvené blondýny Deník odbarvené blondýny Božena Svárovská (p)

Není to kniha zcela podle mého gusta, ale na dovolené se hodila a svůj účel splnila - bavila jsem se a dokonale odreagovala. Podruhé ji číst určitě nebudu, ale jako jednorázová oddechovka poslouží dobře :-)

20.07.2014 3 z 5

Základy jógy Základy jógy Marie Mihulová

Velmi přehledná a dobře napsaná kniha o józe, o její podstatě a smyslu. Pro získání povšechné představy, co všechno jóga obnáší - od morálních zásad, přes tělesné až po duševní a duchovní prvky, je kniha ideální. Pro hlubší poznání je samozřejmě nutné jít do další literatury,

10.06.2014 5 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

První polovinu knihy jsem proslzela a říkala si, kam až to autorka nechá zajít. Ve druhé polovině jsem se zase uklidnila, zkrátka život bere, život dává...a občas nastanou chvíle, které člověku vyrazí dech. Autorka píše tak, že jí příběhy věřím. I když tato kniha byla pro mne jednohubka, kterou bych si určitě uměla představit propracovaněji a víc do hloubky, přesto ji hodnotím jako docela povedenou.

21.04.2014 4 z 5