Anna27 Anna27 komentáře u knih

Půlnoční kocourek Půlnoční kocourek Sonja Danowski

Nádherný příběh a ilustrace působili tak skutečně, opravdu skvost takhle kniha.

23.08.2019 5 z 5

Psí knížka Psí knížka Tereza Říčanová

Musím říct, že kniha mě příliš neoslnila. Ani text, ani ilustrace. I přesto, že jsem se snažila vžít do role dítěte.

22.08.2019 2 z 5

Psí atlas Psí atlas Anna Vosolsobě

Vtipné, milé. Ilustrace se mi líbily. :)

14.08.2019 5 z 5

Mně se kniha líbila. Spoustu jmen a zajímavostí sice najdete na internetu, ale třeba informace o bývalém rumunském prezidentovi by mě asi nenapadly ani hledat. Četlo se to svižně, určitě bych v knize nehledala hlubší počin, spíš takové perličky.

03.08.2019 4 z 5

Střepy života Střepy života Brian Wallace

Velmi silný příběh. Vůbec si neumím představit, jak s takovým traumatem pán dokázal žít a ještě navíc pomáhat druhým. Každý do přežil koncentrační tábory a zkurvené nácky mám můj nejhlubší respekt. Knížka rozhodně stojí za přečtení. Hltala jsem každé slovo jedním dechem. Prolíná se tam minulost za 2 sv. a minulost po příjezdu do Ameriky az skoro do současnosti, výborně napsáno.

27.07.2019 5 z 5

Kde se vzalo tolik něhy Kde se vzalo tolik něhy Marina Ivanovna Cvetajeva

Kniha je zajímavá, určitě se u některých básní pozastavíte. :-)

04.07.2019 2 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Výborně zpracované. Forma rozhovoru se mi četla dobře. Stručné,ale zároveň obsáhlé. Nechybí fotky. Určitě doporučuji.

02.03.2019 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Pro všechny fandy nadpřirozena, filmu Fantastická zvířata a snílky.

19.01.2019 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Romantická oddechovka.

14.01.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se mi líbila, ale pokud to mám srovnat, tak u mě ani za mák nevyvolala takové napětí a adrenalin jako ŠELMA. Některé pasáže byly zdlouhavé a přitom konečně rozuzlení mi zase přišlo zrychlené až překombinované. Přečetla jsem za jeden večer, ale kniha po které ještě někdy sáhnu to není. ????

25.11.2018 2 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Tohle je snad první kniha o holocaustu ve které není zmíněno, jak si lidé i v tak těžké době pomáhali, ač sami měli málo. Autor píše, jak podvedl muže, co mu za půlku polévky nechal svůj lístek na chleba, že se později rozdělí opět napůl. Dal mu falešné jméno a dotyčný už jej nenašel a byl kvůli němu celou noc o ještě větším hladu. Nebo nechtěl ležet na špinavé zemi, tak byl údajně rychlý v tom, že kradl 1-3 mrtvoly a lehal si na ně než mu je ráno odnesli na apel. Dost často zmiňuje, že všichni mysleli jen na sebe, ale mám načteno spoustu knih na tohle téma a lidé, kteří na tom byli hůře než Hanuš, stejně pomocnou ruku jiným podali. Přesto nesoudím,protože my, co jsme to neprožili si neumíme plně představit, co za hrůzu to bylo. Knihu doporučuji.

30.09.2018 4 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Tahle kniha mi vyrazila dech. Nejednou mě svým příběhem dohnala k slzám. Je to o lásce, rodinných vztazích, zklamání, nemoci (autismu). Dočetla jsem knihu se silně potvrzeným pocitem, že člověk si má opravdu vážit každého dne a žít život naplno. Zpočátku si říkám, zamilovaný mladý pár, sem tam nějaká zápletka, typický román? Ne, tato kniha je mnohem víc než to. Za mě doporučuji.

28.09.2018 5 z 5

Záchrana českých uprchlíků 1938-39 Záchrana českých uprchlíků 1938-39 William R. Chadwick

Nebýt této knihy, tak má člověk opravdu o některých událostech zkreslenou představu z médií a "věrohodných" zdrojů. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, autor totiž podal veškeré informace a fakta výborným stylem, zaujal mě hned od začátku a určitě tato kniha, ačkoliv není nijak velká, obsahuje veškeré důležité detaily, které se při transportech uprchlíků staly. Je mi ctí ji mít ve své knihovně. :-)

31.08.2018 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Styl, jakým je kniha psána i samotný příběh mě příliš nezaujal, ale věřím, že někdo, kdo má knihy z této éry rád ji přečte s radostí. :-)

28.08.2018 3 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Na mě kniha s až příliš depresivním příběhem. Přečetla jsem sice za jediný večer, až do konce mě zajímalo, jak to dopadne, za přečtení podle mě stojí, ale s porovnáním Bábovek od Radky je tohle kniha po které podruhé nesáhnu. :-)

22.08.2018 2 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Knihu jsem docetla uz s premahanim. Pro vericiho ctenare muze byt poutava, ale me tema nikterak nezaujalo i přesto, ze jine knihy od Coelha jsou pro me dokonale napsane.

05.08.2018 1 z 5

Když má štěstí kliku Když má štěstí kliku Aurélie Valognes

(SPOILER) Vnuknout nám myšlenku, že to matka Jeana měla jako žena v té době velmi těžké a proto ho musela na 5 let opustit nebylo důvěryhodné. Kdyby matka během pár měsíců opravdu našla dobrou práci, dobré bydlení a synovi psala často, tak to příjmu, ale tím, že zůstala pryč tak dlouho, práci měla pořád strašnou a ještě si stihla pořídit další dítě je nepochopitelné. Kdyby zůstala s Jeanem a svou matkou, našetřila by si dostatek financí, protože život na vesnici by byl rozhodně levnější, babička by nebyla na vše sama a všichni by byli spokojení, ale ona přece chtěla být svobodná. A svobodná dopadla tak, že umřela jako mladá, takže tohle zas tak černobílé nebylo. A nepsat malému synovi kvůli studu? Pouhé výmluvy. Knihu přečtěte za den, nudná mi nepřišla, naopak byla velmi zajímavá a čekáte jak to dopadne. Doslov autorky bych klidně vynechala, tlachání o ničem.

13.08.2024 4 z 5

Anne Franková Anne Franková Maria Isabel Sánchez Vegara

Tahle edice mě opravdu nadchla. Konkrétně v téhle je úžasný styl ilustrace a líbilo se mi, že dětem neodkrývá všechny možné hrůzy války, ale jen v náznacích informuje a když dítě bude chtít a bude připravené, tak se může rozhodnout, jestli o tomhle tématu chce vědět více či nikoliv. Velice povedené, doporučuju malým i velkým.

02.03.2024 5 z 5

R.U.R. (komiks) R.U.R. (komiks) Lenka Pipková

Nadčasové. Pan Čapek mě baví ve více svých dílech, komiks to zas podzvedl o level výš.

06.01.2024 4 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Tohle mě pobavilo a v mnohém jsem se našla. :)

06.01.2024 5 z 5