anovy64 anovy64 komentáře u knih

Vždycky přijde noc Vždycky přijde noc Willy Vlautin

Při čtení jsem si říkala, jaké mám štěstí, že nežiji v Americe a nemusím se prát se životem jako Lynette a řešit problémy, které ji pronásledují.

29.05.2023 3 z 5

Nevěsta lorda MacKaye Nevěsta lorda MacKaye Lynsay Sands

Příjemná oddechovka, která nepostrádá romantiku, lásku, ale i tak trochu napínavou zápletku. Annabel je zprvu díky pobytu v klášteře trochu naivní, ale brzy se stane oblíbenou hradní paní, s kterou se její manžel opravdu nenudí.

26.05.2023 5 z 5

Štěstí na přání Štěstí na přání Angela Marsons

Příjemně napsaná kniha, u které si odpočinete. Příběh o tom, že ne vždy přání, které se vám splní, vás uspokojí. Může se stát, že po jeho splnění jste méně šťastní. Ale každý je svého štěstí strůjcem a někdy stačí se jen kolem sebe lépe dívat. Mně byly všechny tři kamarádky sympatické, i když někdy jejich chování odpovídalo náctiletým naivkám.

25.05.2023 5 z 5

Tajemné dopisy Tajemné dopisy Hannah Reynolds

Když se Abby rozhodne zjistit, jaké tajemství ukrývala babiččina minulost, o níž celý život mlčela, netuší, jak tím rozvíří klidné vody v Edwardově rodině. Pěkně napsaná kniha, ve které se hrdinové rozhodují, zda dají přednost zájmu rodiny před těmi vlastními, nebo zda je důležitější láska .

23.05.2023 5 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Nádherná kniha o přátelství, které i přes určité nesrovnalosti a rozdílné názory, vydrželo dlouhých 30 let. Kate život obětuje své rodině, Tully jde neúprosně za kariérou, každá z děvčat je úplně jiná a přesto si jsou oporou v těžkých chvílích. Už dlouho jsem nečetla takto emociálně laděný příběh, u kterého jsem bulila jako želva. Vřele doporučuji.

22.05.2023 5 z 5

Sophiiny sny Sophiiny sny Corina Bomann

I druhý díl je velice čtivý a poutavě napsaný, i když asi o něco málo smutnější. Přesto se Sophia nevzdává a usiluje o své životní štěstí. Jsem zvědavá, jak se její životní cesta završí v třetím díle a jaký osud autorka přichystala pro Sophiinu přítelkyni Henny.

18.05.2023 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Katie Gutierrez

Na tuto knihu jsem se těšila, ale nadšení mě velice brzy opustilo. Z knihy jsem byla zklamaná. Čekala jsem mnohem víc. Děj se vlekl, byl těžkopádný, prostě nuda, i když téma bylo velice zajímavé. Ani dějová linka Cassie mě nedokázala upoutat. Až posledních asi 80 stránek stálo za to, ale to můj celkový dojem z knihy nezachránilo.

15.05.2023 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tak tato kniha mi připadá z celé série jako nejslabší, neurazí, ale ani nenadchne.

14.05.2023 3 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Tak to byla jízda od začátku až do konce. Pěkně propracovaný psychologický thriller, každá postava byla jiná a přesto když jim teklo do bot, se dokázali semknout, i když po 20 letech už to tak slavné nebylo. Meg jsem obdivovala a bylo zajímavé, co si na kamarády přichystala. No a ten konec mě překvapil. Počítala jsem s trochu jiným rozuzlením. Ale super, doporučuji.

12.05.2023 5 z 5

Dvakrát měř, pak manžela řež Dvakrát měř, pak manžela řež Alena Jakoubková

Oddechová kniha, která má spád, dobře se čte a hlavně člověk nemusí přemýšlet nad dějem. Určitě v reálném životě existuje řada manželství, která se rozpadla ze stejných důvodů. A ruku na srdce, když se manželé rozejdou, většinou to není vina jen jednoho z nich. V manželství to bez kompromisů a určité tolerance moc dobře nejde.

09.05.2023 5 z 5

V ovocném sadu V ovocném sadu Nikola Scott

První polovina knihy je dosti rozvláčná, ale pak se to rozjede a stojí za to si počkat na druhou polovinu. Příběh čtyř mladých dívek, které se seznámí na podzim 1940 a společně čelí nelehkému životu v ženské pozemní armádě. Střeží si své tajemství, které vyjde na světlo až po více než šedesáti letech.

08.05.2023 5 z 5

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Tato kniha je mé první setkání s autorkou a zvažuji, jestli se dát do něčeho dalšího. No možná to ještě zkusím, ale thriller si představuji jinak. Souhlasím s níže uvedenými názory, že se jednalo o rodinné drama, kde se řešily přešlapy, nevěra a vzájemné vztahy pěti lidí. Závěr byl jakž takž napínavý, ale celkově kniha nic moc. Možná jsem fakt četla slabším autorčino dílo, tak to asi ještě jednou zkusím.

03.05.2023 3 z 5

Sophiina naděje Sophiina naděje Corina Bomann

Pěkně a čtivě napsaná kniha z 20. let minulého století, kdy ženy opravdu neměly na růžích ustláno, zvlášť když "si zkazí pověst". Přesto se Sophia dokázala se svým osudem poprat a dosáhnout toho, za čím šla i přes nepřízeň osudu. Konec mě nepřekvapil, protože jsem tak nějak celou dobu čekala, že těch "klacků pod nohama" bylo víc než dost. Jsem zvědavá, jak se Sophiin osud bude vyvíjet dál.

29.04.2023 5 z 5

Zapomenutá dívka Zapomenutá dívka Karin Slaughter

První třetinu knihy jsem četla s velkým sebezapřením, děj byl velice zdlouhavý, pak se to trochu rozjelo, ale přesto byla kniha rozvláčná a navíc některé dějové pasáže navazovaly na předchozí knihu Mozaika lží, kterou jsem nečetla, takže jsem se v ději hůř orientovala, i když na zápletku a její vyřešení to vliv nemělo. Přesto mi to vadilo. Posledních sto stránek ale vše napravilo a závěr byl velice čtivý. Ale už jsem od autorky četla lepší knihy.

27.04.2023 3 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Maria Nikolai

Tak jak se mi líbila sága Čokoládovna, i první díl nové série mě pohladil na duši. Člověk se dokáže vžít do období 1. světové války, jak těžká doba to byla a s hlavními hrdiny prožívat jak to nepříjemné, tak i to hezké. Nechybí láska, tajemství, intriky, ani napětí. Jsem moc zvědavá, jak se jejich osudy budou vyvíjet dál. Všechny tři sestry jsou moc sympaticky vylíčené a každá má své tužby, ale i problémy. A Maxim je zářným příkladem kladného hrdiny. Rozhodně doporučuji k přečtení,

24.04.2023 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Toto byla moje třetí kniha od autorky a v porovnání s předchozími jsem byla trochu zklamaná. Téma bylo zajímavé, ale paní Čechová umí psát poutavěji. Ale i tak jsem knihu přečetla za jeden den.

24.04.2023 4 z 5

Odkaz Odkaz Tabea Bach (p)

Občas se stává, že poslední díl trilogie je už tak nějak "natahovaný", bez spádu. V tomto případě tomu však tak není. I poslední díl je čtivý, proplouváte dějem a ani se nenadáte a je tu konec. Pokud se chcete příjemně naladit a nechat se "pohladit hedvábím", sáhněte po této trilogii.

19.04.2023 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Asi prvních dvacet stránek jsem si říkala, co mám očekávat - spisovatel, který si povídá se svým románovým hrdinou. Ale pak už to bylo velice pěkné a zajímavé čtení, i když jsem měla na Olina zlost, že tak dlouho Hedu neprokouknul a pořád její chování omlouval a sám cítil vinu. Přikláním se k názoru, že konec mohl být více rozpracovaný a delší. Ale jinak super čtení, doporučuji.
Ráda čtu knihy, které ve mně vyvolávají nějaké emoce.

16.04.2023 5 z 5

Poslední slova Poslední slova Kerry Lonsdale

Poslední slova je první kniha od této autorky. Podle předchozích komentářů jsem se dala do čtení s určitou skepsí, ale byla jsem mile překvapena. Od začátku mě kniha plně vtáhla do děje, měla spád, i když bylo od začátku zřejmé, proč se k Lily otec chová tak, jak se chová. Určitě bych knihu doporučila a už se těším na další díl.

14.04.2023

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Kniha byla čtivá, měla spád, ale vadily mi vulgarity a chování Alexe vůči Avě a tu to ještě vzrušovalo, Asi jsem na dnešní dobu moc prudérní. Přesto si další díl přečtu. Knihu bych zařadila do kategorie Young Adult.

10.04.2023 4 z 5