Arev122 Arev122 komentáře u knih

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Příběh měl napětí i spád, bylo zajímavě popsáno obsazení Země mimozemšťany. Přerod přeživších dětí na zabijáky bylo aktuálně a trefně vyjádřeno, jak výchovou uvěří téměř čemukoliv. Jen hlavní hrdinka mě nebyla příliš sympatická.

21.11.2020 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Předpokládám, že kniha byla psána spíše pro mládež, ale mě se čtení líbilo- zajímavý děj, kdy dojde voda, postavy byli velice dobře popsány- tak jak se lidé během stresových situací mění , jen ten závěr byl trochu slabší.

13.11.2020 4 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Mě se kniha líbila - je to románové zpracování skutečných událostí špionek za 1.světové války. Vyprávění je ve dvou časových liniích, což zvyšuje napětí v jednotlivých příbězích. Zajímavé a napínavé čtení.

09.11.2020 5 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Mě se románové zpracování Zlodějky líbilo.Viktoriánská Anglie života spodiny,šlechty a i dobových blázinců byla zajímavě popsána, příběh byl plný zvratů, situace byly vykresleny z pozice několika postav. Při čtení jsem se nenudila.

03.11.2020 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Tak tento román mě zklamal,pro mě "předuchováno", žádná zajímavá zápletka. Prostě jen oddychové čtení.

01.11.2020 2 z 5

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Zajímavě napsané vyprávění mladé ženy po ztroskotání lodi, kdy na malém přeplněném záchranném člunu každý dle svého charakteru bojuje o přežití.

21.10.2020 3 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

V pozadí detektivního příběhu s trochou duchovna se rozehrává psychologie vztahu rodič a dítě. Hezky a čtivě napsaný román.

21.10.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

První polovina knihy mě nijak nenadchla, pořád jsem čekala na něco... Ale druhá část románu byla opravdu zajímavá, tajemná a i trochu hrůrostrašná.

16.10.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

První polovina knihy mě nijak neoslovila, pořád jsem čekala na něco.. Ale druhá polovina románu byla opravdu zajímavá, napínavá a tajemná i hrůzostrašná.

16.10.2020 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Napínavý příběh, kde se prolíná současnost s minulostí. Děj měl spád a napětí,až do konce nebylo nic jasného.

06.10.2020 4 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Čtivě a románově zpracovaný tragický příběh dle skutečnosti, kdy na Islandu v 19.stol byla provedena poslední poprava. Příběh nutí k zamyšlení, zda to tak opravdu nemohlo být.

29.09.2020 5 z 5

Jaká je cena člověka Jaká je cena člověka Jevfrosinija Kersnovskaja

Velmi poutavě popsaný život lidí ve Stalinově komunistickém Rusku. Opravdu cena lidského života byla minimální , hlad, tvrdá práce v nehostiných oblastech Sibiře, strach a represe byly obrovské. Ale trochu mě vadilo bezchybné pracovní nasazení a chování hlavní hrdinky (autorky)

28.09.2020 4 z 5

Zaslíbená země Zaslíbená země Tamara McKinley

Zajímavě popsaný život v 18. století, v době ,kdy dochází k osídlování a prvnímu vzniku trestaneckých kolonií v Austrálii. V příběhu se romanticky a i trochu idealisticky prolínají osudy jak přistěhovalců, tak i domorodců. Je to román a tak se to čte hezky.

14.09.2020 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Zpočátku se mi příběh jevil jako nic moc, ale pak se přidala detektivní zápletka, napětí a děj dostal opravdu spád. Na duchařinu moc nejsem, ale tento román se mi líbil, zkusím se po čase podívat i na další díl.

11.09.2020 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Pěkná a zábavná sci-fi, kdy se i v beznadějné situaci člověk nevzdává. Román je z části psán formou deníku, děj má spád a napětí .

06.09.2020 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Zajímavě napsaná kniha o vzniku židovského státu na základě autentických osudech skutečných lidí. Čtení je náročné, žádná oddychovka. Pro mě až příliš politiky, náboženství a sionismu.

06.09.2020 4 z 5

Dračí zuby Dračí zuby Michael Crichton

Dobrodružně a románově zpracovaný příběh z 19.století inspirovaný skutečnými událostmi z počátku paleontologie na americkém Západě.
Zpočátku jsme se sice nemohla nějak začíst, ale pak mě příběh vtáhl do děje a četlo se to jedním dechem.

03.09.2020 4 z 5

Sokoli z Montabardu Sokoli z Montabardu Elizabeth Chadwick

Na pozadí bojů krále Balduina II s muslimy v Jeruzalémě ve 12.stol. je zde romanticky zpracován příběh normanského šlechtice a krásné dcery hraběte. Zajímavé pasáže o bojích mezi křesťany a Turky, ale příliš průhledné romantiky.

27.08.2020 3 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Kniha zvláštních nových věcí je opravdu zvláštní sci-fi. Nejde o žádnou dobrodružnou zápletku, ale při tom je člověk nucen číst dál a dál až do konce. A pak dlouho o příběhu přemýšlet.

27.08.2020 5 z 5

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

Pěkné pohodové oddychové čtení- exotické prostředí, děj v několika časových rovinách, tajemství, trochu napětí a samozřejmě i trochu romantiky s předvídatelným koncem

18.08.2020 4 z 5