Arev122 Arev122 komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Není to napsáno podle skutečného příběhu a tak se hrdinové z havarovaného letadla uprostřed zasněžených hor sami zachrání, jinak by románová zápletka nevznikla. Ale je to hezký příběh o přežití a lásce, četla jsem jedním dechem.

02.04.2019 5 z 5

Valhalla Atlantida Valhalla Atlantida Colin Falconer (p)

Tak trochu dobrodružný a trochu fiktivní příběh ze staré doby Vikingů. Děj má sice spád, ale trochu mě román zklamal.

30.03.2019 3 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Velice hezky napsaný skutečný a sotva uvěřitelný příběh chlapce , který musel odcestovat z rodného Ruska do předválečného Československa.

24.03.2019 5 z 5

Ďáblovo moře Ďáblovo moře Greg Donegan (p)

Mám ráda knihy se střídáním časových linií, tak jako to bylo i v tomto románu. Román zaujme především milovníky sci-fi, děj má spád, zajímavé fantastické zápletky, které nejsou ani dosud rozluštěny. Četlo se jedním dechem.

22.03.2019 5 z 5

Temná zima Temná zima William Dietrich

Román je směsicí faktů a dobrodružného románového fiktivního děje. Je plný napětí, děj má spád a napětí.

20.03.2019 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Zajímavý námět ve dvou časových rovinách, duchovno a napětí až do konce. Pěkné čtení.

16.03.2019 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Tak jsem se na knihu hodně těšila, ale nějak jsem ji nemohla dočíst. První část knihy se mi líbila více.

11.03.2019 3 z 5

Napoleonovy pyramidy Napoleonovy pyramidy William Dietrich

Na pozadí skutečného tažení Napoleona do Egypta se v dobrodružném románovém příběhu proplétají vojenské dějiny a mystické spekulace.

07.03.2019 4 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Líbí se mi propojení dvou časových linií. Je to fiktivní příběh s reálných historickým pozadím a zajímavým popisem života ze staré Indie a Anglie, romantická zápletka, děj měl spád a napětí.

06.03.2019 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Sice jednoduchý děj, ale popis chování i myšlení účastníků pochodu je napsáno velmi působivě.

02.03.2019 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Pěkné, pohodové čtení napsané stylem deníku od začínajícího kastelána.

24.02.2019 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Také mě nejvíce zaujal Nadaný žák, perfektně a promyšleně napsané, hrůzné... Ale jako vždy od S.Kinga celá kniha hezké počtení.

24.02.2019 5 z 5

Letec Letec Jevgenij Vodolazkin

Jednoduchý příběh, ale nutící k zamyšlení. Hezké čtení, určitě se ke knize znovu vrátím.

16.02.2019 5 z 5

V proudech ledového oceánu V proudech ledového oceánu Tom Wittgen

Příběh se mi líbil, je to sepsané dle skutečné události. Ale mohlo to být trochu více románově rozepsáno, zejména jejich cesta k záchraně.

14.02.2019 4 z 5

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Děj měl spád, zajímavou historickou zápletku, romantický příběh- litovala jsem , že již jsem na konci knihy.

09.02.2019 5 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Zajímavě a velmi citlivě podaný příběh ze života malomocných( tady malinko zidealizováno), a pohledu lidí, kteří žili v jejich blízkosti.

28.01.2019 5 z 5

Tajemství chrámové hory Tajemství chrámové hory Michael Byrnes

Hezky a poutavě napsaná kniha, děj má spád i zajímavé historické pasáže.

28.01.2019 5 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Dovedně napsaný román s napínavým dějem, kde až do konce není jasné, jak to vlastně je-nic není takové jak se zdá.

16.01.2019 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Tohle se mi četlo moc hezky, zajímavý námět spojený s duchovnem a detektivní zápletkou.

14.01.2019 5 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Pohodové čtení pro ženy-romantický a trochu tajuplný příběh na exotickém Cejlonu s nádechem červené knihovny.

14.01.2019 4 z 5