Arwen777 Arwen777 komentáře u knih

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Stará dobrá Deaverovská klasika. Po slabším předcházejícím dílu je opět zpátky obvyklý rámec příběhu a známé prostředí New Yorku. Líbí se mi, že každý díl zabírá jiné prostředí, o kterém se čtenář dozví zajímavé informace. A diamanty jsou víc než zajímavé, jsou tajemné a překrásné. Děj je napínavý, při popisech úniků plynu mi běhal mráz po zádech. Je pravda, že zápletka je trochu překombinovaná, tolik nastražených a najatých padouchů, ale dedukce jsou jako vždy překvapivé a chytré. Jsem ráda, že se série dostala zpátky na svou úroveň a těším se na další díl. Jedna kniha za rok je úplně akorát.

04.04.2019 5 z 5

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

Letos bohužel už druhá kniha, kterou jsem dočetla jen se sebezapřením. Málo zajímavý příběh, styl psaní mi nevyhovoval, slabé dialogy, špatná práce vydavatele. Celkově velké zklamání. Další díly vynechám.

17.10.2018 1 z 5

Vytoužené dítě Vytoužené dítě Catherine Chidgey

Silný příběh, velký potenciál, ale pro mě špatně napsaný. Do půlky knihy bych řekla až nečitelný. Druhá půlka to trochu vylepšila, ale celkový dojem z knihy už nevymizel. Příběh byl na začátku nezajímavý, pasáže o německé propagandě sice poučné, ale strašně rozvleklé, a styl psaní mi vyloženě nesedl. Až s končící válkou vyprávění nabralo spád a konec byl čtivější a mnohé vysvětloval. Pokud máte rádi umělecký styl, zkuste to, ale já už se ke knize určitě nevrátím.

24.01.2019 2 z 5