ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

To je něco, jak dokáže autor barvitě popsat příhody od nejmenší housenky, stejně jako osudy rodiny a příbuzných.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Čteno mnohokrát, krásný a humorný popis dětství Geralda Durrella na Korfu. Moc jsem mu to záviděla.

13.06.2019 5 z 5

První pomoc alternativní medicínou První pomoc alternativní medicínou Jiří Janča

Jiřího Janču mám moc ráda a tuto knihu jsem si koupila jako doplněk ke všem herbářům léčivých rostlin.

Králík je bohatý Králík je bohatý John Updike

Tak tohle mě moc neoslovilo.

13.06.2019 3 z 5

Žraloci a malé ryby Žraloci a malé ryby Wolfgang Ott

Skvěle popsáno, silný příběh. Výborný válečný román.

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Pan Sovák mě vždycky dokáže rozesmát.

13.06.2019 5 z 5

Největší skandály a aféry v českých dějinách Největší skandály a aféry v českých dějinách Vladimír Liška

Po dlouhé době jsem sáhla po literatuře faktu. Pan Liška je určitě oblíbený, napsal toho mnoho, ale pro mě je to takové nemastné, neslané. Ti, kdo dobře znají dějiny většinu z toho budou vědět, další části jsou spíš dohady. Za mě byl zajímavý třeba život vévodkyně Zaháňské, životní láska Antonína Dvořáka, tajné mise Emy Destinové, naopak jsem se nic nového nedozvěděla např. o Boženě Němcové, Karlu Hynku Máchovi, Borovském, ani o Židenickém puči.

13.06.2019 3 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

"Fantastický thriller! Osamělá žena, příběh jako ztělesnění nejčernějších představ, bravurně vygradovaný závěr. Lépe se podle mě thriller napsat nedá". Tak zhodnotil knihu Lee Child a já to lépe nedokážu. Rozhodně doporučuji!

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Překrásné!

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Páral mě nikdy moc nebral, četla jsem ho spíš v době, když vycházelo málo knih a stály se na ně fronty. Ale tahle se mi docela líbila.

Jean Reno Jean Reno Markéta Dvořáčková

Další z mých oblíbených herců.

Skalky a skalničky Skalky a skalničky Hermien Van Wijhe-Ruys

Knihy na toto téma jsem si kupovala, když jsem budovala a starala se o skalku. Ta bohužel vlivem našeho čtyřnohého přítele a sucha vzala za své.

Černá bedýnka Černá bedýnka Ludvík Aškenazy

Ke knize se často vracím.

Hieronymus Bosch Hieronymus Bosch Virginia Rembert

Fascinuje mě. Jeho obrazy jsou celé příběhy.

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Velmi dobrá detektivka od Agathy.

Kolik příležitostí má růže Kolik příležitostí má růže Jan Skácel

Miluji tohoto básníka a miluji jeho básně. Mají hloubku a úryvky z nich nebo celé si pamatuji a někdy si je přeříkávám.

Třikrát Nero Wolfe Třikrát Nero Wolfe Rex Stout

Moc dobré z populárním Nero Wolfem.

Amok Amok Stefan Zweig

Sbírka povídek a novel plná emocí. Mně se líbila.

Černé jako smola Černé jako smola Hana Prošková

Čteno ještě za komunistů, slušné povídky.

Žert Žert Milan Kundera

Výborná, ale nelehká kniha.