ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

Knihu jsem přečetla velmi rychle. Jedná se o docela slušný psychologický román s detektivní zápletkou. Je čtivý a nepostrádá napětí. Na plné hodnocení však nedosáhl, nemám pocit, že by si to zasloužil.

09.04.2018 4 z 5

Šest krát dva Šest krát dva Arne Dahl (p)

Velmi slušně vystavěný thriller. Napínavý je skutečně od první stránky a je plný důmyslných zvratů, které nedovolí knížku odložit. Děj sice navazuje na detektivku Sedm mínus jedna, ale kniha se dá bez problémů číst, i když Sedm mínus jedna neznáte.
Líbí se mi i obálka - elegantní, nevtíravá.

07.04.2018 5 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Velice emotivní, temný, depresivní psychothriller. Na začátku jsem si myslela, že když se u Simone po 18ti letech od únosu její dcery objeví dívka, která tvrdí,že ona je tou unesenou, začne trochu dobrodružné pátrání po tom, kdo ji unesl, jak se to stalo, jestli je skutečně dcerou Simone apod. Děj se však ubíral spíše jiným a silně zneklidňujícím směrem. Samotný závěr je neočekávaný, šokující a hodně smutný.
Knihu řadím k těm nejlepším, které jsem v tomto žánru četla.

06.04.2018 5 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Kniha se četla velice dobře, pokud si odmyslím tu nepravděpodobnost, že by nikdo na počátku nepoznal, ani neměl podezření, že místo Carole je tady jiná žena. Já vím, je to román a staví právě na záměně osob, měla bych to přejít bez zbytečných řečí, jenže já ne. Právě kvůli tomu POKUD strhávám jednu *.

06.04.2018 4 z 5

Hlídej si svou holčičku Hlídej si svou holčičku Zdenka Hamerová

Je to moje první kniha od Zdenky Hamerové. Jedná se o psychologický příběh s překvapivým závěrem. Dala bych i pět *, kdyby mě tak nerozčiloval Gitin přítel Martin. Nebýt trapných a většinou naprosto zbytečných dialogů mezi ním a Gitou, mohla být kniha o polovinu kratší.

31.03.2018 4 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Velmi dobrá detektivka od Rachel Abbott. Nemá nijak rychlý spád, ale napětí si v ní užijete dost. A epilog jsem si vyloženě vychutnala!

31.03.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nejlepší thriller roku? Celosvětový knižní hit? Zasáhne i vás?
Tak u mě se žádné nadšení nekonalo. Thriller jsem přečetla, někdy s většími, někdy s menšími obtížemi. Zápletka je silně přitažená za vlasy, spousta věcí není uspokojivě vysvětlena a závěr mě doslova otrávil. A napětí? Minimum.
Měla jsem radost, když jsem na knihu narazila v knihovně a nakonec zklamání......

29.03.2018 3 z 5

Pohřeb Pohřeb Neil Cross

Knížku jsem četla už před nějakým časem a jsem ráda, že jsem se nenechala odradit jejím slabým hodnocením. Příběh na mě hodně zapůsobil a ještě dlouho po přečtení nešel z hlavy vytěsnit.

29.03.2018 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Obálka a název je daleko zajímavější než knížka. Podle anotace jsem čekala napínavý děj. Nedočetla jsem ji.

29.03.2018 2 z 5

Do nejtemnějšího kouta Do nejtemnějšího kouta Elizabeth Haynes

Kniha mě hodně zklamala. Je nudná, bez napětí a s nesympatickou hlavní hrdinkou. Děj se sune velmi pomalu a v podstatě se opakuje pořád dokola. Nemám důvod dát víc než dvě *.

29.03.2018 2 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Další krásná kniha od Kate Morton. Poutavá, napínavá, dojemná, tajemná. Okamžitě vás vtáhne do děje a i vy, stejně jako postavy v románu se snažíte zjistit, co se tehdy v roce 1933 na oslavě letního slunovratu na sídle Edevanových stalo. Nebojte se, v závěru knihy se všechno dozvíte.
Příběh je vyprávěný ve více časových rovinách, jak bývá u autorky obvyklé.
Kate Morton je skvělá vypravěčka, jsem z jejich knih nadšená a těším se na další tituly, které si určitě nenechám ujít.

27.03.2018 5 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Na rozdíl od ostatních pro mě byla kniha velkým zklamáním. Je poznat, že autorka píše harlekýnky.

25.03.2018 1 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Naše společnost je bohužel postavena tak, že kdyby došlo k blackoutu, stane se přibližně to, co v knize (i když chápu, že je to fikce). Tenhle román mě dokázal silně vynervovat.

23.03.2018 4 z 5

Noční vizita Noční vizita Helene Tursten

Dobrá detektivka, ale místy mně připadla trošku nudná.

22.03.2018 4 z 5

První podezření První podezření Helene Tursten

První knížka od autorky a musím říct, že mě příjemně překvapila. Je to důvod, abych si od Helene Tursten přečetla i další detektivky.

21.03.2018 4 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Kniha je úžasná! S napětím jsem četla o osudech šlechtické rodiny, k nimž přichází mladičká Grace jako služka na začátku 1. světové války, o jejich tajemstvích, která měla zůstat navždy skryta, až jsem se dostala k tragickému závěru, který mě hluboce zasáhl.
Kate Mortonová píše stylem, který dokáže čtenáře strhnout, má vždy výborně promyšlený děj, dokonale vykreslené postavy a nejen to - příběh se vám dostane pod kůži a ještě dlouho po přečtení poslední stránky ho máte v paměti.

19.03.2018 5 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Další výborný thriller s komisařkou Maguirovou. Hodně drsný, velice čtivý a napínavý. Katie má tentokrát vyřešit brutální vraždy jeptišek, nálezy stovek koster malých dětí na zahradě kláštera, divnou smrt dostihových koní, objevených na mořské pláži a záhadné utopení mladé dívky, která měla svědčit proti velice nebezpečné osobě. Sama Katie je v ohrožení života, jakoby nestačilo, že v závěru se její osobní život doslova zhroutí.
Graham Masterton opět nezklamal a přesvědčil, že umí psát strhující příběhy.

17.03.2018 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Po přečtení knihy Volání anděla jsem se těšila na další. Je mně to líto, ale román Protože tě miluji mě nijak neupoutal. Přečetla jsem ho celý se zaujetím, to ano, ale fantasy linka mě neoslovila (spíš nepříjemně překvapila) a vadila mi.
Omlouvám se fanouškům Guillauma Musso, tohle opravdu nebyla pro mě ta správná kniha.

14.03.2018 3 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Velmi dobrý thriller, napínavý prakticky od začátku, s velice překvapivým zvratem na několika posledních stránkách. Profesora OĹoughlina , který bojuje s nevyléčitelnou chorobou, jsem si oblíbila už v předešlých knihách (nečtu je popořadě, ale podle toho, jak na ně narazím v knihovně).
Myslím, že u Michaela Robothama se nedá narazit na špatnou knihu, jeho thrillery jsou vždy na vysoké úrovni.

14.03.2018

Boj se tmy Boj se tmy Becky Masterman

Nejdřív jsem chtěla dát čtyři*, protože děj se místy trošku vlekl, ale kvůli hodně podařenému a pro mě neočekávanému závěru jednu přidám.
Kniha však v žádném případě nedosahuje kvalit thrilleru Běsni a zuř, který mě vyloženě nadchl a kde jsem se se sympatickou Brigid seznámila.

12.03.2018 5 z 5