ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Skvělý thriller, kterému nechybí skutečně nic- napětí, akčnost, spád, dramatické finále. V četbě série Berger a Blomová budu určitě pokračovat a knihu doporučuji!

03.11.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Oddechová detektivka, která se velmi dobře četla. Příběh byl netradiční svou zápletkou, ale uvěřitelný, podávaný s potřebnou dávkou napětí. A pak přišel dostatečně šokující závěr.
Za mě si kniha nálepku bestseller zaslouží, strávila jsem s ní příjemné chvilky (četla se vážně jedním dechem) a byla jsem zklamaná, když přišel závěr a já se s ní musela rozloučit.

02.11.2017 5 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Zpočátku se mně příběh docela líbil, ale asi posledních 100 stran je totálně ujetých a nepravděpodobných. Je to asi tak 3 a půl *.

31.10.2017 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Čtivá česká detektivka s dobrou zápletkou a překvapivým koncem.

29.10.2017 4 z 5

Závěje Závěje Marit Reiersgård

Průměrná detektivka, asi jsem čekala od knihy víc.

28.10.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Vynikající psychologický thriller! Z toho psychopata mně vážně vstávaly hrůzou vlasy na hlavě, děsila jsem se ho víc, než kdyby se jednalo o nějakého sériového vraha. Prožívala jsem s Grace každou minutu jejího utrpení.
Je to jedna z nejlepších knížek, které jsem v poslední době četla.
Co se děje za zavřenými dveřmi? To si musíte přečíst!

26.10.2017 5 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Výborný psychothriller. Začíná to jednou lží a další se na ni nabalují, ale až v úplném závěru se dozvíte PRAVDU. Od knihy se nedá odtrhnout, je velice čtivá a napínavá, kdykoliv jsem si myslela, že už vím, velice jsem se pletla. Vysoké hodnocení si kniha určitě zaslouží.

26.10.2017 5 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Je to moje první kniha od autorky na zkoušku (orientovala jsem se podle hodnocení mých oblíbených známých) a jsem spokojená. Je to taková oddechovka s kriminální zápletkou, ale vážně se moc dobře čte!

23.10.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Skvělé čtení! Tak trochu mně to připomínalo Deset malých černoušků, ale severských a podstatně brutálnějších ( kam se hrabe mírná a decentní Agatha Christie). Opět akční thriller s pulzujícím napětím a uvěřitelným motivem, který v podstatě nejde odložit. Po Joonu Linnovi se mně už stýskalo a přestože některé z přechozích Keplerovic dílů se mně líbily víc, tato kniha si 5* určitě zaslouží.

22.10.2017 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Sucho je příběh o ošklivém zločinu na malém městě, o lidech, jejich přáních, touhách, naději či beznaději, tajemstvích, závisti i nenávisti. A do toho sužující sucho, které při četbě prožíváte společně s obyvateli městečka.
Příběh je dokonale propracovaný, postavy jsou věrohodně vykresleny, děj vás vtáhne a nepustí, napětí cítíte nad každou stránkou.
Na prvotinu je to skvělé, jedná se o nevšední čtenářský zážitek, za mě určitě plný počet * a doporučuji!

19.10.2017 5 z 5

Kdo tě zná Kdo tě zná Mary Higgins Clark

Nenáročná čtivá oddechová detektivka. Je moje první od autorky a ráda si přečtu i nějakou další její knihu.

16.10.2017 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Pro mě je to spíš taková oddechovka, ale pořád velice povedený román, kde není nouze o napětí, je tam dobře vystavěná zápletka a k mé spokojenosti tam není zase až tak moc romantiky, kterou zrovna nevyhledávám.U Sandry Brown jsem ochotná nějaké ty vášnivé scény ustát, pokud si příjemně počtu.

15.10.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Vynikající, jedinečný thriller s opravdu šokujícím rozuzlením. Přečteno jedním dechem. Víc psát nemusím díky pochvalným komentářům, kterých se tady sešlo opravdu hodně. Takže určitě doporučuji a opět lituji, že máme k hodnocení nejvýš 5*.

15.10.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Velice slušná detektivka, čtivá, s potřebnou dávkou napětí. Nevadilo mně vůbec, že vrah je známý prakticky od poloviny.
Nevím, jestli je správné porovnávat ji s knihou "Dívka v ledu", ta mně totiž přišla dokonalá. Proto jednu * ubírám.

12.10.2017 4 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Nebyla to vyložená bomba. Skoro celý děj knihy se odehrává v autech, popř. na cestě několika lidí, kteří prchají před nebezpečnou pandemií na vysněné místo. Přitom samozřejmě překonávají menší nebo i závažné překážky. Přestože kniha neoplývá trvalým dechberoucím napětím, četla se docela dobře a užila jsem si ji.

09.10.2017 4 z 5

Kruh smrti Kruh smrti Chris Tvedt

Luxusní detektivka! Nabitá napětím, důmyslnými zvraty a přináší skutečně adrenalinový závěr. Je prostě skvěle napsaná a čte se jedním dechem.
Doporučuji všem, ani jeden řádek není navíc, nudit se určitě nebudete!

08.10.2017 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Na začátku je zajímavý nález, který nutí zarputilou novinářku Noru rozmotávat kličky dávno zapomenutého příběhu dvou ztracených dívek z trajektu. Závěr pak už je docela nečekaný a správně napínavý.
Jak píše Šánka, na prvotinu hodně dobré.
Já jsem si knížku docela vychutnala a neváhám jí dát nejvyšší ocenění. Opět se setkávám s tím, že hodnocení v modrých číslech pro mě nemusí být rozhodující, i když (to zdůrazňuji) hodně dám na mé oblíbené uživatele.

07.10.2017 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Tak tohle mně vážně nesedlo. Nemohla jsem se začíst, přeskakovala jsem stránky a byla šťastná, že přišel osvobozující konec.

05.10.2017 4 z 5

Bez viny Bez viny Viveca Sten

V knize se střídají dvě časová období - současnost a doba po 1. světové válce až po 60. léta. Je docela čtivá a vhodná jako oddechovka.

03.10.2017 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Výborný thriller s dokonale stupňovaným napětím, spoustou zvratů, spoustou mrtvých a nečekaným rozuzlením. Máte v něm pocit, že až na sympaťáka Davida Rakera jsou tady všichni padouši. Já jsem si přišla na své a určitě autora znovu vyhledám.

02.10.2017 5 z 5