asam asam komentáře u knih

Ve čtvrti Brick Lane Ve čtvrti Brick Lane Monica Ali

Osud přistěhovalců z tak odlišného prostředí jako je Bangladéš do světa volnosti a rušného života v Londýně je těžký. Pro okolní svět jsou obtíží a vymanit se ze svých tradic , výchovy, náboženství zase těžko snáší a odsuzuje komunita bangladéšských přistěhovalců ve čtvrti Brick Lane. Zajímavý příběh odvážné Naznín.

17.04.2013 4 z 5

Amatéři Amatéři John Grisham

Zajímavý nový pohled na právnickou praxi a tvrdý boj o vítězství. Honba za penězi, mocí, korupce a násilí.

16.02.2013 5 z 5

Tato kniha mě zklamala. Asi proto, že nejsem běžec na dlouhé tratě.

30.01.2013 3 z 5

Blbeček Max Blbeček Max Ivan Mládek

Co můžeme od Mládka čekat jiného, humor, někdy lechtivý, někdy méně vtipný. Za dlouhých zimních večerů trochu odlehčené čtení.Ani ta staročeština mě nenadchla

26.01.2013 3 z 5

Koně za plotem Koně za plotem Romana Beránková

To je náš národní sport. Závidět sousedům, sami máme máslo na hlavě. Opravdu příběh ze života.

03.01.2013 5 z 5

Kuchařka pro tebe – báječné recepty krok za krokem Kuchařka pro tebe – báječné recepty krok za krokem Helena Rytířová

Kuchařky mám velice ráda a tato se opravdu autorce povedla.

15.12.2012 5 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Laciný humor, mnohdy vulgární. Ani jsem se moc nesmála, jen trapně kroutila hlavou. Nejprodávanější kniha roku 2011 v Británii????. Jejich humoru tedy nerozumím.

20.11.2012 3 z 5

Cirkus Les Mémoires Cirkus Les Mémoires Petra Hůlová

Po přečtení knížek Paměti mojí babičce a Stanice Tajga se mi tato knížka nelíbila. Stále jsem se nemohla pořádně začíst. Ne všechno se vždycky vydaří.

15.11.2012 3 z 5

Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel Sylva Fischerová

Bohužel, ať jsem se snažila sebevíc, nenadchlo mě to.

24.09.2012 3 z 5

Sudička pistolnice Sudička pistolnice Daniel Pennac

Skvělé, nemá chyb, zápletka neobvyklá, krásný jazyk, vtipná přirovnání. I překlad se povedl. Jen jsem se trochu ztrácela - kdo je kdo. Je to asi tím, že jsem toto četla jako první. Byť to je volné pokračování, přece jen seznámení s osobami bylo už v Lidožroutech z obchoďáku.

07.09.2012 5 z 5

Štěstí někdy pelichá Štěstí někdy pelichá Simona Mahlerová-Šustková

Vtipné, milé. A v mnohém i poučné. Ráda doporučuji každému.

26.07.2012 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Příběh vás chytne a nepustí po celou dobu čtení. Velice milé, vtipné, ale i smutné. Takový je totiž život. Nenechte se odradit počtem stránek, opravdu se knížka čte jedním dechem. Doporučuji.

20.05.2012 5 z 5

Byla jsem íránskou princeznou Byla jsem íránskou princeznou Sara Harris

Pravdivý příběh Barbary Mosallai Bellové. Popisuje nejen politické dění v Iránu- pád šáha Mohameda Rézy Páhlavího,vzestuo ajatoláha Chomejního, ale všímá si hlavně postavení žen které jsou majetkem muže,bez svých práv a svobod. Těžko pochopitelné pro ženy ze západu.O to větší obdiv patří těm ženám, které se snaží o změnu svého nelehkého postavení.

01.04.2012 5 z 5

Země smíchu Země smíchu Jonathan Carroll

Nevšední téma, vytříbený literární styl , vtipné průpovídky, napětí od začátku do konce. Doporučuji.

22.02.2012 5 z 5

Heřmánkový palouk Heřmánkový palouk Mary Wesley

Někdy se do knížky nezačtete ať se snažíte sebevíce. Nechci knížku nikomu hanět, ale mě nezaujala. Zdálo se mi to strašně rozvleklé, nic moc neříkající. Určitě to není odpad, to bych ji ani nedočetla, ale takový průměr.

07.02.2012 3 z 5

Hranice Hranice Cormac McCarthy

Tento díl se mi zdál až velmi rozvleklý.Místy jsem se ztrácela
Taky mi vadily dlouhé dialogy ve španělštině.Neumím španělsky.

05.01.2012 4 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Oddychové čtení, western jako vyšitý. Pěkně se čte.

26.12.2011 4 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Krev tam sice teče proudem, ale je v té knize taky hodně moudrosti o vztahu mezi lidmi, lásce,o stárnutí, hledání pravdy.

07.12.2011 4 z 5

Zen a umění údržby motocyklu Zen a umění údržby motocyklu Robert Maynard Pirsig

Na můj vkus až moc filosofických úvah.

10.11.2011 3 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Nějak můj oblíbený spisovatel ztrácí na síle. Alespoň z mého pohledu je to dílko slabší.

08.11.2011 2 z 5