astroweb astroweb komentáře u knih

Autor překonal sám sebe. Po Epopejích je tohle opravdu kniha, která se mi od něj moc líbila, mohu napsat - zasáhla.
Skvěle popsané pasáže těsně před Listopadem a po něm, pak vize budoucnosti, ke které Evropa směřuje, bohužel, ale stále doufám,že se neuskuteční.

07.11.2019 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Tuhle autorovu sérii mám moc rád. Žádná strašidla, historická detektivka, konec parádně napínavý. Těším na další.

24.10.2019 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Nebylo to špatné, spíš opravdu literární hříčky. Romány od autora jsou přece jenom lepší.

07.10.2019 3 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Hodně dobré. Spíš jako historicko sociální román z kriminálního prostředí. Nikoli napínavé, ale dobře napsané. Určitě si přečtu další.

03.10.2019 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Těšil jsem se, začátek dobrý, ale postupně přicházelo zklamání oproti předešlým dílům a tím myslím i pokračování od tohoto autora. Zde se rozhodl vsadit plno dějových vláken, finále tomu odpovídalo, zmatené, neuvěřitelné.

17.09.2019 2 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Od autorky druhá kniha, určitě nebude poslední. Vyhovuje mi její čtivý styl, náměty a prostředí. Hlavní hrdinka inspektorka sympatická a dosti výjimečná.

13.09.2019 4 z 5

Květiny na jeho pohřeb Květiny na jeho pohřeb Ann Granger

Zjistil jsem, že tato autorka nebude patřit k mým nejoblíbenějším. S největší pravděpodobností si další její díla odřeknu, žádná Agatha, to rozhodně ne.

10.09.2019 2 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Nebylo to vůbec špatné, přes svou délku dosti čtivé, zajímavé i z historického hlediska. Podrobný rozbor psychiatrie sériového vraha. Připomínalo mi to seriál na Netflixu .

10.09.2019 4 z 5

Vařit medvěda Vařit medvěda Mikael Niemi

Zpočátku jsem byl nadšený z nevšedního pojetí, včetně jazykově literární vybavenosti, ale přiznávám, že jsem nakonec přeskakoval, až příliš umělecké.

31.08.2019 2 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Abych pravdu napsal, začátkem mě navnadil a postupem nadšení opadávalo. Taková vlastivěda o nacismu pro mladé. Zarazily mě nevěrohodné reálie, kdy si hrdinka kupovala za války v obchodě morfium a popíjela se tam černá, nikoli náhražková káva.

24.08.2019 2 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Velmi, velmi výjimečná četba. Zajímavá a super čtivá po všech stránkách, moc se mi líbilo vykreslen vztahů hlavních postav. Poslední třetina trochou konspirativní, finále ohromně napínavé. Doufám, že nakladatelství v blízké době uvažuje o dalších překladech od tohoto autora.

20.08.2019 5 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Knihu jsem koupil spíš ze zvědavosti, mám rád dílované série, byl jsem příjemně překvapený, pohodové čtení o vztazích v Anglii 18. století. Určitě si dopřeji časem i další díly.

14.08.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Pořádná klasická detektivka, anglické prostředí, čtivé a napínavé.

09.08.2019 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Autorka mě baví. Umí psát, je čtivá, není to jenom o vyšetřování zločinu, o uvěřitelných vztazích.

03.08.2019 4 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Už dlouho se mi historický román tolik nelíbil, jako tento. Skvělé čtení, opravdu v tom nejlepším připomíná Pilíře země apod.

26.07.2019 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Kingovy detektivky se mi líbí víc, než horory apod. Tahle ovšem byla trochu k tomu blíže.

07.07.2019 3 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Začalo to pěkně čtivě a nápaditě, postupně moje nadšení ubývalo, až otevřený konec docela všechen dobrý počáteční dojem naprosto zkazil.

26.06.2019 2 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Oproti Oběti bez tváře velké, velké zklamání. Musel jsem se nutit, abych přečetl do konce. Překombinované natolik, že jsem měl dojem, že se ve spletitosti děje nevyznává ani sám autor. Nakonec ani závěr velice nepravděpodobný, vykonstruovaný.

18.06.2019 1 z 5

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Nebylo to špatné, myslím, že A.C. Doylovi by se to také líbilo, nic přehnaně napínavého, spíš dedukce, logika apod.

09.06.2019 2 z 5

Prolomení hradeb Prolomení hradeb Petr Hampl

Nelehké a nesnadné čtení, ovšem zároveň velmi poučné. Absolutně nechápu, proč je tato kniha a autor mediálně očerňovaná.

08.06.2019 4 z 5