Awča Awča komentáře u knih

Ve vyšších kruzích Ve vyšších kruzích Viveca Sten

Četla jsem hned po prvním díle a jsem ráda, knihy celkem navazují, alespoň co se soukromí
Nory a Thomase týče.
Prostředí jachtařských závodů je velmi atraktivní, začátek knihy je výborný. Láska Švédů k lodím je fascinující. Trochu moc postav, ale časem si čtenář zvykne, kniha se četla dobře, pachatele jsem kupodivu odhalila, motiv byl celkem pochopitelný, nic přehnaně vykonstruovaného.
Vzhůru na další díl.

09.03.2022 5 z 5

Hostům z hlubin mrazu Hostům z hlubin mrazu * antologie

Antologie, která mi v těchto dnech přišla tématem bohužel velmi blízká.
Některé básně mě oslovily, některé jen prošly kolem. Zajímavá předmluva a ilustrace.
Děkuji za možnost legálního stažení zdarma.

03.03.2022 5 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Začátek byl zajímavý a čtivý. Ztráta miminka, a pak možné setkání s již dospělým potomkem, to je skvělá výchozí situace na rozehrání dramatu, zde navíc ještě s kriminální zápletkou.
Tím však moje okouzlení knihou skončilo. Příběh klopýtal, hlavní hrdince jsem moc nerozuměla, ke konci jsem už nerozuměla ani autorce a na závěr ani sobě, proč to vůbec čtu.

11.06.2021 2 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Poměrně zajímavá kniha, opravdu vyvážená, příběh se mi moc líbil.
Klidně mohla být delší, ráda bych se dozvěděla více o tom, jak se Kin po "zaseknutí" v devadesátkách vypracoval, začátky musely být opravdu těžké.
Ač byl konec nasnadě, byla jsem zvědavá, jakým způsobem a s jakými následky se k němu hlavní hrdina dopracuje.
Velice ráda se začtu do dalších autorových knih, budou-li dostupné.

09.06.2021 5 z 5

Mrtvý lotr Mrtvý lotr Pavel Korněv

Souhlasím, že se kniha podobá ostatním svého žánru. Ale četla se lehce, bavila mě, byla jsem zvědavá, jak to s hlavním hrdinou dopadne. To si ovšem musím počkat na další díl.
Leda mám radši, ale Lotr také stojí za to.

31.12.2020 5 z 5

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Kdysi dávno jsem Faery navštívila a zamilovala si je. Stejný pocit mám z knihy. Poklidně plynoucí příběh, a přeci dramatický.
Těším se na další díly.

08.11.2020 5 z 5

Mozaika lží Mozaika lží Karin Slaughter

Zajímavě vystavěný příběh, cílený spíše na ženy. Bavilo mě sledovat obě linky příběhu, tu minulou i tu přítomnou. Místy měla kniha slabší chvilky a poslední kapitola byla úplně zbytečná.

29.10.2020 4 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Kniha se nečetla úplně hladce. Autorka zpočátku zahltí čtenáře spoustou postav, ne že by nebyly zajímavé, ale je jich prostě příliš, těžko se odhaduje, které budou pro děj dále důležité, a je téměř nemožné si k některé z nich vytvořit hlubší pouto.
Děj je takový kostrbatý a zápletky překombinované.
Přesto mě čtení celkem bavilo, ke konci jsem byla pěkně napnutá.
Ale V údolí lišek mě to bavilo víc :-)

21.10.2020 3 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Milá prvotina. Zápletka byla zajímavá, aristokratka žijící v komuně svých vrstevníků vyšetřuje dávný zločin. Vše plyne v poklidném tempu. Občas selhávala logika, postav bylo tolik, že by to zaplnilo i dvě knihy. Není to úplně můj šálek kávy.
Odpočinkové čtení na deštivé odpoledne nebo cestu vlakem.

06.09.2020 2 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Opravdu zajímavá kniha.
Mám ráda sci-fi, fantasy a podobné žánry, tak jsem se do příběhu začetla lehce, Vuko byl sympaťák a jeho putování mělo náboj, navíc mě dost bavilo střídání ich a er formy.
Vsunutý příběh mě moc nevtáhnul, a trochu jsem ho přeskakovala, ne, že by nebyl zajímavý, ale byl prostě natolik odlišný od hlavní dějové linky, že mi neseděl.
Závěr knihy mi přinesl rozčarování, asi bych radši něco jednoduššího, stravitelnějšího, trochu mě to rozhodilo a do dalšího dílu se mi momentálně nechce.
Ale i tak, velmi povedený kousek!

07.07.2020 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Tana French

Zpočátku mě kniha velmi bavila, žádné potoky krve, poctivý kus vyšetřovací práce, výslechy, dedukce.
Vyšetřovatelka si hned získala mé sympatie. V mužském kolektivu nelze projevit slabost, prala se s tím statečně.
Stále jsem čekala, kdy se kniha rozjede, ale bohužel, styl byl stále stejný, až mě přestalo čtení těšit.
Hlavní postava neprošla žádným vývojem, až mi lezla na nervy a byla jsem ráda, že se příběh dovlekl ke konci.
Úplně špatné to nebylo, ale s dalšími knihami této autorky si dám chvíli přestávku.

24.06.2020 3 z 5

Tichá odplata Tichá odplata Hania Allen

Velmi příjemná detektivka. Stylem psaní mi autorka připomíná R. Bryndzu, možná i tím, že hlavní postava je z Polska, v případě Bryndzy/Eriky je inspektorka ze Slovenska.
Všeho je tak akorát, soukromého života, vyšetřování, politiky, jen možná napětí by mohlo být více, o žádnou z postav jsem se nestrachovala, vše tak hladce plynulo. Na druhou stranu oceňuji, že se případ neutápěl v brutalitě.
Určitě si přečtu další knihy autorky, budou-li na našem trhu k dispozici.

03.02.2020 5 z 5

Temné a ponuré, prosvětlené občasným černým humorem. Moc mě to bavilo. Od půlky příklon k větší brutalitě a beznaději než mi bylo milé, asi nejsem tak drsná holka, jak jsem si myslela.
Ale nelituji, opravdu pozoruhodný kousek!

16.12.2019 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Opět skvělá kniha. Nápad s novou hrdinkou oceňuji, ne že bych Eriku neměla ráda, ale její postava už postrádala vývoj, nějakou gradaci, což působilo těžce. A kdo ví, třeba se v některém z dalších dílů obě postavy setkají, jako to zprostředkoval svým hrdinům mistr Conelli. Kate mi sedla, i se svými slabostmi. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak už to byla jízda! Jasně, že je kniha v nadsázce, některé věci prostě beru s nadhledem, nejde přeci o literaturu faktu :-) Kniha mě moc bavila, těším se na další díl!

02.12.2019 5 z 5

Úzká cesta na daleký sever Úzká cesta na daleký sever Richard Flanagan

V rámci čtenářské výzvy jsem zkoušela číst několik knih majících Bookerovu cenu. Ačkoli jsem zdatná čtenářka, nešlo to, knihy byly těžkou zkouškou mé trpělivosti. Už jsem myslela, že výzvu nesplním. Pak jsem objevila tip na tuto knihu a jsem za to moc vděčná. Byla to pecka! Když se člověk popasuje s nelineárním vyprávěním, je opravdu co číst. Zajímavá jsou všechna období knihy, kniha zbytečně nešokuje ani nesklouzává k uplakanému sentimentu. Bookerovu cenu si kniha zaslouží a čtenářovu (čtenářčinu) pozornost také.

14.11.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Méně je někdy více. Vyprávění z pohledu tolika postav a dějových linií mě neuchvátilo. Zápletka byla zajímavá, postavy také, svým způsobem byla četba napínavá, ale knize by prospělo plynulé vyprávění. Mám pocit, že se k ní již vracet nebudu.

07.10.2019 3 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Knihu jsem přečetla "na jeden nádech". Mám ráda akční příběhy i historii, v knize se snoubilo oboje. Paradoxně více vzrušující byla historická část, kde se násilí nepopisovalo detailně, soudobou část je nutno brát s velkým nadhledem. Bo jsem si oblíbila, je vykreslena velmi dobře, autor má pro psaní postarší ženské hrdinky velký cit. V Ostravě jsem párkrát byla, teď se na ní budu dívat jinýma očima.

16.08.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napínavá četba pro letní dny.
Ani z recenzí jsem si moc nedovedla představit, co mě čeká.
Kniha mě hned vtáhla a musela jsem stále číst.
Střídání kapitol z pohledu obou hlavních postav přinášelo napětí a byla jsem opravdu zvědavá, jak příběh(y) autor zakončí. Možná byl závěr příliš ukvapený, oproti celkovému tempu knihy, překvapil mě, ale dobré!

16.07.2019 5 z 5

Edison Edison Vítězslav Nezval

Četla jsem prvně v době dospívání a neuveřitelně se mi líbila, dodnes si pamatuji ten pocit, který ve mě zanechala. Čtení po letech je ošidné, ale líbí se mi stále.

11.06.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Předchozí díl jsem nečetla, možná proto mě kniha úplně nevtáhla. Ale byla čtivá, to ano. Neotřelá zápletka, možná až příliš brutální vraždy. Napětí mezi policisty. Sympatičtí vedlejší hrdinové. Pěkný mix, přečtu si i první díl :-)

27.05.2019 4 z 5