B-artX B-artX komentáře u knih

Batman: Konec hry Batman: Konec hry Scott Snyder

S Tichem nejlepší Batmanovka, co jsem kdy četl. Napínavé, chytré a zábavné. První komiks, kde mě bavil Joker. Super komiks, určitě si koupím i další Snyderovy Batmany.

16.06.2018 5 z 5

Elektra Elektra Frank Miller

Daredevil: A sem tam nějaká Elektra bylo dost dobré NHM. Klasický Milller: skvělá zápletka, mentalita postav a logika na jedničku a kresba dost dobrá. Přesně toto mám rád.

14.06.2018 5 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha druhá JLA: Spravedlnost: Kniha druhá Alex Ross

Druhá půlka Spravedlnosti nepřekonala má očekávání, první půle mě bavila znatelně více, ale i tak jde o naprosto výjimečné dílo. Kresba jako u prvního dílu je božská, akce, postavy a celkové zpracování se dle mého velmi povedlo. Zkrátka slabší, než Part 1, ale stále úžasný. Není nutné se dále rozepisovat, uživatelé pode mnou to již udělali a já s jejich recenzí souhlasím :).

09.06.2018 5 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha první JLA: Spravedlnost: Kniha první Alex Ross

Pokud je na komiksu něco úžasného, tak rozhodně kresba, o tom žádná. Alex Ross maluje nádherně- tak detailní a uvěřitelnou kresbu jsem naposledy viděl u Tajné války, kterou miluji. Příběh vůbec nenudil a já si ho stoprocentně užil. Moc se těším na další díl.

27.05.2018 5 z 5

Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Mike Mignola

Zkáza, jež postihla Gotham je docela slušný komiks. Kresba mi naprosto nesedla- obličeje vypadají podobně a tváří se stejně hloupě. Pokud se mi něco líbilo, tak zasazení do první poloviny 20. století. Příběh byl také dost zajímavý, dost mě potěšila batfamily a Ollie Queen. Bohužel jsem se do průběhu nedokázal vůbec vžít, hlavně kvůli nehezké kresbě a jinému prostředí. Slušných 80%.

27.05.2018 4 z 5

Batgirl: Rok jedna Batgirl: Rok jedna Charles Dixon

Nedávno jsem zjistil, že komiksy s podtitulem Rok jedna, jsou vážně dobré, a tak jsem se vrhl i na Batgirl. A jsem nadšen. Komiks bavil od začátku do konce, kresba boží a charakter mladé Barbary jsem si zamiloval. Padouši, přesto ze byli jaksi hloupoučcí, bavili a Batman s Robinem udělali radost. Plný počet, naprostá bomba.

27.05.2018 5 z 5

Znovuzrození hrdinů DC Znovuzrození hrdinů DC Geoff Johns

Znovuzrození hrdinů DC bylo napsáno jen pro jeden účel- aby navnadilo na další komiksy, a to se mu velmi povedlo. Jistý zmatek jsem v ději měl, ale po přečtení Průvodce Znovuzrození, mi to začalo jakž takž dávat smysl. Právě za Průvodce, kresbu, splnění účelu komiksu a NÁDHERNOU obálku dávám plný počet.

20.05.2018 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Moc pěkná knížka. S odstupem času mě mrzí, že mi rodiče v dětství Hobita nečetli. Tehdy by se mi knížka velmi líbila- skřeti, elfové, Bitva pěti armád, trpaslíci a drak na pohádkovém pokladu by byli přesně něco pro mě. Musím přiznat, že jsem Hobita četl hlavně kvůli Pánovi Prstenů, na kterého jsem se dlouho chystal. Nyní jsem rozhodně rád, ze jsem si tuto milou knížku přečetl.
Jediné, co bych vytkl byla jistá zdlouhavost- knížku jsem četl stejně dlouho, jako jiné, třeba dvakrát delší knihy. Ale jsem spokojen, příjemných 83%. Knížku určitě budu předčítat svým dětem.

20.05.2018 5 z 5

Děti píší Bohu Děti píší Bohu Stuart Hample

Velmi milá a často i vtipná knížečka. Příjemná oddychovka, která vykouzlí úsměv na tváři. Některé ty dopisy by nikdo z dospělých nevymyslel :).

Milý Bože vsadím se, že je pro tebe velmi těžké milovat všechny lidi na celém světe. V naší rodině jsme jenom čtyři a mně to tedy moc nejde. -Anežka

Milý Bože, je pan farář tvůj kamarád a nebo se znáte jenom pracovně? -David

Proč se v bibli nepíše i o paní Bohové? To jsi s ní ještě nebyl ženatý, když jsi to psal? -Jakub

01.05.2018 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Kulhánek nezklame. Velmi zábavná kniha s boží atmosférou a postavami. První knížka měla sice víc zajímavých myšlenek a nápadů, tato zase více brutality a akce. Konec byl sice trošku zdlouhavější, ale závěr se mi líbil, jsem rád, že to skončilo, tak jak to skončilo. Nejvíce se mi na celém díle líbily dvě věci- masakr v Číně a objasnění Moonova plánu, masakr byl příjemně kulhánkovsky brutální a výslech konečně velmi dobře objasnil snad celou knihu. Za mě naprostá spokojenost. Posledních 30 stránek se trošku táhlo, ale nevadí. Za mě super četba. Plný počet.

24.04.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejspíš nejlepší kniha, co jsem v životě četl. Celý den již přemýšlím, zda to je nebo není lepší, než Farma zvířat a stále se nemůžu dokopat k výsledku. Černoušci jsou jistě zábavnější, ale Farma má "Myšlenku", Černoušci mají skvělou atmosféru, Farma zase je nadčasová. To ale nechám na jindy, nyní recenze tohoto díla.
Nikdy jsem nečetl knihu, co by měla takovou atmosféru. Agatha Christie je prostě Královna detektivek. Závěrečné rozuzlení a dopis je naprosto dokonalé čtení a já jsem po dočtení dlouhou dobu přemýšlel, nad genialitou tohoto veledíla. Krátká délka knize jen prospěla, smrti takto přicházeli v krátkých frekvencích a já se ani na minutu nenudil. Musím dát plný počet a přidat do "Doporučuji". Zcela jedinečná kniha. Doporučuji.

23.04.2018

Macbeth (komiks) Macbeth (komiks) Jyoti Bhansali

Taková fajnová jednohubka. 80 stránek příjemně uteklo a já se docela bavil. Kresba se mi moc nelíbila, taková ošklivá, především u ubličejů. Ale jinak fajn. Nic extrémního, zkrátka fajnová oddychovka.

22.04.2018 4 z 5

Green Lantern: Tajemství původu Green Lantern: Tajemství původu Geoff Johns

Velké překvápko, moc jsem neočekával a dlouho jsem komiks odkládal, ale teď jsem rád, že jsem si jej pořídil. Velmi zábavné čtení. Origin Green Lanterna se mi velmi líbil. Kresba paráda a postavy skvělý. Jediné, co mi vadilo, byla neukončenost příběhu, ale člověk v Čr nemůže chtít všechno. Za mě plný počet.

18.04.2018 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Kulhánkův styl psaní naprosto miluji. Nejvíce jsem si užil prvních 60 stránek, pak to bylo o malinko slabší, ale stejně měl příběh krásný grády. Vládce strachu (kteří mi v pár aspektech přišli až moc "podobní" některým částem této knihy) přiznávám, že jsem užil trošku víc, než Noční klub, ale přesto jsem z tohoto díla nadšen. Některé momenty a nápady z knihy se mi velmi líbily a jsem si jist, že si je budu pamatovat ještě dost dlouho (loď paní Dao, příchod Wriese a Van Vrena do Nočního klubu, kanibalské Ragů). Zkrátka boží, Kulhánek je génius (takový knižní Tarantino) a já se hned vrhám na další knihu. 90%- 5*.

16.04.2018 5 z 5

Ghost Rider Ghost Rider Roy Thomas

První story byla klasicky příjemně naivní a ta hlavní mě ze začátku velmi bavila, první tři sešity byly fakt bombový, ale poté to už šlo docela dolů. Velmi mě mrzelo, že to bylo tak "ustřihlé", protože by mě zajímalo, jak to pak dopadlo.

15.04.2018 4 z 5

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Myslím, že není nutné se více rozepisovat. Zkrátka skvělé. Kresba boží, příběh originální a zábavný a dokonalý Deadpool. Komiks není nic extrémního ani složitého, ale rozhodně baví.

15.04.2018 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Dal jsem na doporučení známého, abych si přečetl něco od Kulhánka a jsem nadšen. Naprosto bombová kniha se skvělými postavami a zápletkami. Celý svět s alchymisty, upíry a Lovci je neuvěřitelně cool a zasazení do "blízké budoucnosti" se mi líbilo. Plný počet, skvělé.

06.04.2018 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Tanec s draky je dle mého druhá nejlepší kniha Písně ledu a ohně. Skvělý konec Bouře mečů nepřekoná, ale zase se u mě usadila dál než pomalejší Hra o trůny. Musím velmi pochválit svižné tempo a zajímavé zápletky. Velmi se mi líbila mnohem temnější atmosféra, než v předešlých dílech- Zeď a situace ohledně Divokých, válka Yunkai a Meerenu, Stannis sněhulák, Tyrion jako otrok a mnoho dalšího. Smrti v tomto díle byly pro mě ještě více nečekané, než v předchozích dílech, jelikož zde bylo i několik takových, které se nevyskytovaly (či byly úplně jinak pojaté- třeba Mance), než v seriálu. Velmi jsem si oblíbil linky Quentyna, Jona Conningota a Barristana, kteří byli správně sympatičtí. velmi se těším na další díl, i když se bojím, že se jej nikdy nedočkáme. Za mě 96%.

01.04.2018 5 z 5

JLA: Hřebík JLA: Hřebík Alan Davis

JLA: Hřebík je zcela jistě jeden z nejzábavnějších DC komiksů, co jsem kdy četl. Některé Batmanovi sólovky jako Ticho či Dlouhý Helloween jsou jistě kvalitnější díla, ale Hřebík je neuvěřitelně zábavná týmovka. Mnoho dalších uživatelů zde píše, že v komiksu je až moc zbytečných postav, to je bohužel pravda, ale dle mého to nebylo nic drastického.

Alternativní reality mám doopravdy velmi rád, protože se čtenář podívá i do jiných, nepoznaných krajin, které jsou mnohdy zajímavější, než ty standardní. Takže mi Hřebík udělal velikou radost. Do komiksu jsem šel jen díky tehdy ještě červenému hodnocení a jsem velmi rád, že jsem si jej koupil. Po dlouhé době jsem také cítil jisté napětí, což je něco, čehož si myslím, že je v komiksech málo. Čtenář prostě ví, "že všechno dopadne dobře, dobrák všechny porazí a zlo prohraje". Avšak u alternativních realit člověk nikdy neví.. právě to se mi líbilo.

Druhý příběh o Supíkovi a Jimovi byl na poměry komiksů ze 40. let skvělý.

Spoiler

Nejvíc cool moment komiksu je jistě smrt Robina a Batgirl, škoda že do konce komiksu už pak nikdo nezemřel. Příběh by hned měl větší koule. Také závěrečný fight a odmaskování hlavního záporáka bylo velmi dobře zpracované.

Konec spoileru.

Kresba mohla být lepší, moc barevná a živá, troška černě by jí jen prospěla. Ale jinak jsem spokojen. Za mě tak 93%, kresba, smrti a postavy mohly jistě být lepší, ale celková myšlenka Hřebíku se mi velmi líbí. Doporučuji.

28.03.2018 5 z 5

Lovec duší Lovec duší Brian Edmund Posehn

Druhé Deadpoolovo dobrodružství v rámci této série je skvěle nadupané a cool. Děj byl svižný a zábavný, ale stejně mi v tom chyběla jistá "kulervoucí scéna", u které bych si zkrátka řekl "wow". Vtípky fajn. Tak 84%, mohlo to být ještě lepší, ale jsem spokojen.

27.03.2018 4 z 5