bagel bagel komentáře u knih

Neohlížej se Neohlížej se Eileen Dreyer

V polovině jsem to vzdala.

10.11.2017 1 z 5

Zaťukej mi na srdce Zaťukej mi na srdce Petra Nachtmanová

Byla jsem zvědavá, jak autorka popíše práci v bance, ale takhle tam nevypadala práce ani před patnácti lety. Humorná mně taky kniha moc nepřipadala.

05.11.2017 2 z 5

Krtník Krtník Tereza Ščerbová

Příběh s pěknou myšlenkou, jen je trochu moc návodné poučení z něho plynoucí.

31.10.2017 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Čekala jsem trochu víc. Je dost náhoda, že se zrovna dvě takové postavy setkají. Další jejich vztah je už spíš uvěřitelný. Nikdy mě nenapadlo, že by taková porucha mohla existovat.

31.10.2017 4 z 5

RU: Příběh vietnamské utečenky RU: Příběh vietnamské utečenky Kim Thúy

Hodně poutavý pohled na život jedné ženy z období, o kterém se moc nepíše.

19.10.2017 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Oproti předchozí autorčině knize jsem se zde nemohla začíst. v druhé polovině příběh nabral na tempu, ale přesto trošku zklamání.

19.10.2017 4 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Čekala jsem trochu víc, i když úplný propadák to nebyl. Ale k zamyšlení mě občas přivedla.

Rekviem za Pluto Rekviem za Pluto Adam Chromý

Názory tady jsou hodně rozporuplné. Za mě docela dobré, celkem nevšední zpracování rozchodu dvou lidí, který může proběhnout i docela hladce.

Zasněžená svatba Zasněžená svatba Abby Clements

Lehká romantika, odpočinkové čtení.

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Spíše pro mladší čtenáře, přínosem bylo pro mě poznání méně známého prostředí Nizozemí za druhé světové války.

29.09.2017 4 z 5

Je na kostele stále pět? Je na kostele stále pět? Magda Jogheeová

Trochu zklamání, předchozí knihy autorky se mně líbily více.

29.09.2017 3 z 5

Zlo jako alibi Zlo jako alibi Jiří Houser

Mnohem lepší než předchozí kniha autorů v této edici. Povídky sice jednoduché, ale alespoň reálné a uvěřitelné.

29.09.2017 3 z 5

Franz Kafka - Člověk své a naší doby Franz Kafka - Člověk své a naší doby Radek Malý

Moc zajímavá a pěkně zpracovaná kniha, nádherné ilustrace.

29.09.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Hodně dobrá detektivka, napínavá, vyšetřující policistka měla mé sympatie, ale přece jen jsem podle ohlasů čekala malinko víc.

19.09.2017 4 z 5

Manžel nikdy nespí Manžel nikdy nespí Alena Jakoubková

Postupně to sklouzlo k obvyklému vzorci - nejdříve špatný výběr partnera a s pomocí kamarádek vše spěje k dobrému konci.

19.09.2017 3 z 5

Psí průšviháři – Retrívr věčně na útěku Psí průšviháři – Retrívr věčně na útěku Tui T. Sutherland

Pohodová kniha pro mladší čtenáře.

19.09.2017 4 z 5

Všichni to vědí Všichni to vědí Mária Ďuranová

Děj moc neubíhal, časté byly krátké obecné odbočky, za mě nic zvláštního.

18.09.2017 2 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Strhující kniha, která se mně líbila ještě více než první díl. Přečteno za 1 a půl dne a vřele doporučuji také jako zdroj o životě v Americe za hospodářské krize.

17.09.2017 5 z 5

Měsíční deník Měsíční deník Michal Březina

Ale jo, docela dobré, mělo to spád a občas jsem se zasmála. Lituji, že si už nepamatuji knihy od Wellse, na které se odkazuje.

06.09.2017 3 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Čekala jsem trochu víc, dalo se předpokládat, jak vše dopadne.

04.09.2017 4 z 5