bagel Online bagel komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Hodně dobrá detektivka, napínavá, vyšetřující policistka měla mé sympatie, ale přece jen jsem podle ohlasů čekala malinko víc.

19.09.2017 4 z 5

Podezřelé úmrtí Podezřelé úmrtí CJ Lyons

Po dlouhé době jsem se vrátila ke knize z lékařského prostředí a spokojenost.

31.07.2017 4 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Souhlasím s předešlými komentáři. Vtipné historky a postřehy ze života.

03.07.2017 4 z 5

Zákulisí Panství Downton - Podrobný průvodce 1. - 4. sérií Zákulisí Panství Downton - Podrobný průvodce 1. - 4. sérií Emma Rowley

můj nejoblíbenější seriál a ani kniha nezklamala, právě naopak - zajímavé texty, krásné fotografie

26.03.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pro mě druhá autorova kniha a opět čtivá, ne tak vtipná, spíše k zamyšlení.

20.03.2017 4 z 5

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Josef Bernard Prokop

Hodně nenáročné čtení, které je nutno brát s nadhledem.

14.03.2017 3 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Knihy tohoto žánru moc nečtu, ale tato mě určitě zaujala.

15.12.2016 4 z 5

Miluju tě... i s natáčkama Miluju tě... i s natáčkama Alena Jakoubková

Kniha nevybočovala ničím ve srovnání s předchozími knihami autorky včetně barvitých popisů jídla, ale musím přiznat, že se čte jako obvykle velmi snadno.

15.11.2016 3 z 5

Kniha mě původně velmi lákala, ale po přečtení komentářů jsem si nedělala iluze a tak jsme nebyla ani moc zklamána. Děj nebyl vůbec propracovaný a nešel do hloubky, hlavní hrdinka byla často hysterická a jednala podivně. Z čeho asi ty dva roky žila? Jen konec se mně jakžtakž líbil. A kladem taky bylo, že kniha byla tak krátká, takže jsem ji během jednoho dne přečetla.

04.07.2016 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Řekla jsem si, že bych si ji měla přečíst, když je tak populární a nečekala jsem, že mě tak chytne. Určitě si přečtu i další díly.

10.02.2016 5 z 5

Záře Záře Noelia González

Výborně zpracovaný text i kresby, pro děti i dospělé. Jen škoda, že už nedošlo na Saturn a Uran.

25.01.2024 5 z 5

Vida: Neobyčejné příběhy obyčejných Angolanů Vida: Neobyčejné příběhy obyčejných Angolanů Vladana Gomes Adolfo

Až během čtení jsem zjistila, že se jedná už o druhou autorčinu knihu. To byla trochu chyba a mělo to i vliv na mé hodnocení. Příjemně mě překvapila část Angolské tradice a zvyky - očekávala jsem popis tradičních zvyků, ale místo toho jsem se dověděla více o místním školství, maminkách s malý i dětmi nebo postojích k módě a oblékání. Naproti tomu rozhovory s místními mě zase tak moc nenadchly. A fotky jsou moc pěkné. Celkem hodnotím tak 3,5 a určitě si půjčím i první knihu.

18.10.2023 3 z 5

Transplantát Transplantát Leonard S. Goldberg

Velmi jednoduchý děj, černobílé postavy - čekala jsem víc.

25.09.2023 3 z 5

Slovem svět: Příběhy mizejících jazyků Slovem svět: Příběhy mizejících jazyků Miroslav Černý

Kniha upozorňuje na konkrétních příbězích na problém, který si málokdo uvědomuje a ztráty z toho plynoucí. Doporučuji si přečíst přiloženou recenzi pana Lukavce. A líbila se mi taky autorova kritika dnešního převažujícího způsobu cestování a cestopisů.

29.05.2023 4 z 5

Tajemství čínské zahrady Tajemství čínské zahrady Frédéric Lenormand

Zatím z této série nejhorší, skoro až do konce se mi pletly postavy a celkově to bylo zmatené.

09.05.2023 2 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Tomáše jsem před vydáním knihy neznala, ale podle ohlasů jsem čekala víc. Za mě průměr - sloupky ze života, občas vtipné, občas k zamyšlení.

09.05.2023 3 z 5

Šejch Músá aneb prof. Alois Musil Šejch Músá aneb prof. Alois Musil Kristýna Košutová

Čtenářům možná mého věku, ale určitě starším by mělo být jméno Aloise Musila aspoň trochu známé. proto je moc dobrý nápad zvolit formu komiksu pro zpřístupnění mladým. Moc pěkně zpracované, jen bych vytkla hodně malé a navíc psací písmo. Jen bych ještě uvítala, kdyby autorka zmínila taky několik Musilových románů pro mládež.

24.01.2023 4 z 5

Den pod psa Den pod psa Rachel Wenitsky

Poslední dobou přibylo knih psaných z pohledu psa a už se jim spíše vyhýbám. Tato je sice určená dětem, ale přesto se mi líbila a s chutí se pustím i do pokračování.

04.11.2022 4 z 5

Doteky snů Doteky snů Roman Cílek

Další z řady autorových povídkových knih. Jeho styl mám ráda, ale povídky byly jen průměrné.

27.09.2022 3 z 5

Veterinářem pod Jižním Křížem aneb Zápisky českého zvěrolékaře v Zambii Veterinářem pod Jižním Křížem aneb Zápisky českého zvěrolékaře v Zambii Petr Slavík

Nebyla to jen z dalších knih o veterinářích. Autor pracoval jako veterinář na velké farmě s dobytkem. Kromě popisů jeho práce a příhod je zde také mnoho zajímavých cestopisných pasáží i popisů všedního života a poměrů v Zambii. A líbí se mi autorovy názory na pomoc africkým zemím.

22.08.2022 4 z 5