bagel Online bagel komentáře u knih

Vůně kávy Vůně kávy Dany Laferrière

Kniha z pro nás hodně neobvyklého prostředí. Trochu mě mátlo, že děj neplynul zcela chronologicky

22.01.2019 4 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Mně se to líbilo, ale postapo moc nečtu, takže chybí srovnání. Místy již byly peripetie hlavních postav dost přehnané, ale z mnoha scén mě mrazilo.

10.01.2019 4 z 5

Sbírka kostí Sbírka kostí Kathy Reichs

Příjemné překvapení a určitě si od autorky brzy něco zase přečtu.

04.01.2019 4 z 5

Poslední zastávka Peklo Poslední zastávka Peklo Luděk Kubát

Detektivní příběh dobrý včetně překvapivého závěru, ale štvalo mě obsáhlé líčení vztahu Ctirada a Šárky a neustálé otvírání dalších a dalších lahví alkoholu.

30.10.2018 4 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Další kniha sestavená z dříve uveřejněných novinových sloupků. Bonusem navíc jsou tentokrát krásné fotografie

24.10.2018 4 z 5

Smrt konvertity Smrt konvertity Petr Eidler

Jedna z nejlepších "zelených detektivek" od Moby. Svižný a zajímavý děj oživený postavou Ramba.

21.10.2018 4 z 5

Pokus o uchopení vánku Pokus o uchopení vánku Roman Cílek

Obsahem jako obvykle trochu slabší průměr, ale znovu oceňuji barvitý autorův sloh.

17.10.2018 3 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Anna Gavalda

povídky nemám moc ráda, ale tady mě zaujala skoro každá. Musím se podívat po dalších autorčiných knížkách.

17.10.2018 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Nebylo to špatné, ale předchozí mě bavily mnohem víc.

17.09.2018 3 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Hodně nenáročné oddychové čtení.

03.09.2018 3 z 5

Ze Strahova do NASA: Cesta za americkým snem Ze Strahova do NASA: Cesta za americkým snem Martin Kroupa

Obdivuji autory knihy, jak urputně šli za svým cílem. Hodně užitečné poznatky pro toho, kdo chce v USA pracovat.

27.08.2018 3 z 5

Textil Textil Orly Castel-Bloom

Docela zklamání, divný příběh s nesympatickými postavami.

27.08.2018 2 z 5

Běh života s úsměvem Běh života s úsměvem Zuzana Součková

Jedna z lepších knížek sepsaných blogery, dost jsem se bavila.

16.08.2018 4 z 5

Matčino tajemství Matčino tajemství Dilly Court

Velmi poutavý příběh, jen místy trošku zdlouhavý.

07.08.2018 4 z 5

Panny a netvor Panny a netvor Roman Cílek

Povídky nemají větší zápletky, pachatel je brzy odhalen. Psáno moc pěkným jazykem a místy s lehkým vtipem.

05.08.2018 3 z 5

Slunce nad půllitrem Slunce nad půllitrem Jan Míka

Lehké a nenáročné dílko.

31.07.2018 3 z 5

Půlnoční vrah Půlnoční vrah Veronika Černucká

Slabší čtyři hvězdičky, postavy působily místy až groteskně, ale děj byl svižný a rozuzlení zamotané.

30.06.2018 4 z 5

Kamarádky na život Kamarádky na život Åsa Hellberg

Začátek vypadal velice nadějně, ale pak se to rozplizlo a měla jsem problém knihu dočíst.

21.06.2018 2 z 5

Nazdar, vitamíne Nazdar, vitamíne Rachel Khong

Tato kniha mně nesedla a forma deníkových zápisků to jen zhoršila. Celou dobu jsem měla problém orientovat se v čase, připadalo mně to poněkud zmatené. Škoda.

20.06.2018 2 z 5

Masajové krev a mlíko Masajové krev a mlíko Věra Nosková

Zajímavý pohled na opravdovou Tanzánii a Masaje, který je neukazuje v příliš lichotivém světle.

30.05.2018 4 z 5