berila Online berila komentáře u knih

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Výborný thriller, ale za 5* to nebude, protože mi chybělo vysvětlení několika, pro mě důležitých, skutečností.

01.06.2021 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Mám ráda celou sérii a tento díl patřil, alespoň podle mě, mezi ty nejlepší. Určitě doporučuji k přečtení.

25.05.2021 5 z 5

Stupně viny Stupně viny H.S. Chandler

Moc povedený thriller. Pro mě to bylo úplně něco jiného než ostatní thrillery a k tomu velmi dobře napsané. Velká spokojenost.

25.05.2021 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Stejně jako první díl i tento byl výborný, takže spokojenost.

19.05.2021 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Mně se thriller líbil, vůbec mě nenudil, takže jsem spokojená.

19.05.2021 5 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Autorku mám ráda a s ní i tuto sérii. Ale bohužel, tento díl mě nějak nenadchl, do poloviny knihy se toho moc nedělo, až teprve druhá část dostala nějaký spád.

13.05.2021 3 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Bohužel, žádné velké nadšení se nekonalo, spíše naopak. Zkusím ještě něco z druhé série a uvidím.

13.05.2021 2 z 5

Hvízdavý Dan Hvízdavý Dan Max Brand (p)

Jako holka jsem tento western milovala, takže nemůžu dát méně jak 5*.

05.05.2021 5 z 5

Černé léto Černé léto M. W. Craven

Poslední dobou mám dobrou roku při výběru opravdu výborných thrillerů a tento jednoznačně patří mezi ně.

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Už minulý díl byl výborný a tento zrovna tak. Autorka opravdu umí psát výborné thrillery.
Všemi milovníkům thrillerů doporučuji.

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Budu se opakovat, tato série je vynikající. Už se těším na další díl.

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Nelze jinak, než za 5*, naprosto perfektní thriller.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tentokrát budu jednoznačně patřit mezi ty, kterým se román až tak nelíbil. Vadilo mi zasazení děje do období po roku 1989. Kdyby autorka zasadila děj do období 50.let, pak v pořádku. Takto se z toho stal dystopický román a ty prostě nemusím. Autorku mám ráda, přečetla jsem od ní všechny romány a vždy jsem byla nadmíru spokojená. Tento román, ač čtivě napsaný, mě ale zklamal a podle mě je to od autorky nejslabší dílo.

02.05.2021 2 z 5

Páni času Páni času Eva García Sáenz de Urturi

Tak tento díl je podle mého názoru nejslabší z celé trilogie. Historická část mě zkraje vůbec nebavila, pak se to trochu zlepšilo. Postav bylo opravdu hodně, místy jsem se trochu ztrácela. Hlavní dějová linka byla taková nijaká, předchozí díly byly daleko lepší. Ale za přečtení celé trilogie to určitě stojí.

12.04.2021 3 z 5

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

Opět výborný díl, není co dodat, určitě doporučuji k přečtení.

12.04.2021 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Opět vynikající thriller od tohoto autora. Nejde jinak než za plný počet.

30.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět nádherný díl, i když hodně smutný. Jsem strašně zvědavá na další díl, protože v tomto díle došlo již k posunům v jednání jednotlivých postav různými směry a to díky válce.Takže uvidím, jak se budou jejich osudy vyvíjet dále. Moc se na to těším.

27.03.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Naprosto souhlasím s komentářem od "Felidae". Pro mě detektivka se vším všudy, která navíc v závěru graduje až do velmi slušného thrilleru. A navíc od českého autora. Doufám, že nebude poslední, protože já jsem naprosto nadšená a všem doporučuji. Nelze dát méně než 5*.

22.03.2021 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Odskočila jsem si od thrillerů a vůbec toho nelituji. Moc hezky a čtivě napsaný romám. Určitě budu číst i další díly.

17.03.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Opět výborný thriller. Ten konec jsem tak trochu odhadla (co se týkalo jedné postavy) a teď jen doufám, že to bude mít pokračování, protože jinak to tedy těžce nesla. Otevřené konce nemám ale vůbec ráda.

17.03.2021 5 z 5