berila berila komentáře u knih

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Tahle série mi prostě "sedne". Opět výborná detektivka. A už jen opět musím pochválit obálku knihy.

26.08.2021 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Dobrý román a na to, že je autor tak mladý, tak klobouk dolů.

26.08.2021 3 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tohle byl výborný thriller, a konec - tak z toho šel mráz po zádech. Doporučuji všem k přečtení.

26.08.2021 5 z 5

Strašák Strašák Michael Connelly

Výborná detektivka, ostatně od tohoto autora to nemůže být jinak. Ale přesto jednu * strhnu za to, že pachatel je známý prakticky od začátku a to mi dost vadí.

07.08.2021 4 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Dobře napsaný, ač dost drsný a místy nechutný thriller. Určitě jdu do dalšího dílu.

01.08.2021 4 z 5

Zpěv Sirény Zpěv Sirény Val McDermid

Já jsem moc a moc spokojená. Zajímavé a dobře zpracované téma. Přesně mi seděl i styl psaní.

01.08.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Koukám na ostatní komentáře, a vidím docela rozpory v hodnocení. Já jsem však jako vždy naprosto spokojená, tahle autorka patří mezi mé nejoblíbenější.

27.07.2021 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Autora jsem neznala, přesto velmi příjemné překvapení. Určitě sáhnu po dalších dílech.

27.07.2021 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Jako odpočinek od thrillerů přijatelné, ale žádný literární skvost to podle mě není.

14.07.2021 3 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Ač se jedná o mého oblíbeného autora, tak tuto knihu nemůžu řadit k těm nejlepším. Neříkám špatná, ale zdaleka ne nejlepší a vůbec ne kvůli tomu, že jméno David Raker padne až na konci. Hodně mi vadilo přeskakování v ději a úplně nejvíc mi vadil výraz "předtím". Už jsem si říkala, tak předtím už skončilo a děj bude plynule pokračovat, ale ouvej, ono najednou bylo zase "předtím" před předchozím předtím. Ale jinak se určitě těším na další pokračování Davida Rakera.

11.07.2021 3 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Jsem ráda, že nejsem jediná, komu se tento díl tolik nelíbil. Předchozí dva byly, alespoň podle mého názoru, podstatně lepší. Takové to bylo celé divné, místy přitažené za vlasy, ale zase musím uznat, že čtivě napsané. Konec velmi zvláštní, skoro bych si myslela, že je to konec série, ale uvidíme. Autorku určitě nezatracuji, psát umí.

11.07.2021 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha se mi líbila více jak "Jeden z nás". Dobré čtení.

01.07.2021 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Já jsem naprosto spokojená, moc se mi příběh líbil a hned jsem šla na druhý díl a také velké nadšení. Nelze jinak, než dát 2x5*.

29.06.2021 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

4 * jen kvůli tomu, že autor vlastně nepodal vysvětlení k prvním vraždám, kterými příběh začíná. Ale jinak dobrý thriller, jako ostatně všechny od tohoto autora.

29.06.2021 4 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Kimberly McCreight

Určitě se nejedná o akční thriller a přesto se mi příběh líbil. Určitě doporučuji tomu, kdo nehledá spoustu mrtvých a brutalitu a nechá se autorkou vést pěkně postupně do zajímavého konce.

18.06.2021 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Opět výborný díl, i když konec trochu překombinovaný, ale i tak podle mě rozhodně za plný počet *.

18.06.2021 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Po dočtení předchozího dílu jsem se musela chtěnechtě vrhnout na další díl, abych nezapomněla, o čem byl předchozí díl. Opět dobře napsané, ale konci až nechutná "jatka" a opět musím čekat na další pokračování - tato linie mě mimochodem moc zajímá.

13.06.2021 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Ach jo, tolik dějových linek, jen jsem čekala, jak je autor dotáhne do konce. A nestalo se, takže pokračování v dalším díle. Také mi vadilo přeskakování v ději a to i mezi jednotlivými odstavci. Napsané dobře, napínavé, ale až moc brutality.

13.06.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tentokrát nevím, jak hodnotit. Dobře a čtivě nepsané, ale místy až dost naivní. Postavy vesměs nesympatické, všude samé lži, pomluvy.

01.06.2021 3 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Tak tohle se mi opravdu líbilo, ale ten konec???? Takže nemůžu dát plný počet, velká škoda.

01.06.2021 4 z 5