berila berila komentáře u knih

Poslední pokušení Poslední pokušení Val McDermid

Tak tento díl se mi moc nelíbil. Takové moc roztahané a konec vyzněl do ztracena. Trochu mě začíná nudit vztah hlavních protagonistů. Ale autorka píše velmi dobře, takže určitě budu pokračovat v sérii.

15.03.2022 3 z 5

Drát v srdci Drát v srdci Val McDermid

Velká spokojenost, až na ten konec. Doufala jsem, že v dalším díle se dozvím výsledek, ale ouvej, opět nic. Ale jinak výborně napsané.

15.03.2022 5 z 5

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

Ač toto téma nemusím, tak dávám plný počet, protože se mi líbil styl psaní a napětí až dokonce.

24.02.2022 5 z 5

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Taková příjemná česká oddechovka, proč ne.

24.02.2022 3 z 5

Lidská trofej Lidská trofej Holly Watt

Bohužel, v necelé čtvrtině knihy končím. Styl psaní naprosto nevyhovující, vůbec jsem se nemohla začíst, místy jsem se úplně ztrácela. Takže to vzdávám, pro mě ztráta času.

24.02.2022

Poprava Poprava Matt Witten

Na prvotinu opravdu dobré. V druhé části místy přitažené trochu za vlasy, ale napsané velmi čtivě, takže jsem se nemohla od čtení dostat.

16.02.2022 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Pode mnou více negativních komentářů, ale mně se thriller líbil, vůbec jsem se nenudila. Takže jsem maximálně spokojená, určitě si přečtu další díl.

16.02.2022 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Vynikajicí detektivka, teď už jen aby bylo brzy pokračování.

16.02.2022 5 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

S naprosto klidným svědomím dávám plný počet. Vyšetřování starých případů mě moc láká, takže jsem neodolala a sáhla po tomto autorčině debutu. Pro mě absolutně velké překvapení a určitě sáhnu po po další knize od této autorky.

13.02.2022 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Výborný román, dobře napsaný. Trochu jsem tušila, kdo za vším je a přesto byl konec překvapivý. Kdo nemusí mít všude plno krve a mrtvol a přesto chce pořádné napětí, tak tomu k přečtení doporučuji.

20.01.2022 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Moc dobrý román od této autorky, stejně jako "Dopis". Dlouho smutný, ale nakonec alespoň takovýto konec, i jsem si poplakala.

20.01.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak já asi nebudu patřit mezi příznivce této autorky. Dlouho to bylo o ničem, ke konci se to trochu zlepšilo, ale už jsem četla daleko lepší thrillery. Kdosi na databázi srovnává spisovatelku s Kingem. Nečtu horory a tudíž ani Kinga, ačkoliv je to určitě dobrý spisovatel. Zvládla jsem od něj dvě knihy a už se k němu, co se týče hororů, nikdy nevrátím. Uvidím, jestli se dám ještě do jedné knihy od spisovatelky.

20.01.2022 3 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Tohle byl tedy jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. Jsem ráda, že jsem se nikdy nedívala na film, protože potom již knížku nečtu a to by tedy byla opravdu velká škoda. Když jsem zjistila, že je pokračování, hned jsem knížku zakoupila a moc se na ni těším.

20.01.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Výborný thriller, ale místy mi dost vadil styl psaní. Přišlo mi, jako by mi někdo převyprávěl přečtenou knihu. Námět určitě dobrý, napínavé až do konce, ale pachatele jsem odhadla hned na začátku, a to jsem se ani nemusela moc snažit. Ale na celkové úrovni to nic neubralo. Určitě doporučuji k přečtení.

08.01.2022 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nedělám to často, ale tady jsem udělala výjimku a přečetla celou sérii za sebou. Nejlepší hodnotím 1. díl série (Hadrový panák), druhý díl (Loutkář) se mi líbil ze všech nejméně a to hlavně kvůli tématu terorismu. Poslední díl byl tak nějak mezi nimi. Pachatele jsem si správně tipla hned na začátku. Celkové usvědčení pachatele mi přišlo trochu překombinované. Dobrý konec mi nevadil. Celkově byla série velmi dobrá a určitě stojí za přečtení.

08.01.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Nádhera, četla jsem sama, pak svým dětem a i vnoučatům. Nelze než chválit a zase chválit ilustrace paní Zmatlíkové.

04.01.2022 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Po delší době jsem se k autorce vrátila v její nové sérii a mohu jen konstatovat, že se mi první díl série moc líbil. Uvidím, jak se bude celá série dále vyvíjet, ale podle komentářů zde na databázi to vypadá dost nadějně.

První chyba První chyba Sandie Jones

Tuto autorku začínám řadit mezi své oblíbené. Styl psaní mi naprosto vyhovuje, prostě autorka opravdu umí.

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Opět další výborný thriller od této autorky. Teď už jen čekat na další díl.

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Autorku mám moc ráda a téměř vždy jsem spokojená, ostatně jako i v tomto případě.